Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

krisek1337

Jaki interfejs do VC

Recommended Posts

Panowie czy ten sprzet

Please login or register to see this link.

Ogarnie wszystko w naszych autach? Czy jeszcze cos trzeba będzie dokupic 

Dzięki za sugestie 

Wszystko ogarnie . 

Witam, czy warto kupić ten interfejs?     

Chodzi mi o to żeby odczytać błędy gdy pojawi się np. kontrolka samochodu z kluczem. 

Kolego a może by tak poczytać trochę postów wstecz , wielokrotnie było o tym mowa że możesz sobie takie zabawki kupić ale do ozdoby , zauważ w opisie np.sprawdzić moc silnika sory to po co są te wszystkie hamownie jak sobie podepniesz cudo za 4 dyszki i już wiesz jaką masz moc 😄, kup OP-COM-a , ale poczytaj trochę , a jeśli na siłę szukasz ELM to kup porządnego  Icar 2 za co najmniej  60÷80 dych

Głównie chodzi mi o to żeby sprawdzić błędy, wiadomo że takim interfejsem cudów nie zdziała, dzięki za odpowiedź. 

Hej Klubowicze.

Mam pytanko odnośnie interfejsu. Po poprzednim aucie został mi kabel VAG KKL z możliwoscia przełączenia pinów na 7, 3, 1/9, 12/13. Czy jest możliwosc podłączenia go razem z op-comem? Posiadam teraz Singum 1.9 2004 rok. 

Nie. Opcom to też dedykowany interfejs

Panowie... polecicie coś konkretnego z Ali ew. ebay pod VC 3.2 z 2003r ?
- aby działało i nie było ew. problemów :)

Please login or register to see this quote.

Czy 21 stron nie wyczerpuje tematu ? ;)

Człowiek niby wie, a potem się zastanawia, czy czasem na rynku nie ma czegoś innego... nie mniej zakup zrobiony i już widzę same pozytywy posiadania OP-COM :)
Wykryło błędy z którymi miały problem dwa komputery, co były u mechanika podpinane.

Edited by iuppiter

Podał by ktoś linka do sprawdzonego klona Op com? Jestem totalnie początkujący dlatego prosił bym o link ze sprawdzonym kablem. Moje auto to Vectra C 2004r 1.9cdti 150hp

Z góry wielkie dzięki

Posted (edited)

Panowie rozwinę się trochę jako, że to mój pierwszy temat na forum :)

Tak więc witam wszystkich serdecznie, jestem Mateusz pochodzę z Tarnobrzega.

4 dni temu zakupiłem Vectrę C 1.9 CDTI 150hp 2004r (wcześniejsze auto A4 B7 2.0TDI BRD @ 210hp 445NM sline quattro)

Od tygodnia mieszkam w Hiszpanii i tak jak napisałem po wielu oględzinach/ jazdach i rozczarowaniach po Murcii udało mi się dorwać całkiem ładną Vectrę C

Jako, że w Polsce miałem wielu kolegów mechaników którzy ogarniali mi wszystko za "pół darmo" nie zajmowałem się specjalnie mechaniką ani diagnostyką komputerową.

W Obecnej sytuacji (mieszkanie co najmniej 3 lata w Hiszpanii) jestem wiele bardziej zdany na siebie i na pomoc dobrych ludzi z forum gdyż w Hiszpanii mechanicy biorą kosmiczne pieniądze za cokolwiek (diagnostyka, naprawy, podstawowe serwisy)

Vectra którą kupiłem jest całkiem zdrowa (jak na Hiszpanię gdzie kompletnie nie dbają o auta i ich serwis, to co zobaczyłem oglądając tu 8 aut z których miałem wybrać coś dla siebie zapamiętam chyba do końca życia, bo nawet w Polsce jest wiele lepiej)

Jednak Vectra z 2004r nie jest doskonała i mam z nią kilka problemów dlatego proszę Was o jakieś linki do sprawdzonego urządzenia diagnostycznego z którego będę mógł sam korzystać i ewentualnie z Waszą pomocą usuwać/lokalizować występujące usterki.

Problemy jakie zauważyłem do tej pory:

1) Po nocy gdy otworzę auto z centralnego zamka słychać głośny stukot pod deską rozdzielczą, domyślam się, że to klapy od sterowania nawiewem

2) Po nocnym postoju dopiero gdy zapalę samochód wyskoczy na chwilkę ikona klucza z samochodem, poświeci się chwilę i później zgaśnie i już do końca dnia nie wystąpi, dopiero po długim postoju i odpaleniu (np postój nocny) O dziwo gdy dam sam zapłon nie wywala tego błędu, próbowałem nie posiadając jeszcze żadnego urządzenia diagnostycznego "wypedałować" ten błąd ale w moim aucie to chyba nie działa albo ja coś źle robię

3) Temperatura cieczy gdy autem się już trochę pojeździ osiąga maks 80-85 stopni nie wiem czy to ma związek ale tu w Hiszpanii 80% aut zamiast płynu chłodniczego ma wlaną wodę, tak też prawdopodobnie jest z moją Vectrą (chociaż jak wsadzałem tam paluchy to mam wrażenie, że jest to jakaś mieszanka większość wody ale jednak jakby było trochę tego płynu/koncentratu

4) Turbina wstaję trochę późno jak dla mnie, bo moc czuć dopiero gdzieś od 2400-2500 obr do tych 2000obr jest straszny muł dopiero od ok 2400-2500 czuć dość mocno, że turbo pompuje i do końca obrotów pompuje już prawidłowo.

Póki co to na tyle, uwierzcie mi, że w przewidzianym budżecie na auto w Hiszpanii wybrałem i tak to co najlepsze z tych 8 aut, reszta to były wraki blacharskie (albo po naprawach niefachowych, albo było do wsadzenia w poważne usterki mechaniczne drugie tyle co zakup auta) Vectra jest chociaż od prywatnego właściciela- Hiszpana który miał ją kilka lat, potrafił o niej coś powiedzieć, przedstawić dokumenty, faktury warsztat gdzie ją serwisował co wymieniał itp

Kończąc już ten długi post naprawdę proszę Was o rady i pomoc do tej pory miałem 6 samochodów wszystkie to VAG'i więc o Oplach nie mam zielonego pojęcia, obecna Vectra bardzo mi się podoba i wiem, że zostanie ze mną na dłużej. Jedyna moja styczność z Oplem to Vectra B 1.7td 82hp isuzu którą parę lat temu mieli moi rodzice (ok 10 lat naprawdę bezawaryjnej jazdy, auto nigdy nie zawiodło do końca)

Bardzo więc proszę o rady i linki, jeśli to zły dział, proszę o przeniesienie a nie kasowanie tego postu, trochę się opisałem i mam nadzieję, że mi pomożecie.

Edited by Mateusztbg

O turbo nie wypowiem się

No i temat w złym miejscu ;)

W Twojej sytuacji zacząłbym od zakupu tego 

+ app  na smartfona typu Piston czy cokolwiek innego do kasowania błędów.

Ale ELM odczyta błędy check ( P ) i parametry silnika. A co klucz z autem i inne błędu ( U i C ) ? Da radę tym ?

Nie da rady. Tylko błędy przy których świeci się check

Czyli podsumowując co dla mnie koledzy najlepsze? W opisanej przeze mnie powyżej sytuacji?

W ogóle bardzo dziękuje za odpowiedzi :)

Posted (edited)

Wchodzisz na chinskie allegro i tam kupujesz ryzowego op coma byle nie najnowsza wersje i masz najlepsze narzedzie do diagnozowania VC.

Edited by matoslaw

A którą wersję najlepiej wybrać do mojej vectry c  2004r 1.9cdti 150km? Laptop do którego bym chciał go podłączyć ma windows 10 home 64bit

Najlepiej wybrac ta najstarsza 1.7. Tak wynika z moich doswiadczen na Windows 10. 

Posted (edited)

I udało się Wam go zainstalować na win 10 home?

Jeden użytkownik doradził mi

Typ 3

W razie czego na tym win 10 mogę postawić sobie wirtualny win 7 pro myślicie, że zadziała? Czy lepiej do win 10 kupić inny?

Edited by Mateusztbg

Bedzie dzialac na win10. A link lepiej usun.

Dziękuję bardzo koledzy, jutro zamawiam więc jeśli ktoś by chciał jeszcze coś dopisać to bardzo proszę.

Jestem Wam bardzo wdzięczny naprawdę fajni i pomocni ludzie są na tym forum jestem mile zaskoczony