Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

jarcik

Demontaż tylnego zderzaka ( Vectra C Kombi )

Recommended Posts

ladna porada, temat podwieszam

Signum jest tak samo.

Witam!

Koledzy mam jeszcze pytanie które nasunęło mi się podczas demontażu zderzaka, za co odpowiada ten element na zdjęciu poniżej zaznaczony na zielono?

Jest to gumowy element przytwierdzony do nadwozia z gumowym kołnierzem który przykrywa w miejscu otworu zderzak?

Please login or register to see this image.

Please login or register to see this quote.

Witam. Pytanie czy ta listwe od spodu zderzaka mozna odkrecic bez problemu(czary niepomalowany plastik w ktorym sa odblaski)

Witaj!

ten plastik na samym dole(czarny) zderzaka mam wrażenie ze jest połączony zatrzaskami z pozostałą częścią zderzaka, ja kiedyś próbowałem demontować tą cześć ale bezskutecznie, nie chciałem uszkodzić plastików.

Niestety nie pomogę.

Edited by jarcik

ten czarny plastik mozna ściągnąć, trzeba tylko wyszrapac go z zaczepów.

Koledzy mam pytanie odnośnie demontażu zderzaka. Sam nie chcę go zdemontować, ale zlokalizowałem stuki z tył€ samochodu na wybojach, to właśnie zderzak jest strasznie luźny w części środkowej, po lekkim "klepnięciu" w plastik zderzaka dobija on jakby do belki poprzecznej. Jak temu zaradzić?

Trzeba zdjac i zobaczyc widocznie poprzednik zdejmowal i zapomnial jakiejsc spinki cos zle spasowal i odstaje

Zrob to sam nie jest to takie trudne przy okazji wymien sobie zarowki w swiatlach koszt 5zlrolleyes.gif

Edited by Pampam69

A why wymieniać dobre żarówki ?

zapobiegawczo i tak bedziesz je mialo wyjete wiec mozna to zrobic wiem po sobie rozbieralem i sie spalila po pewnym czasie, koszt wszystkich zarowek wyniesie z 5zl a napewno poswieca dluzej niz aktualne

słuchajcie podłączę się do tematu.....

mam VC po lift OPC combi i jest z tyłu wiadomo dokładka od dołu , przez niefrasobliwość (ciąganie sąsiada na haku linką) haczyk się wypiął i uszkodził mi lakier na smej dokładce , muszę ją do lakierowania oddać i teraz pytanie czy się da i jak ją odczepić od zderzaka ..?

niestety trzeba zdjac zderzak i wypiac z zatrzaskow od zderzaka na poczatku tez tak myslalem ale... jest inaczej cieplej sie zrobi to sobie spokojnie opuscisz w sumie prosta sprawa

Edited by Pampam69

a co lakierniki sobie nie poradzą z odpięciem .......i bez zdejmowania zderzaka

??

mozna urwac zatrzaski a dokladka OPC troche kosztuje

miałem na myśli kanał i od spodu zatrzaski łatwiej się nie odczepią ? i jak jest z lakierem ? nie są (dokładka ze zderzakiem) razem po lakierowane ? jak się zatrzaski zdejmie do dokładka sama odchodzi czy nie są razem po lakierowane co by się lakier na połączeniu nie połamał

Roni elementy polmalowane sa oddzielnie i radzilbym zdjac zderzak... sciagasz zderzak i masz na dlloni zaczepy a powiem ci ze wyjac to z lezacego zderzaka wcale latwe nie jest... mozna ale jak cos poleci to pozniej bedziesz na goraco zaczepy robil

ok,dzięki za info ...podjadę do lakiernika i zobaczymy co powiedzą....w końcu to oni na dupe biorą całą robotę ha ha ha..pozdro.....

Zrobiłem w PDF zeby mozna bylo sobie druknąc wrazie co

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

a można dokładniej? W jaki sposób zdjąć ten czarny plastik w Signum? Trzeba ściągnąć zderzak? Dzięki za odpowiedź!

i ja ponownie odświeżę temat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

posiadam vectra c gts z 2006 (lift) jutro po robocie (czyli około 13) planuje montaż czujników cofania wraz z kamerką. Chce aby wszystko poszło sprawnie, przez co trzeba zdemontować zderzak. Ma ktoś może schemat ? tak np jak jest to opisane w kombi ? czy w mojej vectrze będą od środka punkt do wiercenia dziur ? Czy może lepiej bez ściągania ? Gdzie umieściliście centralkę ? Bardzo proszę o szybką pomoc : )

Jestes juz po tym zabiegu? Jak zdejmowałeś zderzak? Też muszę zdjąć zderzak u siebie po lekkim bummm, bo mam chyba niektóre mocowania połamane.

Panowie dużo jest roboty z odpięciem tej dokładki OPC?

Tir mi zahaczył zderzak i chciałbym go wymienić, jednak nigdzie nie mogę znaleźć z dokładką i myślę żeby kupić bez, a ją sobie przełożyć...

Dokładka jest po bokach przyklejona klejem, tył na taśmę dwustronną plus klej. Dodatkowo jest kilka plastików ( wsunięte w zderzak )

Zdjęcie tego to około 15 minut spokojnej pracy.

Ponowne założenie już nie takie proste

Econ i jeszcze śrubki w nadkolach + takie zaczepy od dołu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> a ogólnie dookoła taśma dwustronna