Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

krasy191

Uszkodzony przegub wewnętrzny

61 posts in this topic

Witam

Tak jak w temacie uszkodził mi się przegub wewnętrzny z prawej strony. Czy można jakoś podmienić ten przegub z innego autka czy jest to tylko i wyłącznie z vectry c. Może można z innej vectry o tym samym silniku np. vectry b lub z innej wersji silnika np 2,0 DTI. Czy konieczna jest wymiana całej półosi czy można kupić sam przegub? Na koniec co się stanie jak się zerwie przegub. Autko stanie czy będzie można nim gdzieś dojechać.

Nie mam za bardzo teraz pieniędzy a jazdy dość dużo.

Z góry dzięki za porady.

Auto: Vectra C sedan, 2.2 DTI Y22DTR, 2003 rok

Pozdrawiam

1

sa na forum tematy o przegubach do 2,2 dti

zamiennikow brak a nowy sporo kosztuje

co sie stanie jak padnie ???

laweta bo dalej nie pojedziesz

0

tak trudno na allegro poszukac

Please login or register to see this link.

0

To na allegro widziałem, kupę kasy to kosztuje. A nie można tego przegubu jakoś zregenerować?

0

Posted (edited)

Please login or register to see this quote.

Kup kompletną półoś... będzie po problemie...

Na przykład spróbuj tu :

Link jest do VB ale sprzedawca sprawdzony.

Zadzwoń i zapytaj...

Edited by Piotreq
0

Tak właśnie zrobię kupię używkę. Dzięki za zainteresowanie.

0

Posted (edited)

Witam,

aby nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj.

Mam Signum z19DTH ze skrzynią manualną 6-cio biegową i uszkodzonym przegubem wewnętrznym z prawej strony. Znajomy mechanik zalecił mi kupno przegubu dobrej jakości, gdyż najtańsze szybko padają. Niestety popularne sklepy (iparts, intercars, fota) mają tylko zewnętrzne przeguby, a oryginał w ASO kosztuje krocie. Zostało allegro. Czy coś z tego się nada (wstawiam od najtańszego)?

Oczywiście wolałbym zapłacić jak najmniej

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

Edited by zima_elo
0

Wszystko noname ale.. idź środkiem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

No właśnie wiem, że noname :/ dlatego mam dylemat. Myślałem też nad używanym, ale nigdy tak na prawdę nie wiadomo w jakim jest stanie.

A słyszał ktoś może/korzystał z usług firmy MotoMax z Torunia? Zajmują się regeneracją półosi i nie tylko. Na ich stronie znalazłem taki przegub

Cena w porównywalna do tych z allegro, szczególnie teraz w promocji.

0

Tak, kupiłem kiedyś u nich całą półoś do Mazdy 626. Z czystym sumieniem mogę ich polecić.

1

Wydaje mi się, że tak ale nie dam głowy. Dzwoń do ASO.

0

Jakie są oznaki uszkodzenia tego przegubu, po czym to rozpoznać??

0

Hurgot podczas przyspieszania na łukach i drgania kierownicy.

0

Odświeżę wątek ponieważ mam ten sam problem.

Też mam do wymiany przegub wewnętrzny, tzn. mechanik napomniał że może uda się wymienić sam krzyżak, ale nie jest pewien, ja znalazłem na all...ro coś takiego:

jednak zastanawiam się czy lepiej kupić krzyżak czy cały przegub? Jakiej firmy najlepiej? Co polecacie?

0

Posted (edited)

To wszystko zależy jaką masz skrzynie biegów. Jeżeli masz AUTOMAT, to może rzeczywiście będzie się dało wymienić sam krzyżak. Ale jeżeli masz manualną, to niestety przegub wewnętrzny jest kulowy, czyli nie ma w nim krzyżaka. Trzeba wymienić cały przegub.

Poprawcie mnie jeżeli napisałem coś źle.

Co do kwestii tego co kupić i gdzie, to też ostatnio miałem ten problem. Ostatecznie zrezygnowałem z aledrogo i kupiłem na tej stronie

Edited by zima_elo
0

Mam dwa automaty i oba mają przeguby kulowe. Wydaje mi się, że krzyżowe mogą być montowane i w automatach i w manualach - musi się zgadzać ilość zębów itd.

Musisz sprawdzić jaki przegub jest u Ciebie i jeśli krzyżowy to wymień po prostu krzyżak i po temacie.

0

Posted (edited)

Zadzwoniłem do ASO i mi powiedzieli że mam krzyżak, teraz pytanie, warto zamówić tego z linku, który podałem wcześniej czy polecacie coś lepszego?

Edited by pionas88
0

Wystarczy zdjąć koło i od razu widać jaki to przegub.

0

Wysłałem zapytanie do Auto BOX (link do alle... w poprzednim poście) i otrzymałem taką odpowiedź:

0

Witam odkopie trochę starego kotleta w mojej Vc od jakiegoś czasu słyszę delikatne stuknięcie przy ruszaniu i czasem przy zmianie na drugi bieg ale to raczej rzadkość jednak przy ruszaniu za każdym razem lub cofaniu słychać takie tyk tyk po puszczeniu sprzęgła czy to przegub ???? czy należy niezwłocznie się tym zająć zważając na fakt że przebywam w NL wolał bym aby nie było to konieczne gdyż najzwyczajniej nie za bardzo mam na to czas dodam że stuknięcie słychać tak jakby po lewej stronie

0

Panowie nie mogę nigdzie znaleźć jednoznacznej informacji. Mam skrzynię M32 i potrzebuję przegub wewnętrzny lewy lub kompletną półoś. Ponieważ w Z19DT były montowane różne skrzynie to ciężko się teraz połapać, bo w większości miejsc jest napisane, że przegub po prostu do silnika 1.9. Z tego co widzę to do M32 jest inny przegub i ma 25 zębów a do F40 inny i ma 27 zębów. Ktoś może potwierdzić tą informację?

0

otwórz maske i sprawdzić napis na skrzyni

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> o ile się mi cos nie pomyliło to powinien być aaa tak konkretniej to po vin sprawdzisz.

0

Na skrzyni będzie napisane ile zębów ma mieć przegub który do niej wchodzi? Chyba coś nie teges... albo się nie zrozumieliśmy. Po VIN w epc sprawdziłem numer kompletnej półosi do tej skrzyni, ale ni cholery nie idzie takiej dostać. W dwóch miejscach jest ale 0 sztuk na magazynie.

0

aaa no nie zrozumiałem heh to cóż może używki poszukaj jak nie ma.

0