Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

fun_tha_mental

[VB] Przeróbka sterowania w kierownicy pod radio Pioneer i Sony z wejściem jack 3,5

Polecane posty

Dobra robota

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> można by jeszcze zoorganizować rezystancję dla innych często spotykanych marek

Nie podłączamy nic do radia?

Wiesz jakie wartosci mialy rezystory w oryginale?

Edytowano przez ble

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dzięki

Z tego co wiem rezystancjami są też sterowane Sony i JVC. Faktycznie, w wolnej chwili poszukam tabel z wartościami, chyba że ktoś będzie szybszy.

Edytowano przez fun_tha_mental

Witam Tutaj jeszcze są rozwiązania pod radio sony i jvc

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Moderator podepnij zeby nie ucieklo

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ps. w tej operacji przy dostosowywaniu pilotow pod pionka mozna by sie pokusic od razu o wymiane led

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez koonti

Z tego co widzę na tej stronie, Sony ma logikę pilota taką, jak oryginalny pilot Opla, więc podmianka byłaby nawet łatwiejsza niż przy Pioneerze - wystarczy podmienić rezystancje według schematu, a usunąć trzeba by było tylko rezystor 2,2k z lewego pilota i zostawić tam rozwarcie.

Schemat zapożyczony ze strony:

x2s.gif

Diody można faktycznie od razu wymienić mając już wszystko na wierzchu, ale mi akurat odpowiada oryginalne podświetlenie

U mnie w pioneer 4000ub rezystancja na vol + byla inna co konsekwencji skutkowalo nie dzialalaniem klawisza ale dla tych ktorzy maja takie radyjko rezystancja 18k wiec w tolerancji

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> tabeli

A to ciekawe. Myślałem że zakres tolerancji oznacza zakres, dla którego każdy Pionek odpowiednio zareaguje, a nie zakres w którym mieszczą się rezystancje dla danej funkcji, ale w zależności od konkretnego modelu radia.

Wniosek z tego taki, że żeby się nie narobić niepotrzebnie, przed przelutowaniem rezystorów lepiej sprawdzić reakcje radia na rezystory, które chcemy przylutować (podpinając je bezpośrednio do wejścia w radiu).

No właśnie dla mnie tez wydawalo sie to dziwne , bo zlozylem wszystko do kupy uradowany ze bedzie hulać od kopa a tu niespodzianka , ale udalo sie i jest OK

Z związku z pytaniami, rozbudowałem poradę o przeróbkę pilota z kierownicy 3-ramiennej (dzięki koledze ble za podesłanie zdjęć) i kilka informacji, które pojawiły się albo przyszły mi do głowy już po zakończeniu "dzieła"

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">. Żeby nie robić bałaganu i wszystko było w jednym miejscu, opis dodałem do pierwszego posta.

W razie pytań, walcie śmiało

Witam Formuowicze mam takie pytanie mam radio Sony cdx m850mp z tyłu z wyjsciem na mini jacka 3,5mm..

oto link do radia jak wygląda z tyłu

i oczywiscie sterowanie w kierownicy posiadam( kierownica 4 ramienna)

co mam dokładnie zrobic krok po kroku by połaczyc radio w/w ze sterowaniem kierownicy. napisąłby mi ktos z formuowiczów byłbym bardzo wdzieczny.jak to po kolei dokładnie zrobic krok po kroku by przyciski w kierownicy działały z radiem. mój wtyk iso wyglada tak:

umiem lutowac mam takiego jacka kabelki tez sie znajdą. kostka iso 3 rzedowa z vectry jest orginalna kable sa nie pozamieniane bo patrzyłem.

orginalne radio oplowskie dziła z przyciskami a chciałbym zeby te sony zadziałoało. prosze o pomoc

Chodzi mi jaki rezystor wylutowac/ wlutowac inny z lewej i z prawej srony pilota w kierownicy i jak to połaczyc z jackiem 3.5 jakie kable z kierownicy połaczyć z jackiem po w włożeniu w wejscie do radia zeby to grało

Edytowano przez opelkamis97

Wartości i miejsca w pilocie masz takie (układ drabinki jest jednak oparty na schemacie Pioneera, bo jest prostszy w realizacji):

pilot prawy (funkcje: off, VOL-, VOL+):

pilot lewy (funkcje: source, next, prev):

132.jpg

Wartości podane są wartościami idealnymi, ale pewnie jest mała tolerancja. Zamiast 23,6k możesz użyć 24k, a zamiast 16,8k podejdzie 16,9k. Z pozostałymi nie powinieneś mieć problemu w sklepie.

Jeśli chodzi o połączenie radia z kostką, to jak pisałem wcześniej niestety nie wiem jak jest oryginalnie, ale powinien Ci pomóc opis z tego posta:

Od strony radia podłączasz sygnał (kabel niebiesko-czerwony w kostce) pod TIP w jacku (czyli "końcówkę" wtyczki), a masę (kabel brązowy) do sleeve w jacku (czyli do blaszki, którą później zaciskasz przy okazji na kablu).

A ma ktoś pomysł jak podłączyć sterowanie kiera 3 ramienna od VB w VA i radio Alpine CDA-9883R ?

masz sama kiere czy razem z tasma od vb ?

Dobre pytanie, nie ja montowałem, jutro zobaczę

mam pytanie odnoście prawego pilotaaa tam jest podane zworka ( dwa niebieskio-czerwonme przewody).. zworka wiem jak wygląda (jak mostek) ale skad te dwa niebieskio-czerwonme przewody wziąsć????? i to wlutowac nadole tą zworke do 3 i 4 lutu tak??? pytam bo chce sie upewnic. a odnosnie zwarca nalezy wylutowac te dw rezystory tak? i połączyc te dwa luty jakims cienkim kabelkiem miedzianym tak zgadza sie????

Do podpięcia Alpinki musisz mieć interfejs. Jest sterowana sygnałem cyfrowym, więc nie da się skomunikować jej z kierownicą przez samą zmianę rezystancji.

Aha czyli mam zrobic zworke byle z czego w kształcie spinacza i od tej zworki poprowadzic kabelek do Dwóch niebiesko-czerwonych przewodów które są przylutowane do płytki zgadza się?? pytam bo chce sie upewnic w 100%

kupiłem w sklepie rezystory ale mieli tylko takie i takie kupiłem po dwie sztuki na zapas jakby co: jak ponizej

18k

16 k

2,2k

12k

24k

8,2 k

1. teraz tak pytanie do was: czy moge uzyc ryzystora którego kupiłem "16k lub 18k" na miejsce 16.9k??? który bedzie odpowiedni

2. czy moge uzyc ryzystora którego kupiłem 24k na miejsce 23.6k??? nie bedzie problemu?

3. no 2,2 k dostałem mam dwie sztuki

4. 12 k tez mam dwie sztuki na zaś

5 no i mam 8,2k a pisze na płytce 8,8k bedzie dobry kupiony czy za małą ma moc?? czy 12 k wsadzic za 8,8 hmm???

prosze o odpisanie i zabieram sie do roboty

1. Jest duża szansa, że ani jeden ani drugi nie zadziała. Żeby sprawdzić, podłącz je najpierw bezpośrednio do wtyczki włożonej do radia i zobacz czy nastąpi reakcja dla któregoś z nich.

2. Tak, pisałem o tym wcześniej

5. Spróbuj z 8,2k, ale tak jak w pkt1 najpierw sprawdź. 12k na pewno nie zadziała (tzn. zadziała, ale będziesz miał wtedy pod tym klawiszem funkcję PREV)

a odnosnie tego jacka 3.5 mm u mnie w vectrarze b w kostce A jest :

1.SVC kabel niebiesko-czerwony i

2. masa SCV kabel brązowo fioletowy

czyli najlepeij wypiąć te dwa kabeli z kostki A i zlutowac kabel SVC z kablem sygnałowym od JAcka 3.5

a SCV czyli masa brązowo fioletowy do masy jacka 3.5 tak to wyglada prawda??? i dzeka włozyc w radio i powinnno zadziałac wszystko. mam racje??

Lepiej skombinuj sobie konektorki płaskie i wsuń w kostkę w odpowiednich miejscach, zamiast wyciągać kable z kostki i lutować.

Podłączenie do kostki powinno być ok, ale łatwo możesz sprawdzić poprawność połączenia omomierzem, już po zmontowaniu układu i podłączeniu akumulatora. Np. po wciśnięciu na pilocie przycisku o powinieneś mieć najwyżej kilka ohm oporu, a po wciśnięciu "strzałki w górę" powinieneś mieć ok. 2,2k. Jeśli tak będzie, to znaczy że poprawnie znalazłeś piny i będzie działać.

Zrobiłem jak kazałeś włożyłem jacka 3.5mm do radia sony, oczywiscie jack ma dwa kabelki sygnał i mase

i przykładałem kazdy rezystor do sygnału i masy jacka sprawdzic czy działają wszytskie rezystory i moje kroki,

rezystor 12k podgłasza volume w radiuu

rezystor 18k scisza volume w radiuu

rezystor 16k scisza volume w radiuu

rezystor 24k zarzadza/przeskakuje na trebles sub, bass sopran, regulacja głosników przód tył pinus plus.

rezystor 8,2 k przeskakuje piosenke o jedna do tyłu

rezystor 2,2k zarzadza/przeskakuje na tuner AUX CD

czy tak ma byććć??

brakuje tylko przeskoku piosenki na cd do przoduu...z tego co zauważyłem, moze jakis inny rezystor jeszcze jest potrzebny chyba ze sie mylee i to płytka juz załatwi przeskok piosenki do przodu.,. prosze o odpisaniee

aha i jeszcze jedno wazna sprawa moja kosta iso w vectrze b wyglada tak bo własnie patrzyłem przed chwila w aucie kabelki sa identycznie w 100% po wpinane jak na zdjęciu

nigdzie nie moge znalesc od czego kazdy kabelek jest w tych 3 złączach i pytanie własnie

pod jakie dwa piny w tym złączu podpiąc jacka 3,5 zeby sie chociaż zaswieciły diody na kierownicy że jest okej wszytsko że swiecą tylko tak chciałem sprawdzic

O, a może wiesz gdzie można taki interfejs dostać ?

Napisz do kolegi

, on zajmował się robieniem interfejsów cyfrowych m.in. pod Alpine, ale coś widzę że jego temat został usunięty.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...