Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest vmax

AF40 szarpanie

Recommended Posts

nastepnego dnia jezdzilem dlugo i nawet ostro i bylo wszystko ok. moze podjade na konsultacje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> albo na wymiane oleju. jakie koszta poniosles? aha, i jak ów Pan ma na imie?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by fly.high

Ma na imię Kamil. A jeżeli chodzi o Twoją usterkę to właśnie z tego co rozmawiałem z nim podczas naprawy mojej skrzyni to problemy z płytą sterującą zaczynają się na rozgrzanym oleju i sporadycznie. Z czasem będą się nasilać. Mogę jeszcze dodać, że same szarpnięcia między biegami nie są najgroźniejsze tylko ślizganie na zapiętym biegu, bo to oznacza, że palą się tarczki od danego biegu i wcale podobno nie trzeba dużo aby starły się całkowicie a wtedy masz skrzynie pełną wiórów. Oczywiście takie szarpania między biegami też nie są normalnym objawem i do tego są irytujące. Jeżeli mogę jeszcze doradzić od siebie, bo sam miałem problemy ze skrzynią i maglowałem różne fora, dzwoniłem po fachowcach i nie liczyłbym, że wymiana oleju ozdrowi skrzynię i takiej odpowiedzi możesz spodziewać się od Pana Kamila.

Edited by dziksen

Guest Mariusz78*

Please login or register to see this quote.

Mam jeszcze pytanie odnośnie Pana Kamila, ponieważ w mojej Vectrze jest dokładnie opisany przez Ciebie problem ( długo myśli przy wrzuceniu na D i szerpie albo rusza z 5, szarpie również przy redukcji z 5 na 4), a mechanik "magik" z Gliwic od listopada 2011 wciska mi różne kity i nie bardzo umie naprawić auto. Rozmawiałem z Panem Kamilem i kazał przyjechać, ale czy na pewno ten człowiek nie okaże się kolejnym pseudo fachowcem, bo nie chciałbym jechać do Zielonej Góry z Katowic na próżno. Niestety auto ma coraz większe problemy z ruszaniem, straszeni długo myśli.

Śmiało możesz uderzać, facet wie co robi. Ja jestem po naprawie skrzyni u niego i jestem zadowolony mam nawet roczną gwarancję. U ciebie padł prawdopodobnie kosz C1 a on też spokojnie daje sobie z tym radę. A jaki masz przebieg pytam z ciekawości?

Guest Mariusz78*

115 tys. obawiam się własnie, że na miejscu może okazac sie coś wiecej. Rozmawiałem z kilkoma "fachowcami" na Śląsku i w zasadzie rozmowa koczyła się tym,że trzeba zdjąc skrzynię a przybliżone koszty powyżej naprawy powyżej 8 tys. To jakaś masakra. Ostatnio "magik" z Gliwic stwerdził,że należy zamontować nowy kosz C1, tylko problem w tym, że nigdzie nowego nie można dostać i zaproponował wymianęskrzyni w serwisie za 38 tys.

a tak nawiasem omijajcie warsztat w Gliwicach na ul. Knurowskiej

Ja jestem jeden z pierwszych na forum co naprawiał u niego skrzynie właśnie na kosz C1 i większość naprawiających u niego skrzynie brali namiar ode mnie. Ja potwierdzam fachowość 100%. Dodam, że po dwóch miesiącach po naprawie miałem problem jeszcze z 6 biegiem, Pan Kamil w ramach gwarancji rozebrał i czyścił kanały olejowe sterownika. Teraz minął prawie rok i skrzynia pracuje jak należy. Jeżeli auto rusza na 5 biegu to jest z trybie awaryjnym, a przy samym koszu C1 to nie jest normalne, więc może okazać się coś jeszcze. powodzenia

Guest Mariusz78*

Rozmawiałem juz z Panem Kamilem i on uważa, że jeżeli rusza z 5 tzn., że kosz jest na wykończeniu w każdej chwili może sie rozsypać. Umówiony jestem z nim na wtorek. Zobaczymy.

Witam

Także użytkuję AF-40 z silnikiem Z30DT i przy przebiegu 150 000 kompletnie nic się nie dzieje. Żadnych przeskoków ani szarpania na którymkolwiek biegu. Jedynie na zimnym oleju jest mułowata i tyle. Wszystkie tryby pracy skrzyni grają...albo fart, albo dobry egzemplarz skrzyni. Co ciekawe - olej nie był jeszcze wymieniany i tak się zastanawiam czy w ogóle ruszać temat czy jeszcze odwlec to w czasie czy nie...Szpece od skrzyń krzyczą żeby wymieniać, serwis mówi, że nie...

Pozdro

gość który mi robił skrzynie twierdzi ze olej się wymienia albo od początku regularnie albo dopiero jak się skrzynia posypie. Twierdzi ze przy znacznym przebiegu powyżej 100 tyś km robią się osady i jak się wymieni olej to skrzynia może się rozszczelnić.

Heh co region Polski i mechanik to inna opinia i rady w temacie. Coś w tym musi jednak być. Nie ruszane i gra i bucy.

dlatego nie napisałem, że ja tak uważam bo to tak naprawdę kwestia indywidualnej decyzji użytkownika. Do tego każdy egzemplarz skrzyni jest inny w jednym psuje się to w drugim inne, w jednym nic się nie zmieni po zmianie oleju , w drugim się coś popsuje

w tym temacie nie można niczego uogólniać ale z własnych doświadczeń wiem że wymiana oleju pomaga, rok czasu mam signuma w automacie i skrzynia jak do tej pory (odpukać) pracuje bardzo ładnie, w lutym tego roku zarejestrowałem tak jakby leciutkie stuknięcia po zmianie z 4 na 5 i z 5 na 6 podczas przyśpieszania, stuknięcia te nie występowały jeśli przyspieszając odpuszczałem gaz pozwalając na "swobodną" zmianę biegu bez gazu, jako że nie wiedziałem czy od nowości było coś robione w tym temacie zdecydowałem się na wymianę oleju i dodatkowo przepłukanie czyli po zalaniu świeżego oleju rozgrzanie skrzyni i "przemieszanie" po czym spuszczenie oleju gdzie wraz ze świeżym wyleciało jeszcze sporo starego zużytego i dolanie odpowiedniej ilości, zniknęły najdelikatniejsze puknięcia i już zauważalna jest znaczna różnica w płynności zmiany biegów a podobno po dłuższym czasie są najwięsze efekty, się okaże, serwis nie zaleca ale jak każdy powtarza tak zamierzam robić i maks po 60tyś wymieniać, jako że u mnie spuszczony olej był czarny, zużyty to już w przyszłym roku wymienie i wtedy będzie pewność że olej jest świeży

Edited by ra_decki

przepraszam troszkę mi się litery roziechały

Guest Mariusz78*

No i co ważne koszty również można zaakceptować.

Guest UNICA

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum. Od czterech lat jeżdzę Vectrą C. Oprócz normalnej eksploatacji, nie miałem żadnych innych problemów

Dzisiaj moja VC 1,9 automat 150KM 2007, przebieg 140tys przestała słuchać pedału gazu. Gdy przyspieszam, obroty rosna a auto przyspiesza bardzo powoli a pod górkę wcale. Kick-down też nie działa.. Na desce zapaliła się kontrolka z kluczem.

Do chwili obecnej nie miałem żadnych problemów z automatem

Proszę o radę bardziej doświadczonych forumowiczów, jaka może być tego przyczyna.

Czy mógłbym prosić o kontakt do fachowca od skrzyń automat. z Zielonej Góry?

Pozdr - Zdzisław

Twój przypadek na mój gust to nie skrzynia biegów. może być zapchany EGR lub DPF. trzeba by odczytać błędy z kompa.

jak masz błąd to obowiązkowo podepnij się pod kompa i wtedy wyjaśni się co i jak....

na moje też nie będzie to wina skrzyni...

Wyglada ze wlaczyl sie chyba tzw tryb awaryjny wiec to moze byc wiele rzeczy. U mnie bylo identycznie, nie bylo kickdowna, obroty rosly do maks 2 tysiecy i okazala sie to turbina. Chociaz o dziwo zadnej kontrolki nie bylo..

Ja również potwierdzam, jest to tryb awaryjny silnika, koniecznie na kompa zczytać błędy.

Guest Mariusz78*

U mnie wygląd podobnie, auto zrobiła się strasznie mułowate,nie pali się żadna kontrolka ale niestety nie słychać turbiny (tego specyficznego świstu). Mam pytanie ile kosztowała cię turbina i gdzie robiłeś?

To jest temat o skrzyni AF40.

Tematy o turbinach są osobne.

Witam.

Mam taki problem.

Jak skrzynia się zagrzeje to jest po przebiegu około 100km to przepuszcza w momencie zmiany z 2 na 3 bieg.

Dokładniej to po osiągnięciu obrotów silnika, przy których powinien wskoczyć 3 bieg obroty silnika wzrastają i dopiero po pewnym czasie wskakuje 3 bieg z dużym szarpnięciem.

Przy spokojnym przyspieszaniu jest to mniej odczuwalne.

Dzieje się tak przy jeździe na D i na ręcznej skrzyni.

Tak jak wspominałem stało się to po przebiegu 90KM na drugi dzień wracając wszystko chodzi idealnie i znowu po 100km zaczęła przepuszczać z 2 na 3.

Mam VC + automat 6-cio biegowy z 2006 roku.

Oznaczenie skrzyni AF-40/ TF 80SC.

Prawdopodobnie pada Ci płyta sterująca, ja tak miałem u siebie w Signum. Po wymianie owej płyty na inną sprawną u pana Kamila z Zielonej Góry wszystko wróciło do normy.

Przebieg 160 tyś. i z tego co wiem nie był wymieniany olej w skrzyni automatycznej.

Czy to raczej nie ma wpływu na to przepuszczanie.

Brak wymiany oleju przy taki przebiegu na pewno jej nie pomaga. Jezeli dopiero kupiles auto to nie jest to twoja wina ale jezeli masz je juz dluzej i swiadomie nie zmieniles oleju to duzy blad...