Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
manq777

vectra b 18.16v 115km nie moge odpalic

6 posts in this topic

Witam od poniedziałku jestem posiadaczem opla vectry b z 98 roku 1.8 16v 115km i mam z nim problem. dodam ze jest to mój pierwszy opel i nie weim o nich za duzo. wiec to było tak pojechałem do miasta zaparkowałem samochód poszedłem robic zkupy wracam wkładam kluczyk przekrecam i nie chce odpalic. po chwili zauważyłem migajaca pomaranczowa kontrolke silnika. próbowałem znowu ale nic nie dało. sprawdziłem iskr czy dochodzi do kazdej swiecy i była na kazdej. scholowałem ja do domu wymieniłem kable swiece i uszczelke od pokrywy zaworów bo juz była przytyrana. no i niby odpaliła. dla pewnosci pojechałem na kompa i wykazało błąd p1230 mechnik powiedział ze to moze byc wina jakiegos przekaznika wiec powyjmowałem wszystkie alebyły w idealnym stanie jeden był troche usyfiony ale go wyczysciłem i dalej nic. a najlepsze jest to ze jak postoi ze 2 3 godziny to odpala odrazu. prosze o pomoc!

0

Please login or register to see this quote.

Wg mnie masz problem z immobilaizerem-objawia się mrugającą kontrolką silnika. Korzystasz z 2 kluczyków? Może coś się dzieje z transponderem....

0

1230 Uszkodzenie w obwodach przekaźnika pompy paliwa / przekaźnika zasilania sterownika

Wymień przekaźnik K43 i K44, no chyba że padł Ci bezpiecznik FV6 i zasilanie do tych przekaźników nie dochodzi.

Powyżej w linku masz dokładnie opisane co i jak.

0

Please login or register to see this quote.

Mam dwa kluczyki ale uzywam tylko jedno bo w drugim sa słabe baterie i centralka z kluczyka nie działa. mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? z góry dzieki

wszystkie bezpieczniki i przekazniki sprzawdzone czujnik połozenia wału tez. wykluczylismy ze szwagrem wsztkie mozliwosci pozostaje jedynie immobilizer. jutro moze pojade na kompa zeby go ustawic jak to nie pomoze to nie wiem co wtedy chyba bede musiał do elektromechanika auto odsawic...

0

Spróbuj drugi kluczyk. Bateria w kluczyku zasila tylko sterownik centralnego i nie ma nic wspólnego z immobilizerem.

0