Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Lesniak

Elektryczna przelotowa pompka paliwa

15 posts in this topic

Temat zapowietrzanie jest jak rzeka, długi i nie ma końca, a na dodatek jeszcze strasznie denerwuje. Nowa pompa pomogła u mnie na kilka miesięcy, teraz znów coś jest nieszczelne. Zaworek zwrotny jest, przelewy sprawdzone, w sumie niedawno wymienione, filtr paliwa odpada bo jest ominięty i założony tylko przelotowy (rano widzę, że nie ma w nim paliwa). Najpierw założę "gruszkę" i zobaczymy jak to się sprawdzi, ale to rozwiązanie na krótko. Zainteresowałem się pompkami paliwowymi, które mogłyby napełniać układ paliwowy przed odpaleniem. Idealnym jak dla mnie rozwiązaniem byłaby pompka przelotowa, zamontowana przed filtrem paliwa, która włącza się wraz z grzaniem świec, a że u mnie przy każdym w sumie odpaleniu je grzeje, byłoby super rozwiązaniem. Czy są w ogóle takie pompy? Czy nie stawiałby oporu przed zaciąganiem paliwa przez pompę wtryskową? A może pompka paliwowa mogłaby pracować bez przerwy wraz z silnikiem? Może ktoś zna się na tym temacie, proszę o opinie.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Było już o tym.Gruszka nie do końca da radę.Niskociśnieniowa elektryczna pompa paliwa do silników benzynowych gażnikowych zamontowana w dowolnym miejscu międzu bakiem a fitrem paliwa jest jednym z rozwiązań.

Tu ciekawa propozycja

Please login or register to see this link.

nie wiem tylko czy wydajnośc wystarczy dla silnika 20.DTI.

Dodatkowe, montowane w baku, elektryczne pompy paliwa do współpracy z pompą wtryskową VP44 stosowane są od dawna w amerykańskich modelach aut-gdzie długośc przewodów paliwowych między bakiem a silnikiem oraz duża różnica poziomów mocowania zbiornka i pompy VP -skutecznie wspomagala nie do końca udaną konstrukcję pompy Boscha.

Edited by drano
0

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jasne są takie pompki np

Please login or register to see this link.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi mi bardziej o to, czy musi ona cały czas chodzić? Czy jest to przelotowa tj. czy przestaną grzać świece i zarazem ona się wyłączy to paliwo dalej będzie zaciągane? Czy będzie zbyt wielki opór? Czy jeżeli miałaby chodzić cały czas to wydajność może być zbyt mała lub zbyt duża?

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Please login or register to see this quote.

jeśli powodem problemów z odpalaniem jest zapowietrzanie - to lepiej usunąc jego przyczynę.

Natomiast gdy za problem odpowiedzialna jest zuzyta pompa VP -to napewno montaz elektycznej pompki paliwa da poczatkowo pożądany skutek=pózniej może być już inaczej -i w końcu regeneracja pompy wtryskowej bedzie konieczna.

Ta dodatkowa IMO powinna pracować nonstop-ewentualny nadmiar paliwa powinien byc skierowany bypassem do baku.

Edited by drano
0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pompa jest po regeneracji, widzę tylko sam pusty filterek z rana, mimo wszystko odpala bez problemu, gdyż za filtrem mam zawór zwrotny (czyli od filtra nie wraca do baku), a w pompie też zostaje paliwo, bo "łapie od ręki", taka pompka automatycznie rozwiązuje problem, bo już nie mam chęci szukać i zastanawiać się co to może być....

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom dobór pompki nie jest taki prosty, zastosowanie pompki od benzyniaka doprowadziłoby w krótkim czasie do rozszczelnienia całego układu paliwowego-zbyt duże ciśnienie.Ta zaproponowana przez Drano jest idealna,wytwarza niskie ciśnienie więc jest idealnym wspomagaczem dla wysilonej ssąco-tłoczącej vp44.Gdzieś był temat założony przez użytkownika który ma taką pompkę u siebie i zapomniał o problemie zapowietrzania.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropos gruszki- kolega ma założoną taką w Audi 2,5 TDi (V6) też na VP44 i absolutnie nic to nie daje jeżeli nie ma szczelnych przewodów to po nocy i tak musi popracować gruszką, aż stwardnieje a i nawet wtedy rozrusznik ma co robić. Mało tego podczas pracy w układnie zasilania panuje podciśnienie (pompa wtryskowa ssie paliwo z baku) i owa grucha zaciska się na przewodzie paliwowym (jeszcze do tego niedoszło ale podejrzewam że przy ostrym pałowaniu mogła by nawet ograniczyć przepływ paliwa). Co do zasilania VP44 w paliwo pozwolę sobie zacytować fragment książki którą powinna być biblią właścicieli diesli z tym wynalazkiem(Wtrysk bezpośredni w silnikach diesla [co ciekawe pisownia orginalna])I tak za autorem:

"Paliwo ze zbiornika jest tłoczone przez filtr pompą zasilająca do pompy wtryskowej. Znajdująca się w pompie rozdzielaczowej pompa łopatkowa zwiększa ciśnienie maksymalnie do 180-240

MPa (18-24 bar). Ciśnienie można zmierzyć manometrem z odpowiednią złączką (M14x1,5) na śrubie przelewu paliwa. Tak wysokie ciśnienie w układzie jest niezbędne, ponieważ paliwo ma skomplikowaną drogę do tłoczków promieniowych. Pompa VP44 jest smarowana paliwem i nie może pracować na sucho, ponieważ w przeciwieństwie do pompy VP30 nie jest pompą samoodpowietrzającą się (.....) W silnikach czterozaworowych Opel 2,0 lub 2,2 dm3 przewody odpływu nadmiaru paliwa (przecieków)z wtryskiwaczy są podłączone do obwodu doprowadzenia paliwa. Zatem nieszczelny przewód odpływu paliwa z wtryskiwacza może być przyczyną zapowietrzenia układu zasilania. Silnik szarpie, a nawet nie daje się uruchomić.(.....)

Jeśli samochód jest wyposażony w elektryczną pompę wstępnego zasilania paliwem, to filtr można napełnić przez kilkakrotne włączenie i wyłączenie zapłonu. Jeśli w samochodzie nie występuje pompa wstępnego zasilania paliwem, należy zassać paliwo do filtra za pomocą ręcznej pompki podciśnienia."

Mam nadzieję że owa książka jest znana i cytuje tylko te fragmenty które mogą mieć znaczenie dla dalszej części wypowiedzi. Jeśli gadam głupoty proszę o wyjaśnienie i sprostowanie

Z pierwszej części wnioskuję że optymalnym (jedynym rozwiązującym problemy) miejscem na instalację pompy paliwa jest zbiornik, pompa łopatkowa zwiększa ciśnienie, które można zmierzyć na powrocie paliwa (czyli do baku przychodzi nam z powrotem paliwo pod zacnym ciśnieniem, z drugiej zaś strony ( przy szczelności układu: zbiornik paliwa pompa wtryskowa),zasysanie przez pompę również musi być dość mocne więc wszelkie drobne nieszczelności wychodzą w postaci bąbli powietrza). Do tego do zasilania są podlączpne przelewy ze wtrysków paliwa, do powoduje w razie nieszczelności uszczelnień że zasyfiamy olejem wtryski, a w razie nieszczelności przelewów paliwo schodzi z całego układu na postoju do baku. Słowem niesczęście

A co gdyby tak:

1. Wsadzić pompę do baku w miejsce smoka podającą paliwo stale gdy jest zapłon (coś jak w benzynie, ponoć nawet wiązka elektryczna jest taka sama i pasuje wszystko plug & play (lub jeżeli nie chcemy dużego ciśnienia to jakąś pompę gaźnikową do zbiornika paliwa)

2. Przelewy ze wtrysków puścić w przelew, a nie w zasilanie pompy wtryskowej, lub nawet wpuścić go do baku bezpośrednio (osobny przelew od pompy, osobny od wtrysków)

3. Pojawia się pytanie o wydajność pompy w baku, ponoć były montowane pompy wstępne w TDS ach bmw i wystarczało 100 ltr/h,(wygrzebane w sieci) co więcej jeżeli na przelewach jest 18 barów (nie sprawdzałem samemu, ale ta księga raczej nie kłamie, ja bym zaryzykował twierdzenie, że jeśli przewody powrotu wytrzymują takie ciśnieneie to zasilenie nie będzie gorsze.Nie wiem za to jaka by była reakcja tej pompy łopatkowej na takie ciśnienie na wejściu (czy aby nie sprężała by tego jeszcze bardziej i nie padła przez, nie jestem fizykiem).

4. Jeżeli już mamy pompę w baku która daje jakieś ciśnienie chyba nie ważne jakie i przepływ(pewnie za duży) czy nie można by było puścić przelewu, np z puszki filtra paliwa albo jeszcze lepiej zaraz przed pompą (wtedy ewentualnie pomiędzy zasilaniem a powrotem zaworek jednokierunkowy który zapobiegałby mieszaniu się paliwa z powrotu -> ciepłego i z baku zimnego i drugi atut eliminujemy wpływ wszystkich nieszczelności(możliwości ssania powietrza) łącznie z filtrem paliwa.

Przy takim układzie eliminujemy problem zapowietrzania przez nieszczelności przy przelewach wtrysku -> bo idą do baku, nie musimy się martwić szczelnością zasilania bak, filtr pompa, bo pompa w baku zawsze wybuduje nadciśnienie w tym układzie, a przelew z tego układu do baku powinien zagwarantować, że wytworzony nadmiar ciśnienia znajdzie ujście w baku i ta pompa łopatkowa nie zwariuje. Tak też to prezentuje książka (wersja z przelewem z filtra paliwa).

*Tu schemat pierwotny

Please login or register to see this link.

Co wy na to koledzy?

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please login or register to see this quote.

Witam

I jakie rozwiązanie zastosowałeś? Też jestem zainteresowany taka pompą!

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat póki co dla mnie nie aktualny. Przyjrzałem się dokładnie przelewom i jednak na zasilaniu pompy jeden przepuszczał :/ Mała poprawka i odpukać chodzi bez problemu do dziś. Pamiętam pytałem kiedyś sprzedawców takich pompek elektrycznych, lecz do silników benzynowych na gaźniku. Zapewniano mnie, że są w pełni przelotowe i można zastosować do diesla (na allegro wpisz pompa gaźnik i znajdzie). Można zadzwonić do sprzedawcy, opisać problem i wypytać szczegółowo.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam...A co myślicie o przelewach podpiętych na spływ od pompy a nie na zasilanie .Mój znajomy tak ma i ma problemy z zapowietrzaniem czy wrócić do orginału czy zostawić tak jak jest.Co to daje.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja terz chyba mamten proble z namierzeniem miejsca zapowietrzani tylko umnie jest tak ze pali na dotyk ale pochodzi 15/20 sekund i sie zpowietrzy gdzie to szukac

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

najczęściej obudowa filtra. potem przelewy lub oring na pompie wtryskowej.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please login or register to see this quote.

I teraz popatrz gdzie piszesz o twoim problemie

Elektryczna przelotowa pompka paliwa

I jak potem chcesz znaleść jakąś podpowiedź skoro ona jest ukryta w innym temacie a nie np w temacie zapowietrzania.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam Wszystkich. Ja nie dawno ten sam temat przerabiałem i zamontowałem taką pompkę w samym zbiorniku niskociśnieniową taką do benzyniaków gaźnikowych chyba 0,2 bar. Temat był taki że po "umarciu" i regeneracji pompy nadal się zapowietrzał a że samochód żony i słabo sobie radziła z odpalaniem porannym postanowiłem ją zamontować. Sprawuje się bardzo dobrze , wyszło gdzie była nieszczelność - wtyczka podgrzewacza paliwa we filtrze ( uszczelniłem ) , dodatkowo asekuracyjnie razem z pompką zamontowałem zaworek zwrotny od jakiegoś TDI-ka i już nie mam porannych telefonów nie odpalił. pompa razem zaworem trafiła bezpośrednio do zbiornika do tej plastikowej "puszki" w środku którą trzeba było trochę poprzerabiać i dodatkowo musiałem pociągnąć zasilanie od bezpieczników - napięcie pojawia się po przekręceniu stacyjki . Wszystko do opanowania na jedno popołudnie i trzy piwa ( dla żony by siedziała i gadała :-) ) . Pompa chodzi cały czas i niema problemów z wyciekami a jeśli ktoś się boi że może jak się spali to nie pojedzie to fakt nie pojedzie ale tak samo nie pojedzie każdy benzyniak a że to się dzieje nie często to nie ma co się przejmować. Szczerze polecam taki manewr mam teraz spokój od roku nawet tym co regenerowali pompę tak jak ja. Pacjent to nie vectra a astra 2,0 dti ale to to samo.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.