Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Blaziu

Przyciemnienie szyb Vectra C

Recommended Posts

Guest andrus83

Zalaczajcie koledzy zdjecia swoich autek i najlepiej dopiszcie w jakim stopniu (%) sa przyciemnione szybki (ile przod a ile tyl)

Please login or register to see this quote.

Podrzuć fotke jak masz przyciemnione i jak % to wygląda na jakiej szybie, przyda się przykład

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest andrus83

Ponawiam prosbe do nika84-24 Mozesz wrzucic fotke jak wyglada Twoje autko?

jabolkg mozesz wrzucic zdjecie fokusa? jak na nim wygladaja te szybki?

Ja 2 miesiace temu w swojej Viki kombi tez przyciemnilem szyby glownie kierowalem sie tym ze czesto podrozuja ze mna dzieci.

Boczne pasazera folia 65%, bagazowe 80%, tylnia 65% efekt taki jak chcialem:)

Guest andrus83

Zdjecia koledzy... Zdjecia prosze..

Fotke rzuce wieczorem jak cos cykne telefonem albo z rana w zaleznosci jak blisko mnie beda staly auta:)

Guest andrus83

I jak tam? Beda fotki?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> sorki ze sie tak upominam ale w poniedzialek przyciemniam u siebie i szukam wzorcow

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by andrus83

Jak nikt nie wrzucił jeszcze fotek, to ja wrzucę swoje...

Please login or register to see this link.

to są zdjęcia z przed około 2 miechów,jeszcze na zimówkach - poza ostatnim na letnich kółkach, a parę dni temu oklejałem chromy pod szybami na czarno. Pięknie teraz wygląda, cały na czarno

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Edited by nika84-24

Guest andrus83

dzieki nika84-24 Świetnie to wyglada.. no to chyba juz wiem jak jutro bedzie wygladala moja Laleczka

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Super się przentuje, jak to % wychodzi?

Pozdrawiam!

Guest andrus83

Masz na poprzedniej stronie.. 60% przepuszczalnosci przod i 20% tyl

Tak jak napisałeś. Ciesze się, że się podoba. Zrobię któregoś dnia fotkę z tymi czarnymi listwami podszybia to wrzucę i zobaczycie jak to wygląda - prawie jak "shadowline" w bmw

Ja się ciągle jednak zastanawiam nad przyciemnieniem. Strasznie mi się nie podoba ten biały pasek wokół tylnej szyby - tam gdzie na szybie jest taka struktura z czarnej farby folia nie przylega dokładnie.

Tak naprawdę tego tak mocno na żywo nie widać, ale wiadomo, że nie jest to to samo co piecowe.... Miałem folie wcześniej w:

-Alfie 156 Sprtwagon - kupiłem już z foliami;

- E61 - sam oddałem do foliowania- cały tył (5 szyb +2 małe w tylnych drzwiach) w cenie 400zł i 4 godziny;

-teraz mam w signumie - kupiłem auto już z folią,

i nigdy mi to miejsce łączenia się foli z obramowaniem szyby specjalnie nie przeszkadzało, ale to już kwestia gustu.

Tu jeszcze dwie fotki tyłu jakie znalazłem

jutro zrobie foty specjalnie pod kątem tego połączenia to wrzucę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak coś to możecie SIG_MAN'a pytać jak to wygląda, widział mnie parę miechów temu na terenie Holandi. Pytać o czarna strzałe V6 z szybami w folii którą widział przy szrocie w De Lutte chyba...

Edited by nika84-24

Ja się podepne pod temat. Czy w LUBUSKIM ( okolice żary-żagań ) ktoś z forumowiczów przyciemnia szybki. Chcę zrobić tył VC sedan. proszę o info na priv lub kom 697853423 ;-)

Zdjęcie stuknięte starą komórką więc jakość widać jaka:)

Tak jak mowilem boczne pasazera 35%,bagażowe 20% przepuszczalności inne firmy podają inaczej tj 65% i 80%

W zależności od kąta patrzenia raz dużo widać jak teraz na focie ale z innej perspektyw już mniej , z 1-go piętra patrząc na auto nie przepuszcza nic:)

Edited by Blady

Fabrycznie przyciemnione szyby

Przyciemnienie wszystkich szyb folą FX 50.

Kilka ujęć pod różnym światłem

szyby.jpg

42082778.jpg

66273608.jpg

za***iste felgi. Co to za model bo jestem teraz na kupnie 17-stek:)

Prywatny to jest folia z przepuszczalnością 50%?

Jest to folia firmy 3M Fx50 która 50% przyciemnienia.Więcej informacji oraz stopnie przyciemnienia :

O takie przykłady właśnie mi chodziło

Teraz mam tylko problem którą folie wybrać... 50 czy 65%

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Guest andrus83

Z przodu 65 jak dla mnie sa troche za ciemne.Zalezy czy chcesz robic sam tyl czy przod tez.Ja u siebie zrobilem 35% przepuszczalnosci przod i 15% tyl.Teraz jak na to patrze chyba zrobil bym 50 przod i 35-30 tyl...

Guest Pablo9a

Witam

też mam srebrną VC kombi i też przyciemniałem.

Jest taka profesjonalna firma co to robi w Chorzowie (woj. Śląskie) też pytałem się o przyciemnienie ewentualne przodu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> - powiedzieli że obkleić mogą ale odpowiedzialności nie biorą i przód może być tylko fabrycznie przyciemniony, a każde inne modyfikacje są naruszeniem przepisów itd. mówili że przepisy te są różnie traktowane w Polsce co region to inaczej. W jednym Ci nic nie powiedzą, w innym wlepią mandat, a gdzieś indziej zdrapuj albo zabierają dowód - zależy na kogo się trafi i w jakim humorze.

U mnie przodu nie ruszali - fabrycznie przyciemniony, a tył mam folią o symbolu HPS 05 6P - do tej folii po obklejeniu dostałem papier z atestem który mam wozić przy sobie.Fotki mogę dodać jutro jak zrobię

Pozdrawiam Paweł

u mnie wygląda to tak -srebrny gts po lifcie

Uploaded with

co do przepisów to w ubiegły czwartek na siódemce z Wawy do Krakowa niestety zatrzymali mnie z wideorejestratorem za prędkość,to nic, zabralli dowód za ciemne szyby przednie boczne, przetrzepali maksymalnie fure tzn. sprawdzili czy ksenony są oryginalne i czy działają spryskiwacze, czy gaśnica ma homologacje.

Suma sumarum zgodnie z przepisami przepuszczalność światła przedniej szyby musi być 75% a przednich bocznych 70%. Dla bardziej wtajemniczonych na szybie nad datą produkcji przednich bocznych napisane jest transp 70% wiec z automatu jakiekolwiek przyciemnienie jest juz niezgodne z przepisami i grozi utrata dowodu.

Co dalej? Zabrano mi dowód, wydano kwitek o możliwości poruszania sie przez 7 dni bez dowodu z opisem "problemu". Muszę jechać po usunięciu folii do diagnosty i zapłacić za przegląd 20PLN a potem do wydziału komunikacji po dowód. Ogólnie na teraz jest duza nagonka na pseudo chińskie ksenony i tylnie szyby. Może się zdarzyć, że w momencie checi odbioru dowodu wydzial komunikacji moze skierowac na policje w celu potwierdzenia usuniecia folii. Dlatego diagnosci nie chca wydac papieru na lewo.

W zwiazku z tym juz zakupilem drugi komplet bialych szyb z anglika za cale 110PLN za dwie ;-)i po odebraniu dowodu wracam do ciemnych ;-)

Ale sie rozpisalem... ;-)

Edited by Xoron

A widział ktoś na żywo autko z szybami przyciemnionymi folią fotochromatyczną?

Chciałabym wiedzieć jak się sprawuje, jak to wygląda... Nie ukrywam że w nocy czy w gorszych warunkach drogowych bylaby na pewno fajniejsza (bezpieczniejsza) jeśli chodzi o widoczność, ale z drugiej strony czy da porządany efekt stylistyczny? Na dodatek przednią szybe mamy atermiczną (odcień fioletu) i zastanawiam się czy nie bedzie wiochy

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">