Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

raskot

Uszkodzona chłodnica

19 posts in this topic

:evil: W mojej Viki pojawił się wyciek z chłodnicy - pytanie naprawiać czy wymieniać - jeśli wymieniać tona nową czy używkę ?

0

Zalezy jakie to jest uszkodzenie jesli male i na bocznych zaciskach chlodnicy to mozesz jeszcze dac to do naprawy moze wystrzyma do nastepnego roku albo i troche dluzej ale jesli pekl ci plastik to nie radze naprawiac chyba ze wymienia caly plastikowy bok chlodnicy co zaplacisz polowe mniej jak bys kupil nowa co do uzywanej to odradzam chyba ze dostaniesz rok gwarancji na nia czesto zdaza sie ze na gieldach sprzedaja chlodnice uzywane ktore juz iles tam razy byly naprawiane daja na takie trzy miesiace gwarancji a na czwarty miesciac zaczyna juz sieknac i jak sie okazuje czasami ze tego juz nie idzie naprawic bo tak byla bardzo fachowo naprawiona dlatego co do chlodnic radze kupic nowa

0

witam ja nie bede odradzał albo doradzał powiem tak ja miałem delikatnie peknieta ze przeciekała z gory zaraz obok miejsca hdzie wchodzi gorny waz płynu chłodniczego wyciagnełem chłodnice i pojechałem do goscia co spawa plastik powiedział ze chłodnice bardzo ciezko sie spawa ale podjoł sie zadania zapłaciłem 30zł i jezdze tak juz rok a dodam ze mam tzw.ciepły termostat i w lato zanim właczy sie wentylator temp.dochodzi prawie do 100 stopni narazie nic nie przecieka i jest w pozadku dlatego odpukac a co ty zrobisz to juz twoja decyzja

0

a morzesz podać kontakt na gościa który Ci to robił - chcę porównać metody wykonaia naprawy między Twoim mechanikiem a tym do którego zamierzam dać do naprawy - może jeszcze zmienię zdanie

tak poz atym to dzięki za info

dodam iż wyciek jest chyba na części aluminiowej , nie na plastiku

0

czesc mam dwa numery 032 7529108 oraz kom.604300844 niewiem czy jeszcze aktualne i nie znam imienia ani nazwiska goscia ale jak bedziesz chciał mozesz sprobowac zadzwonic i sie go rozpytac go jak to wyglada dokładnie i jaka to cena z czestochowy do mnie jest jakies 80km wiec przyjazd raczej ci sie nie bedzie opłacał napewno u was tez ktos sie tym zajmuje mam jeszcze wizytowke chłodnice uzywane nowe sprzedaz naprawa w katowicach jak potrzebujesz to tez ci napisze ale tez nie gwarantuje ze to aktualne bo tam nie byłem

0

Jesli sie zdecydujesz na wymiane, to bierz nowa!!! Ja jakos na wiosne wymienialem, i zalozylem uzywke, ktora sie cieszylem pol roku :evil: 150 zeta poszlo sie jeb...c :evil: W zeszlym miesiacu zalozylem nastepna (tym razem NOWA) za 220 zl :mrgreen: 8) Jak na razie bez zarzutu, i sadze ze napewno wytrzyma wiecej niz (badz co badz, minimum 10-letnia) uzywka :!:

Jesli chcesz namiary na goscia, to daj znac!!!

P.S. Jak jestes z Cz-wy, to musimy sie kiedys spotkac :wink:

0

a ja pęknięcie załatałem pożądnym kleksem z poxipolu i jest ok

0

JAK MOCNO LECI?

zawsze możesz zainwestować 5 zł i kupić takie cudo co to się wsypuje albo wlewa w układ i się doszczelnia. nie trzeba nic demontować tylko silnik podgrzać zapodać środek i trochę pojeździć co by się na gorąco zalepiło.

Polecam sam tak swoje dwa autka ratowałem i zapomniałem o usterce :!: :wink:

0

dobry i pomysłowy środek ale tylko do auta które jedzie na giełde !!!

tez stosowałem ale jak wymieniałem płyn to za***iście śmierdzący szlam sie wylał :twisted: musiałem przepłukać układ z tego g**na ktoś powie ''przeciez ci nie śmierdziało'' no tak ale jak by nie było to układ sie zamula a w zimie jedziesz z niedoborem ciepła w szoferce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale działanie preparatu jest natychmiastowe

0

Please login or register to see this quote.

w moim przypadku było OK i smrodu też nie było - może to kwestia jakości preparatu. tak czy inaczej są nieszczelności do których ciężko się dostać a wymiana jest conajmniej kłopotliwa... :wink:

co do zamulania to się zgodzę ale nie do końca bo może to być indywidualna sprawa kogoś kto wsypał niesamowite ilości. Mała tubka około 40 gram proszku na 7 litrów niczego nie zamuli. :wink:

0

Wymiana chlodnicy jest banalnie prosta

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tyle ze dosc kosztowna :|

0

to właśnie miałem na myśli "kłopotliwa" czytaj "kosztowna"

choć są też miejsca gdzie może lecieć a dojście do nich jest naprawdę kłopotliwe np. nagrzewnica... :wink:

0

Ja stanowczo odradzam stosowanie cudownych środków . Pisałem juz o tym kiedyś. Naprawa chłodnicy poprzez wymianę boczku na nowy jest najlepszym moim zdaniem rozwiązaniem. A poprzez specyfiki faktycznie mozna zamulić układ :evil: i poza chłodnicą wymieniać również nagrzewnicę.

0

witam ja mam włąśnie taki kłopot z chłodnicą prze moja głupote za mocno docisnełem metalowa obejme na węzu gumowym górnym na chłodnicy i mi pekkrosiec ułamał jaka jest cena wymiany tego całego boczku bo co raz mi cieknie dokrecam na różne sposoby ale zawsze jest jakiś wyciek z pod gumowego króśca prosze o pomoc i dzieki i czy to zrobie w belejakim warsztacie co zajmuje sie chłodnicami

0

Witam!

jak jestesmy przy chlodnicach to cos spytam

mam zamiar wymienic plyn chlodniczy, i nie wiem gdzie go spuscic zeby caly zszedl, nie znalazlem na chlodnicy zadnego korka spustowego, a waz czy czujnik sa w polowie chlodnicy i plyn caly nie zejdzie, chyba ze cos przeoczylem, prosze o rade.

Zima sie zbliza

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

dla Waszej informacji - przy wymianie chłodnicy została zmierzona ilość płynu jaka opuściła układ chłodzenia - było to ok 2,7 litra - po założeniu nowej uzupełniono zgodnie z zasadmi odpowietrzania bloku silnka o taką samą ilość płynu - nalezy wziąć pod uwagę iż posiadam instalację gazową, więc i pojemność całego układu jest większa - dlataego uwazam iż pytanie mińka jest jak najbardziej na miejscu

1

a ja mam pytanie czy różnią się chłodnice np. 1.9CDTI od 2.2DTI lub benzyny?? muszę kupić i nie wiem czy można szukać innych

0

nie ten dział i znając życie to pewnie się różni

0