Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Rusza się kierownica, uszkodzona regulacja położenia

Recommended Posts

Witam, moja kierownica rusza się na boki i góra dół. Można ją swobodnie wyciągnąć bez odbezpieczania blokady. Można to jakoś naprawić?

Proponuje zdjąć plastiki na kolumnie kierowniczej i to obadać. Piszesz że rusza się na boki- nie wiem czy są różne rodzaje regulacji ale ja u siebie mam tylko góra/dół/do siebie/od siebie...

tzn na boki...miałem na myśli, że giba się na każdą stronę, no i bez problemu można ją wysunąć, bez odblokowania

cała kolumna, jak na rysunku Zubka.... wykruszyły się plastiki spod trapezów i masz ruch na trzymakach. Kiedyś wklejałem zdjęcia tych trapezów. ech, a kolumnę zapasową oddałem nowemu właścicielowi już nie mojej VC.

musisz wymienić cala kolumnę - pokazaną na rys przez Zubka a do tego trzeba zdjąć kierę i całą obudowę

Kurcze, miałem kolumnę w łapach ale nie rozbierałem tego bo nie było potrzeby...ale wg mnie 1 godz roboty z browarkiem ;)

są jakieś różnice, czy jest tylko jeden rodzaj?

postaram sie to rozebrac i moze da rade to jakos naprawic bez wymiany

• 1 month later...
Guest tazoo

są jakieś różnice, czy jest tylko jeden rodzaj?

postaram sie to rozebrac i moze da rade to jakos naprawic bez wymiany

Wczoraj naprawiałem u siebie, nic trudnego. Kupiłem sam mechanizm regulacji za 50 zł. Nie trzeba zdejmować całej kolumny , wystarczy odkręcić 3 śruby - dwie mocujące wspomniane wyżej trapezy + jedną długą czarną która przechodzi pod kolumną w samym mechanizmie regulacji (śruba czarna "10" i nakrętka złota "10". Odkręcasz i wyjmujesz sam mechanizm, wkładasz nowy i składasz jak odkręcałeś (pasuje wszystko tylko w jednych pozycjach wiec nie ma nawet co pomylić. Uważaj tylko na śruby M8 (mocujące mechanizm do stelażu deski , ażeby nie przekręcić gwintu (jest z aluminium). Jak być miał pytania to pisz , postaram się coś jaśniej napisać.

• 2 weeks later...

U mnie też był luz na kierownicy winne były te trapezowe aluminiowe łączniki, sklejone są jakimiś plastikiem, który mi się wykruszył. Sprawę załtwił klej na gorąco i opalraka żeby pożadnie nagrzać. Max godzinka roboty. Rok czasu jest i działa, jak jesteś z Częstochowy to podjedź damy rade.

• 7 years later...
Dnia 2.07.2011 o 10:49, Robert napisał:

już zrobione:) dziękuję za porady koledzy

Cześć. Możesz napisać jak to zrobiłeś ?

1 godzinę temu, fru9o napisał:

Cześć. Możesz napisać jak to zrobiłeś ?

Musisz przykleic dwa trapezy kwadraty do ramy kolumny.Jak sciagniesz obudowe to bedziesz wiedzial o co chodzi. Oczywiscie musisz najpierw odkrecici dwie sruby trzymajace kolumne do ramy deski rozdzielczej. Robota dziecinnie prosta na pol godziny. Zalatw sobie dobry klej do metalu. Na zdjeciu sa widoczne te dwa trapezy kwadraty 

https://www.google.pl/search?q=kolumna+kierownicza+vectra+c&tbm=isch&source=hp&sa=X&ved=2ahUKEwii8uL1gsrhAhXKlYsKHf7BB4gQsAR6BAgHEAE&biw=1366&bih=625#imgrc=zzUCFH5Q6MhauM:

https://www.google.pl/search?q=kolumna+kierownicza+vectra+c&tbm=isch&source=hp&sa=X&ved=2ahUKEwii8uL1gsrhAhXKlYsKHf7BB4gQsAR6BAgHEAE&biw=1366&bih=625#imgrc=CuxtZt1OW9bgEM:

Edited by matoslaw
1 godzinę temu, matoslaw napisał:

Musisz przykleic dwa trapezy kwadraty do ramy kolumny.Jak sciagniesz obudowe to bedziesz wiedzial o co chodzi. Oczywiscie musisz najpierw odkrecici dwie sruby trzymajace kolumne do ramy deski rozdzielczej. Robota dziecinnie prosta na pol godziny. Zalatw sobie dobry klej do metalu. Na zdjeciu sa widoczne te dwa trapezy kwadraty 

https://www.google.pl/search?q=kolumna+kierownicza+vectra+c&tbm=isch&source=hp&sa=X&ved=2ahUKEwii8uL1gsrhAhXKlYsKHf7BB4gQsAR6BAgHEAE&biw=1366&bih=625#imgrc=zzUCFH5Q6MhauM:

https://www.google.pl/search?q=kolumna+kierownicza+vectra+c&tbm=isch&source=hp&sa=X&ved=2ahUKEwii8uL1gsrhAhXKlYsKHf7BB4gQsAR6BAgHEAE&biw=1366&bih=625#imgrc=CuxtZt1OW9bgEM:

Dzięki sprawdzę, chociaz u mnie jest luz góra/dół i możliwe, że to na łożysku w kolumnie ale mam nadzieję że to te trapezy 😊

Ja zerwiesz te trapezy to kierownica lata przód tył i góra dół i to w dużym zakresie. 

• 2 years later...

Szybkie pytanie, trapezy kleić na założonej kolumnie?? 

Gdzie dorwac nowy mechanizm regulacji kolumny?? 

@tomascor

Trapezy wszysko jedno jak sklepic.Jeden pies czy przy przykreconej czy odkreconej kolumnie.Zalezy jak jest Ci wygodniej.

Podziękował... Masz jakiś sprawdzony klej?? Szukałem już w necie tyle że w pip tego. Od jakiś Pantexów po takie o których nigdy nie słyszałem. 

@tomascor

Jakis dwuskladnikowy klej do metalu.

porostu wymienc kolumne na druga sprawna a nie drutowac i kleic