Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość Andrzejek

Tarcze i Klocki / jakie?, za ile? itp

Polecane posty

Siemka jakie klocki do lekko przetartej tarczy(nie skontrolowalem stanu klocków i się skończyły )  - myśle ze jakieś twarde żeby wyrównały ubytek i jakiej firmy czy iść w gm ? 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Potrzebuje wymienić klocki z tyłu. Vectra jak w opisie. 1,8 - 140 KM, rok 2007, edycja dość biedna, styl jazdy dynamiczny miejski.

Poniżej chyba najlepsze ceny z każdej firmy. Ceny praktycznie te same. Które brać?

108 zł - Brembo KLOCKI HAMULCOWE TYŁ TYLNE  

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

96 zł - FERODO KLOCKI HAMULCOWE - FDB1766

120 zł - TEXTAR KLOCKI HAMULCOWE OPEL VECTRA C - 13.0460-7194.2

109 zł - ATE KLOCKI TYŁ TYLNE OPEL SIGNUM VECTRA C - 13.0460-7194.2

95 zł - BOSCH klocki Opel Signum Vectra C Laguna II tył 

96 zł - TRW  KLOCKI HAMULCOWE    GDB1621

127 zł - OE FORD KLOCKI HAMULCOWE TYŁ FORD FOCUS MK2 MK3

Ja u siebie niedawno wkładałem na tył dokładnie takie trw jak pisałeś. Nie narzekam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Napisano (edytowany)

Muszę wymienić klocki z tyłu, a jak myślicie tarcze też nadają się do wymiany? Czy wystarczy przetoczyć, żeby wyrównać pod nowe klocki. Wydają mi się jeszcze grube. Dziwnie szumią trą przy hamowaniu

Edytowano przez cziku1989

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

To nie ma się wydawać tylko mieć powyżej minimalnej wartości, która jest podana na forum (nie pamiętam czy w tym temacie) i przez producentów. Dla tylnych litych wynosi chyba 10mm ale sprawdź jeszcze w katalogach. Zwolennikiem przetaczania nie jestem wiec w tym zakresie nie podpowiadam.

Nowe z tego co pamiętam mają 12mm i 2mm mogą być starte. Czyli tak jak mówisz 10mm.

Dobrze prawicie Panowie, tak czy siak wezmę wsio nowe.

Jeden wielki bubel, nie dajcie sie na to nabrac - to zaden oryginal tylko jakis zamiennik. Juz samo opakowanie na to wskazuje. Tarcze po 10 tys km nadaja sie tylko na smieci - sa gorzej zwichrowane niz stare ktore sciagnelem po 50 tys km. Zeby nie bylo jazda tylko autostradowa a piasty wymienialem na jesien. Klocki strasznie sie pyla i po 10 tys juz piszcza. Nie mam teraz nawet co zalozyc zeby reklamowac. Klocki niby mialy sygnatury GM ale na tarczach nie bylo kompletnie nic.

Jeszcze raz odradzam!!!!!

No to teraz mnie nastraszyłeś bo kupiłem i będę zakładał. Ps: w takim razie zostawię stare żeby potem najwyżej zareklamować

Sprawdz jak mozesz czy tarcze maja jakies oznaczenia ze sa GM..

ja kupilem tu:

ja na razie przejechane ok 2tys nic nie piszczy nic nie pyli a na tarczach i klockach byly sygnatury GM sprawdzałem specjalnie bo tez mi ta cena cos niska wydawała

i na opakowaniach hologramy GM

Na tarczach nie było żadnych oznaczeń GM, na kartonie były hologramy a na tarczach tylko jakiś nr. Na razie zrobione ok 300km, wszystko hamuje bardzo dobrze, ciekawe jak długo jeśli to jakieś zamienniki.

No wlasnie na moich tez nic nie ma, a gosc z tej firmy idzie w zaparte ze na 100% jest. U mnie na poczatku tez wszystko bylo ok ale z czasem powoli zaczely sie drgania - nie mam teraz mozliwosci mu ich odeslac bo jestem w szwajcarii. Najlepsze bylo jego pytanie: czy czasem Pan za mocno nie hamowal??? Co za durnota, przeciez po to sa hamulce zeby hamowac - jak musze to hamuje jak nie musze to nie.

Skoro mówi że na 100% jest to niech zdjęcie jakieś wyśle na potwierdzenie i gdzie niby to miałoby być?

hamulce to chyba cieżko zareklamować bo zawsze mogą powiedzieć że przegrzane i jak im udowodnisz?

No stwierdzil ze dziwny przypadek bo "na setki sprzedanych kompletow" nie mial ani jednej reklamacji - no kuzwa jestem jakims ewenementem bo kazdy sprzedawca mi tak mowi gdy chce cos reklamowac xD

Tarcze gdyby byly przegrzane to beda fioletowe - moje sa jak nowki z kartonu.

A gdy go zapytalem skad taka niska cena przy tej "niby" oryginalnej jakosci to odparl ze on bierze od innych dostawcow (tu peklem ze smiechu bo skoro oryginal to jak mozna brac od kogos innego niz gm???)

Witam 

czytam te forum i czytam i nie moge znalesc nic do mojej vectry mianowicie chodzi o klocki i tarcze na tył. 2007r 1.9CDTI 120KM Mam takie pytanko Czy macie jakis sprawdzony zestaw tarcz ktory dobrze hamuje nie piszczy po 3 tys i nie jest zbyt drogi poniewaz nie szaleje autem ale jak kazdy z nas lubie przycisnac i gdy mam juz 150km/h+ i chce zahamowac to musi zahamowac i koniec :) wiec czekam na jakies sprawdzone propozycje z gory dziekuje i pozdrawiam :)

Edytowano przez Adam0793

Witam,

W weekend chce się zabrać za wymianę klocków z tyłu- będę to robił 1 raz i mam nadzieje że sobie poradzę :). Jakie możecie polecić klocki na tył do auta z Z20NET?
Zauważyłem że niektóre klocki (ta połowa od strony zewnętrznej) posiadają jakąś blaszkę tak jak by dystans, czy to ma jakieś znaczenie aby wybrać z blaszką lub bez?

Widziałem gdzieś że stosuje się "pastę/smar" do tłoczków aby hamulce fajnie działały, co to jest i czy ktoś może jakąś polecić?

Edytowano przez Święty
dopisanie ostatniego pytania

już sobie poradziłem :) kupiłem TEXARA i taką pastę

Koledzy przyszedł czas na wymianę tarcz bo mam lekkie bicia i co najgorsze piszczą :/ znalazłem tanie niby oryginalne GM 

ale po przeczytaniu postów i opisu kolegi

zmartwiłem się i mam dylemat, kupić te z linku czy jednak iść np w zimmermanna lub coś innego

Ja tam kiedyś w innm aucie wziąłem na próbę polskie tarcze MIKODA i po nie całym roku nadawały się do wymiany bo biły. Od tamtej pory zawsze kupuję tarcze ATE i jeszcze nigdy nie miałem z nimi problemu. Są droższe, ale naprawdę się sprawdzają. 

Też to widziałem, w VW na tylnej osi, tarcze MIKODA się zwichrowały po roku jazdy.

Też nie tak dawno miałem dylemat co założyć do mojego Siga i po długim studiowaniu forum padło na Textar'a. Cena do przyjęcia i jakość bardzo dobra - tak miało być i co??? Zrobiłem na tylnym komplecie ( nowe tarcze i nowe klocki ) już 10 000km, a na przednim komplecie 5 000km. Jestem bardzo zadowolony, żadnego bicia, równomierne ścieranie, brak piszczenia, tak że polecam!!! Jedyny minus, to taki,że są malowane na szary kolor, wszędzie gdzie nie obciera klocek, aby nie łapała "ruda" i ładnie to wyglądało - na początku tak było, ale niestety farba nie do końca dała radę i częściowo rdza wychodzi, ale w żadnym stopniu nie wpływa to na eksploatację.

Z tyłu mam zimmermann już ponad 2 lata i są ok i właśnie o nich myślałem na przód ale cena nie jest mała choć chyba i tak najlepsza porównując do ATE czy Textar ale ten GM najtańszy a nawet jeszcze taniej znalazłem i jest na pudełku znaczek GM

ale jeśli to nie oryginał... to lepiej dołożyć i kupić sprawdzone

Pany potrzebuję pomocy.

Vectra C 19 CDTI 120 HP kombi 2007r.

Niedawno kupiona , chciałbym zmienić tarcze oraz klocki. Jaki rozmiar tarcz do mojego modelu będzie pasował. Co sklep to inny rozmiar. 

Poprzednio miałem Golfa IV wszystkie części szukałem w programie ETKA on-line. Czy opel ma podobny program ?

Witam, czy ktoś pomoże w sprawie kontrolki od zużytych klockow?Tzn wyświetla sie,ale mechanik mówi że klocki jeszcze ok itd więc pytanie czy może to być czujnik?Vectra C 1.8 16V 122km 2004 sedan. Auto hamuje normalnie ,tylko jest niekiedy taki odgłos przy hamowaniu jakby tarcia szczególnie słychać przy małej prędkości lub parkowaniu i dociskaniu pedału do konca.No i też pytanie jeśli wymieniać z przodu to jakie tarcze ,klocki i czujnik najlepiej kupić?z góry dzięki za szybką odpowiedź i sorki jeśli pytam nie w tym dziale co trzeba.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.