Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Andrzejek

Tarcze i Klocki / jakie?, za ile? itp

2349 posts in this topic

Please login or register to see this quote.

Przyczyn może być wiele

zły montaż, kiepskie tarcze

przegrzane od ostrej jazdy lub zapieczone w zacisku

a może podróba ?

Ja akurat montuje TRW do 90% aut i nigdy nie mialem od klientow uwagi ze piszcza hamulce

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Tarcze bosch, nówki sztuki montowane razem z klockami. Zestaw zakupiony w inter cars. Montaż napewno poprawny bo w znanym dobrym serwisie. Ostatnio tez mialem TRW i tez piszczaly. Zmuszony bylem jednak je kupic ze wzgledu na koszt. Z przodu mam ATE i wszystko gitara. Wiecej TRW nie kupie. W dodatku pylą sie nadmiernie.

0

witam!

dzis zamonotwalem u siebie z tylu tarcze i klocki TRW, klocki TRW te od str. tloczka rzeczywiscie roznia sie sprezynka od tych ktore zdemontowalem. Jednak nie spowodowalo to zadnych problemow w montazu, a jak sie beda sprawowaly to zobaczymy jak sie wszystko ulozy.

btw. Czy linke od recznego idzie jakos podciagnac?? bo reczny chwyta mi na 6 zabek .pozdr.

0

Niestety linki nie naciagniez w VC.

0

To jak poprawic reczny? U mnie tez sie popuścił...

0

a ja mam maly problem w doborze klockow - mam Vectre C '06 od pol roku i przyszla pora na klocki - i teraz pytania:

1. zaden czujnik sie nie zapala - czy Vectra C nie ma czujnika klockow (to bogata opcja, skory, navi, parktornic, tempomat itd itp.)

2. jakie klocki (nie fimra tylko rodzaj) kupic skoro po VINie wynika, ze auto jest obnizone 10cm a na bocznej plakietce przy drzwiach pasazera nie ma literki S... Więc zwykle czy nie? :/

3. Czy warto doplacic wiecej za oryginalne klocki z logiem GM? (widze, ze na allegro jakies 240 zl)

z gory dzieki za podpowiedz,

Bartek

0

Zgduje:

Jesli chodzi Ci o tył to nie ma czujników i kazde klocki na tyl beda pasowac bez znaczenia jakie masz wyposazenie itd

Z przodu sa czujniki ale skoro jeszcze nie masz kontrolki to raczej nie musisz sie spieszyc z wymiana

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gm? robią firmy np ATE,Textar, TRW wiec sam zdecyduje czy chcesz kupic te same klocki tylko drozej

0

chodzi o przod - slychac juz ze trą przy hamowaniu a kontrolki milczą :/ chyba, ze jakis czujnik jest uskzodzony?

0

Posted (edited)

jak z przodu trą a kontrolka nie świeci to masz pewnie czujnik zmostkowany i nigdy nie zaświeci (trzeba go wymienić jeśli chcesz żeby działał z nowymi klockami)

Edited by zubek73
0

Po wymianie klocków może tak być, szczególnie jak magik mocno cofnął tłoczki wkręcając je. Po kilku zaciągnięciach ręcznego powinno się samo ustawić na odpowiednio mały luz. Ja tak miałem.

0

przepraszam zmecze jeszcze raz temat, bo nie moge sie doszukac..

jakie mam tarcze i klocki zamowic do siebie (1.9 cdti 150KM, kombi, 2005 przed liftem, zawieszenie sport z ids+)

na allegro widze rozne opisy tarcz z ktorych wynika ze do mnie pasowac bedzie tarcza 285 mm z innej natomiast wynika ze bede potrzebowal tarczy 302 mm.. nie jestem pewny ktore beda wlasciwe...

klocki kupilem juz te:

Please login or register to see this link.

i nie wiem czy nie popelnilem bledu..

pytanie dodatkowe:

kontrolka zapalala mi sie sporadycznie, od dzis zapala sie za kazdym razem odpalania/gaszenia auta, czy musze rowniez wymienic czujniki ?

bardzo prosze o pilna odpowiedz bo brak mi juz moich hamulcow

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Jeśli masz tarcze 285mm a na 99% takie masz (nigdy nie widziałem innych w 1,9 CDTI) to klocki są ok

A co do kontrolki to na pewno masz czujnik do wymiany, on jest jednorazowy

1

Posted (edited)

Klocki chyba dobre (ale nie jestem pewien do całkowicie). Mnie się wydaje, że te tarcze chyba będą do twojego pędzidła VC (chodzi mnie o rozmiary przede wszystkim)- a nie firmę bo to rzecz gustu i posiadanej kasy.

Link:

lub:

lub:

Narka !!! Wybieraj.

Edited by nmjk123456
1

Komplet w aucie od tygodnia. Z dnia na dzien coraz lepiej hamują

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Narazie jest OK

1

witam dzisiaj zmieniałem koła i zauważyłem że z tyłu mam bardzo zjechane tarcze i oto moje pytania z tym związane:

1 jaki rozmiar tarcz mam kupić do signum 1.9 cdti 120km przód/tył??

2 czy wymieniać wszystkie czy tylko na jednej osi wystarczy??

3 czy wymieniać razem z klockami nawet jak nie są zdarte??

4 interesowały by mnie nawiercane i nacinane czy dużo droższe są od zwykłych, dlatego je bym chciał bo będzie ładnie wyglądało przy alusach i napewno poprawi jakieś osiągi (siłeć hamowania, dystans czy coś w tym stylu)

z góy dzięki za odp

Pozdrawiam marek750

0

a czy na pewno musisz wymienić tarcze skoro klocki są w dobrym stanie??

jeśli tak, to ktoś (lub ty) wcześniej kto wymieniał klocki to powinien wymienić również tarcze

jeśli nie a chcesz wymienić tarcze po to żeby "fajnie wyglądały" to wymień też klocki

możesz wymienić tylko na jednej osi (właśnie dziś to robiłem

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> )

pozdrawiam

0

Posted (edited)

tarcze się mierzy - wymiary są podane

1. zapewne 285/ 278

2. zmieniasz na tej osi na której masz zużyte

3. teoretycznie takie są zalecenia a zazwyczaj jeździ się aż klocki się skończą

4. Przy cywilnej jeździe raczej różnicy w hamowaniu nie poczujesz a w kieszeni napewno.

łączę tematy i poczytaj wcześniejsze strony

Edited by zubek73
0

aha :22: a co do ceny to widziałem na allegro nacinane/nawiercane za 150zł przód i 100zł tył, a zwykłe nie są dużo tańsze. to mi się wydaje że lepiej dołożyć te 40 zł na jedną i mieć te nacinane/nawiercane. co o tym sądzicie??

0

A mi się wydawało, że za 150zł na przód i 120 na tył to dopiero zaczynają się porządne nienawierczane i nienacinane - poczytaj wcześniejsze posty.

Baaardzo bym się zastanawieł nad zakupem nawierczanych i nacinanych za te sumy.

Zapodaj linki to popatrzymy co to za wynalazki.

0

tył:

przód:

0

Ja niedawno wymieniałem klocki i tarcze (tył) na komplet TRW , po kilkuset km moge powiedziec że (przynajmniej jak na razie) nic nie skrzypi , piszczy itd. Jedno co może byc minusem to dosyc mocno pylą i to na rudo, jak bym miał zardzewiałe tarcze. A co do tarcz podanych przez Marka750 to o firmie ATE chyba wszyscy słyszeli ale o ATM ?? przynamniej ja nie, a osobiście twierdze że takie części jak hamulce mają dawac bezpieczeństwo a nie efekt wizualny,i to jest priorytet w wyborze ale to już moje prywatne zdanie

0

to firma która robiła oryginalne tarcze do poloneza / tico i innych daewoo (jakas druga linia produkcyjna mikody)

0

a ja mam mianowicie pytanie czy zaciski hamulcowe do vectry 3.0 sa takie same jak do 3.2 i 2.8T?

0

3.0 jest takie same jak 3.2 ale 28 już nie

0

a czy zaciski od 2.0 sa takie same jak od 2.2?

0