Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Karlo81

Rdza / korozja w VC

Recommended Posts

mam zamiar zamienic moja Vectre B na nowszy model (Vectra C). Mam pytanko do uzytkowników. jak wygląda sprawa rdzy w tym modelu? Występuje tak jak w B czy karoseria jest lepiej zabezpieczona? Widział ktos rdze na sowjej Vectrze C?

W vctrze c jeśli nie była bita nie ma prawa by była rdza juz nawet viki b po lifcie nie korodowały

Edited by Timo>>>VIKI

Please login or register to see this quote.

A to od kiedy polifty VB nie rdzewiały?

Popatrz sobie na co niektóre to zmienisz zdanie.

sam mam taka i nic brat tez miał viki po fL

i nic rdzu

odkąd posiadam VB mam wrażenie, że polifty bardziej rudzieją, strasznie lecą nadkola i oczywiście klapy w kombi

Moja z 2002 r. ma tylko trzy miejsca w których pojawiły sie małe ogniska rdzy - na tylnej klapie przy spryskiwaczu - o pow. ok 1 cm2 i przy uchwytach do zamków tylnych drzwi na zgrzewie.

Myślę, że jest OK chyba...

nie słyszałem żeby któraś z VC rdzewiały.

jak już rdzewiej to napewno musiała być bita

moja nie była bita a rdzewieje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Tzn pojawił się lekki rdzawy nalot na dole klapy w miejscu gdzie są dziurki odwodniające. Widać to dopiero po podniesieniu klapy do góry. Może jakaś wada fabryczna :/ Aż tak z lekka lakier odpryskuje tam

Edited by JosziAKP

no, u mnie tez mam slad(nalot) rdzy, w dolnym rogu fartucha blotnika lewego przedniego tuz nad plastikowa ubudowa progu. widac ewidetnie ze musial to byc kamien ktory odbil mi lakier, ubytek wielkosci srednicy ok 7-8 mm. ale kuzaj jest lakiernikiem to mi to opanuje wkrotce...

Te elementy, które nie były bite bądź te, które zostały wymienione i polakierowane - nie rdzewiały.

Polifty pod względem jakości lakieru i samej blachy bardzo się różniły od przedliftów... Oczywiście na plus.

Nic nie jest wieczne oczywiście ale jeśli auto było bezwypadkowe to przez 10 lat użytkowania nie powinno być większych śladów korozji...

Edited by Piotreq

To jest logiczne że jeżeli będziesz bardzo dbał o samochód to Ci nie zardzewieje, ale ze stwierdzeniem że polifty nie rdzewieją to nie zgodzę się, jak nie dbasz to ruda zagości, a jak dbasz to owszem nie ma tragedi.

Wszystko się zgadza, nawet aluminium się utlenia...

Ale patrząc na VB, mój były samochód, który czasem do mnie zajeżdża (produkcja 2001 a sprzedaż 2002) nie rdzewieje... To co fabryczne i "dziewicze" nie nosi większych śladów używalności. Wiem co mówię i nie jest to kryptoreklama...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Po prostu przedlifty nie były w całości ocynkowane.

ja tylko jeszcze dodam że ocynk w VC przedlift jest niezły. Od 6 lat moja vectra jeździ z rysą na drzwiach do gołej blachy i jak na razie nic się tam nie dzieje

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

W przypadku mojej Viki C - jeden z pierwszych egzemplarzy z 2002r. - rdzy nie uświadczysz wcale (ale auto było garażowane)

W mojej VC (ma ponad 5 lat) też nie zauważyłem rdzy.

Czasami złe garażowanie (brak wentylacji) może wręcz zwiększać ryzyko występowania rdzy.

Jeśli auto było po naprawie blacharskiej - źle wykonanej, to trzeba liczyć się z tym, że za jakiś czas coś może zerdzewieć. Znam inne autka po naprawach dobrze zrobionych, gdzie po kilku latach nic się nie dzieje.

Wielkie dzieki koledzy za zainteresowanie moim pytaniem. czyli widac że opel sie teraz bardziej postarał niz w Vectrze B. Blachy nieźle znosza trudy Polskich Zim, silnik dobrze znosi iinstalacje LPG dwa bardzo powazne plusy dla Opla. Chyba jednak zamienie moja vectre b na C:)

jedna coś prawdy w tym jest że jak ktos spróbuje jazdy Oplem wraca do Opla:)

Edited by Karlo81

przeszperalem troche internet w sprawie tej rdzy w VC...na opelforum24 tez jest temat traktujacy na ten temat, i jeszcze kilku innych forach m.in. angielskiej VCowners.

wiec sa modele nawet 2004-2005 w ktorych wychodzi ruda, szcegolnie na dolnej krawedzi klapy bagaznika. No i oczywiscie nalot rdzy lubi pojawic sie w miejscach po uderzeniu kamienia(stonechip)

nie zaobserwowalem na swojej, a czesto mam czysciutka, wiec powinienem cos zauwazyc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

mam kilka sladow od uderzen jakis pacanow na parkingu, od kamieni... ale nigdzie nic nie m

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> sa miejsca, ze lakier zjechany do blachy, ale tam tez nic

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> kupuj, jezeli niebita, w ciemno

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja również nie zaobserwowałem żadnych rdzawych kolorów na mojej Vicki

Guest L for Lucy

Moja ma już prawie 9 lat (lipiec 2002), do tego poprzedni właściciel nie przejmował się szczególnie lakierem, a ja tez swoje dołożyłem, więc auto ma dużo mniejszych i większych rys i zadrapań, ale rdzy nigdzie ani śladu.

Choć jak ostatnio mój znajomy elektryk rozbierał drzwi, to strasznie się dziwował, że już po 9 latach łby śrub miały lekki rdzawy nalot. Bo w jego 190D to po 25 latach nie ma ani sladu

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Edited by L for Lucy

U mnie rdza jest, ale tylko w miejscu, w którym jakiś lakiernik skopał naprawę.

Będę się tego pozbywał w najbliższych tygodniach.

U mnie ( rocznik 2005 ) jak na razie spoko mimo jednej pokaznej ryski zaraz kolo nadkola i drzwi i dosc czesto to obserwuje s nic sie z tym nie dzieje a z tego co wiem jak czytalem przed zakupem auta to w C bardzo poprawino wlasnie ten element w porownaniu to B ale kupujac C w serwisie powiedzieli mi iz najwiekszy mankament C to wlasnie blacha!!!!

Witam,

a ja dzisiaj zauważyłem rdze przy górnych mocowaniach amortyzatorów przednich-do okoła.

Ma ktoś może cos takiego?

Rocznik 2005

Guest tomi155

Sam mam vectre C 2004 rok zero rdzy jak narazie, oby tak dalej