Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość WRonX

Krzywe oparcie fotela kierowcy - opada jedna strona

Polecane posty

Gość WRonX

Witam.

Na wstępie zaznaczę, że nie chodzi mi o popularny dosyć, jak zobaczyłem w wyszukiwarce, problem który można pospawać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Autko to Vectra B '97, 1.6 16V w kombi.

Poprzedni właściciel coś pokombinował. Oparcie fotela jest skrzywione w prawo, tj. siedzę bokiem do kierunku jazdy. Regulacja oparcia działa tylko z lewej strony, zaś z prawej oparcie "wisi" luźno, dlatego się krzywi. Jak wynika z pobieżnej analizy, komuś wypadło kilka części z "zawiasu" oparcia po prawej stronie oraz zaślepka. Wisi goły mechanizm i goni w nim chyba oś. Części na podłodze nie było

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Problem w tym, że nie mogę takiego fotela dostać na schrotach. Na Allegro trochę boję się kupować, żeby nie trafić na taki sam problem. Fotel ma poduszkę boczną i regulację lędźwiową (bez elektryki). I teraz moje pytanie - czy jest jakakolwiek szansa, że po kupieniu innego fotela - bez poduszek i innych bajerów - sam mechanizm regulacji da się przełożyć do mojego?

Wiem, że ciężko stwierdzić coś na słowo bez zdjęć, ale może ktoś z Was się orientuje przynajmniej, czy mechanizm regulacji nachylenia oparcia jest "przekładalny", czy w jakiś sposób zintegrowany z fotelem, albo jeśli da się przełożyć, to czy w każdym fotelu jest taki sam, czy poduszki i regulacja lędźwiowa coś zmieniają. Od biedy kupię i zamontuję fotel bez tych bajerów, ale pomyślałem, że skoro są, czemu z nich rezygnować. Poza tym nie jestem pewien, czy każdy fotel od VB przypasuje do szyn etc.

kolego winą jest pokrętło od regulacji fotela. Miałem podobnie. Otóż to pokrętło ma jeszcze taki pręt który idzie przez całą długość fotela. na obu bokachfotela, pod tapicerką są koła od regulacji położenia oparcia fotela( metalowe). Cały problem w tym że ten pręt ma rowki niesymetrycznie, podobnie jak koła w fotelu. musisz tak włożyć ten pręt aby pasował w rowki( po uprzednim ustawieniu oparcia) to jest ciężkie, męczyłem się dobre 2 h z tym ale uda się.

oparcie wyregulujesz wkładając ten pręt z jednej strony i kręcić aż oparcie się wyrówna

w razie pytań pisz

Kolego masz prawdopodobnie ten sam problem który ja niedawno zwalczylem.

Jezeli rozbierzesz fotel, bedziesz mial pręt od regulacji fotela. Najprawdopodobniej wypadła Ci zaslepka z prawej strony samozatrzaskowa i dlatego fotel sie krzywi i nie działa pokrętlo. U mnie pomoglo.

W razie pytan PW.

a u mnie jest trochę inaczej chyba tzn. oparcie fotela z lewej strony opada w kierunku tylnej kanapy pomimo tego że regulacja działa tak mi się wydaje, będzie to to samo ??

podepnę się po temat fotela kierowcy,a mianowicie jak przyhamuje to mam wrażenie jak bym w oparciu miał kawał deski bo odchyla się ona razem ze mną a później wraca dodam że oparcie lędźwiowe wykręcone mam na maks jak je skręcę jest tak samo ,czy coś może się urwało czy odczepiło czy ktoś ma podobny problem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

rozebralem fotel na czynniki pierwsze. Od ledzwi jest cala plastikowa mata, i jest sterowana jakimis smiesznymi jak na taka rzecz drucikami. Plastiki zmieniajace polozenie drucika notorycznie pekaja. Wiec zostaje rozebrac fotel i wymienic plastik, albo tak jak ja zrobilem, na opaske zaciskowa

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

a czy przypadkiem nie jest pęknięte to ramię u dołu?

Przypatrz się dolnej części fotela być może któryś element pękł

sprawdzę i dam znać ale, nie wydaje mi się żeby było coś pęknięte, rozumiem że to ramie jest na wierzchu nie pod tapicerką ?

Na wierchu, połoz się z przodu pod fotel i niech ktoś nim rusza na boki, jeżeli jest złamany to powinieneś od razu zobaczyć chodzące ramie, pęka na ogół przy tylnym spojeniu.

A w jaki sposób się tam dostałeś jeśli można wiedzieć krok po kroku z góry dziękuje

Hmm, wiec tak:

1. Wykrecasz fotel

2. Wypinasz kostke od czujnika poduszek (oczywiscie pamietaj, zeby odlaczyc klemy, bo inaczej po zlozeniu zaswieci Ci sie blad).

3. I rozkrecasz fotel:

- rozbierasz plastiki od dolnej czescj fotela,

- odkrecasz dolna czesc fotela od gornej (tak łatwiej się tam dostac),

- dolna czesc mozesz odlazyc w kat, bo do niczego potrzebna Ci nie bedzie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

- wyciagasz zaglowek, i odchylasz tylnia czesc pokrowca (polaczona jest z przednia na dole metoda szyny (jedno w drugie)oraz po bokachi podnosisz ja do gory, tylko nie sila ale z rozwaga),

- wyciagasz płyte drewniana,

- i w tym momencie masz dostep do sterowania ledzwiami od srodka.

- zaczynasz od tego, zeby sprawdzic czy wszystki plastiki sa w calosci. sa 2 opcje: plastiki przy bialej plastikowej macie są popękane i druciki od sterowania sie nie trzymaja calosci. Jezeli podczs rozkrecania cos Ci wypadlo z fotela, to najprawdopodobniej sa to wlasnie te plastiki. Jezeli sa, ale popsute, sprobuj naprawic

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Druga opcja do plastiki przy pokretlach (od srodka). Czesto jak ktos na sile kreci, to wlasnie one pekaja. Wtedy jedna czesc trzyma sie przy pokretlach, a druga jest przy drutach (jezeli rozkrecisz, bedziesz wiedzial o czym mowie). Mi udalo sie je polaczyc szybkozlaczkami plastikowymi i dziala.

4. Jezeli nie uda sie tego tak rozwiazac, trzeba wykrecac cale pokretla, czego nei polecam, bo jest duzo zabawy.

5. Na koniec pozostaje zlozyc fotel (analogicznie do rozkrecania, tylko w odwrotnej kolejnosci ) i zamontowac go w samochodzi. Podpiac kostke i klemy do akumulatora.

6. Siadasz, srpawdzasz czy dziala.

7. Jezeli tak, to czym predzej idz po piwo i ciesz sie z dobrze wykonanej roboty

Ot cala filozofia

Pozdro

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ok dzięki plus poszedł

Podepnę się pod temat, bo ten akurat jest najbardziej aktualny. Wczoraj wsiadając do samochodu i opierając się usłyszałem takie "brzdęk". Nie wiem czy coś pękło czy wypadło z zawiasów, ale po tym zauważyłem, że oparcie jest luźne. Normalnie można oparcie rozłożyć czy też podnieść, regulacja części lędźwiowej też działa. Gdy się opieram to prawa strona oparcia ucieka w tył - nie muszę mówić, że kiepsko się jedzie... Czy ktoś miał podobny problem? Dla porównania gdy się z tylnego siedzenia chce poruszać oparcie pasażera to ani drgnie, a od kierowcy jest luźne i lata na wszystkie strony.

tez mam ten problem i ogolnie szukam fotela kierowcy, ogolnie to czekalam na swoja viki B dlugo i teraz sobie kupilam i fotel do naprawy, szyby elektryczne. no coz biednemu to i wiatr pod gorke, no coz wracajac do mojego problemu, jakby mial ktos fotel kierowcy w krotkim czasie piszcie na gg 2968033 jestem z lodzkiego.

szukam tez nakladki na zderzak tylni tzw hokeja. moje autko to vectra b 2001

Możesz mi podpowiedzieć precyzyjniej, jak wyjać przednie fotele.Które sruby odkręcić i czy dużo roboty?

Na fotelach masz tylko 4 śruby trzymające szyny do nadwozia. Zadna filozofia. Najwazniejsze jest właśnie odpięcie aku.

Sam demontaz fotela to... hmm.. 5 min..?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

1. odpinamy akumulator

2. odkręcamy pas i siedzenie 1 śruba bok i dwie tył

Gdzie znajduje ta sruba zaznaczona na czerwono?

To jest ta co trzyma pas,czy ona trzyma tylko pas?

Nie chcą puścic te śruby z tyłu siedzenia, przykrecone w szynach, i juz chyba nie puszczą, po omykane sa.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez Krzysiek23c

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.