Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest gollum14

DZIWY !! Drga kierownica podczas hamowania.....

Recommended Posts

Guest gollum14

NIE DO WIARY ! Podczas hamowania przy predkosci okolo 90-100 km/h drga mi kierownica. Przy niższych i wyższych prędkościach problem nie występuje.... Czy ktoś wie co w trawie piszczy ??? aaaa tarcze i klocki wymienilem na nowe i dalej nic

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest niemamnicku

Źle wyważone przednie koła lub krzywe felgi lub nierównomiernie zużyte opony. Wrzuć koła na wyważarkę i zobacz co się z nimi dzieje podczas pracy urządzenia.

Please login or register to see this quote.

a jakie masz założone oponki i felgi :?:

Guest gollum14

no w sumie zapomnilem dopisac ze kola tez byly wywazone, ( poz tym wydaje mi sie ze jak by to byly nie wywazone kola to objawy byly by rowniez przy innych predkosciach a nie tylko przy hamowaniu) tarcze sa wymienione na nowe i proste.

Guest gollum14

felgi alusy, a opony semperit speed comfort 195/60 r14 88H (co kolwiek to ma znaczyc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

dokladni w przypadku krzwych felg lub nie wywazonych opon objawy bylo by czuc przy kazdej wyzszej predkosci!

Guest gambit

Na przyszłość, nie pisz 2 postów z tym samym tytułem. Jeden można zawsze usunac, albo poprosic o zamknięcie.

O jakich drganiach dokładnie mówimy. O takich z ruchem koła kierownicy na boki, czy o podskakiwaniu kierownicy

Sprawdź ciśnienie w oponach. Niedawno podobny objaw miał znajomy w VB z silnikiem 2.0 . Też myśleliśmy, że to wina krzywych tarcz, nierówno biorących klocków, niewyważonych kół, czy krzywych felg. Okazało się, że po sprawdzeniu wszystkiego, dopiero na końcu sprawdził cisnienie w kołach i różnica była o 0,3 atmosfery. Po dopompowaniu powietrza drgania zniknęły. Nie przypuszczaliśmy, że taka pierdółka może mieć wpływ na drgania, ale były one widoczne dopiero przy gwałtowniejszym hamowaniu z wyższych prędkości. Może po prostu przy mniejszych prędkościach nie były tak zauważalne.

Piotrek, jeżeli byłaby różnica w ciśnieniu w oponach to będzie ściągać przy jeździe, a najbardziej właśnie przy hamowaniu. Po 2, jeżeli to byłaby przyczyna to drgania powinny się nasilać wraz ze wzrostem prędkości... Sam tak miałem w swojej VB (różnica 0,5 atm) i żadnego bicia kiery nia było, tylko ściąganie.

@Gollum14

Po 1 napisz jaka to Vectra. A czy B?

Jeżeli nie ma bicia przy hamowaniu z wyższych prędkości to raczej tarcze nie są przyczyną.

Stawiałbym na 2 przyczyny:

1. tak jak koledzy pisali - krzywe felgi lub źle wyważnone koła, wyważ na dobrej maszynie. Zamień też koła przednie z tylnymi i zobacz czy będzie tak samo.

2. Maglownica ma luzy i to właśnie bardzo często objawia się biciem kierownicy przy prędkościach w okolicy 100 km/h.

Guest gollum14

VECTRA jest A !! kola na pewno sa wywazone dobrze i cisnienie jest ok !! sprobuje przekladki kol tyl na przod !! poza tym co to jest maglownica??

Maglownica to inaczej przekładnia kierownicza.

A sprawdzałes bicie piasty koła??

Zamien tez opony tył na przod i przod na tył.Moze masz uszk wew warstwe ktorejs z opon

miałem podobne objawy po wymianie klocków ,przednich opon no i przełożeniu felg tylnych na przód objaw zniknoł

Guest pepito

Miałem ten sam problem po wymianie tarcz hamulcowych., po przejachaniu około 10 tys. podczas chamowania malo mi kierownicy nie wyrwało - przyczna jedna z tarcz miała bicie niewiele około 1 mm oddałem na gwarancji . wymieniłem na nowe zrobiłem prawie 70 tys i jest ok.

Sprawdź bicie piast kół oraz, czy nie wyrobiły się prowadnice zacisków hamulcowych. Możesz też przyjrzeć się łożyskom.

Pomijając ten fakt, strefa 90-120 km/h (a zwłaszcza 110 km/h) jest tzw. strefą rezonansu, w której bicie czuje się najsilniej i w 100% nie da się tego wyeliminować.

Czy podczas spokojnego dotaczania się na hamulcu do skrzyżowania, czujesz jakby koła były jajowate? Takie charakterystyczne hamowanie, raz silniej, raz słabiej.

Guest gollum14

ODPOWIADAJAC NA TWOEJ PYTANIE - TO DOJEZDZAJAC DO SKRZYZOWANIA NIE MA ZADNYCH DZIWNYCH (JAJOWATE KOŁA) OBJAWÓW!

Guest BasslineR

Witam mam ten sam problem. Wmienilem tarcze, klocki, wywarzylem kola, zmienilem amortyzatory, łozyska MacPhresona, podooszki, wymienialem opony i troche ustalo lecz powroocilo. Teraz bede wymienial łozyska i przyczyną tego bicia mogą być tez zurzyte pdooszki pod silnikiem i skrzynia begoow, ktoore tez bede zmieniać. Zobaczymy czy sie cos zmieni.

Pozdrawiam

Guest ROGAL

Ja mam ten sam problem z hamowanie ale do tego viki mi sie kołysze jak w kołysce cała pływa amortyzatory mam dobre!!czy to jest może wina łożysk bo wiem ze z przodu nadają sie do wymiany?

Guest KrzysztofD

Może nadawca postu podzieliłby się refleksją w jaki sposób rozwiązał problem? :wink:

Guest ALF GT

Vector a tak z ciekawości jak by miał takie cos jajowate przy hamowaniu wiec co to oznacza ?

Guest kaliber_9mm

u mnie tez drga fajerka przy predkosciach 90-120 wina sa zurzyte tulejki wachaczy przod, przy nizszych predkosciach jest ok, przy wyzszych przesuwaja sie wachacze i samochod staje sie rozbiezny, wybieram sie na wymianke w tym tygodniu wiec niedlugo bede wiedzial dokladnie co i jak

Guest BasslineR

Ja wymianilem wszystkie gumy ktoore są w miejscach mocowania wachaczy, felgi z oponami i teraz przy hamowaniu juz nie bije. Mam teraz dziwny problem i nie wiem co jest cięte 5 !! Czasmi przy 90km/h zaczyna bic kierownica a czasmi nie. Nie mam pojecia z czego moze to wynikac. Zmienie jeszcze lozyska kool przednich oraz koncoowki stabilizatorow a takze moze podooszki pod silnikiem i skrzynią, moze cos pomoze.

Guest danyboy

Z tego co mi powiedział "geometryk" ;-) VA ma ustawione kola rozbieżnie, u Ciebie ta rozbieżnosc po prostu wzrasta.

A mnie znowu czeka robienie zawieszenia (po 44kkm), szkoda że nie mogę rozwalić raz tylko się tak męczę po kawałku. Nasze kochane drogi ...

Guest dawidgdynia

Ja mam taki objaw i powiedz mi co to jest?

Guest ALF GT

no to co z tym objawem.. ?? jak jest jajowatosc to co ?

Odświeżam temat!!! Jak to jest z tą jajowatością?????