Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Prośba do posiadaczy rolek w kierownicy

Robert
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam prośbę do posiadaczy rolek w kierownicy. Czy mogliby sprawdzić w CIMie w programowaniu, w indeksie kodów taką opcję

Regulacja kierownicy : nie występuje/przyciski/kółko przeszuk.

Co tam macie zaznaczone?:) chciałbym zamienić przyciski na rolki

Jeśli można to i ja się podepnę pod temat. Również mam rolki zamiast przycisków. Nie wiem czy jest możliwość żeby to współgrało ze sobą. Teraz rolka z przyciskami po lewej stronie kierownicy nie działa w ogóle, a po prawej wszystkie przyciski i rolka trąbi <_<

Jeśli można to i ja się podepnę pod temat. Również mam rolki zamiast przycisków. Nie wiem czy jest możliwość żeby to współgrało ze sobą. Teraz rolka z przyciskami po lewej stronie kierownicy nie działa w ogóle, a po prawej wszystkie przyciski i rolka trąbi <_<

U ciebie musisz aktywować rolki w jednej z zakładek gdzie się tez aktywuje tempomat. Gdzieś w CIMie. Miałem to samo. Dokładałeś Tempomat ?

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/115617-jak-resetowac-ustawienia-do-fabrycznych-op-com/page__p__1321070__fromsearch__1entry1321070

Edited by Ireneusz3901

U ciebie musisz aktywować rolki w jednej z zakładek gdzie się tez aktywuje tempomat. Gdzieś w CIMie. Miałem to samo. Dokładałeś Tempomat ?

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/115617-jak-resetowac-ustawienia-do-fabrycznych-op-com/page__p__1321070__fromsearch__1entry1321070

Manetka w drodze bo fabryka nie dała tempomatu. Dzięki wielkie, przy najbliższej okazji opcoma zajrzę tam :)

programuje sie wybierajac opcje z listy wink.gif

a czy po zamontowaniu bedzie to dzialac to juz nie wiem wink.gif

Działacz Kali mówi, że będzie działało.... SPRAWDZIMY U ROBERTA NIEDŁUGO :)

Ja miałem rolki na kierze i tak było

Regulacja kierownicy : kółko przeszuk

a jak zmieniłem na

Regulacja kierownicy : przyciski

to po przekręceniu rolką prawą i lewą na kierze auto trąbiło

• 2 weeks later...

programuje sie wybierajac opcje z listy ;)

a czy po zamontowaniu bedzie to dzialac to juz nie wiem ;)

U mnie ta zmiana nie pomogła. W ogóle mój CIM jakiś ciężki jest... 2 opcja która nie działa po przeprogramowaniu

Ja miałem rolki na kierze i tak było

Regulacja kierownicy : kółko przeszuk

a jak zmieniłem na

Regulacja kierownicy : przyciski

to po przekręceniu rolką prawą i lewą na kierze auto trąbiło

Bo musi byc opcja rolki inaczej bedzie trabic niektore cimy nie maja tej opcji.

Bo musi byc opcja rolki inaczej bedzie trabic niektore cimy nie maja tej opcji.

Zmienione opcomem :) tak jak przedmówcy pisali nie wszystkie cimy to mają, akurat mój nie.

Mam... I zapisane są i dalej doopka. Lewa strona rolek na kierownicy po prostu sobie jest ;) a prawa trąbki (rolka,guziki)

Na VU wszyscy co robili ten zabieg piszą, że wszystko pasuje do siebie. Na naszym forum w sumie też, tylko jedna wypowiedź że na rolkach są inne opory niż na guzikach i potrzeba elektronika co to przerobi. Jakieś linki poza tym?

EDIT: Znalazłem schematy od kierownicy z rolkami i guzikami. Niestety trzeba rzeźbić ;)

Edited by snookie

@snookie a były już rolki w Twoim roczniku ? Masz 2.2 DTi wiec starszy model Cimu.

Może dlatego nie łapie bo wtedy jeszcze nie było (chyba ?) rolek.

Tak gdzieś od 2004-05 powinno się dać po prostu zaprogramować bo wtedy już były rolki i inny Cim.

Ciekawe czy się mylę ze wcześniej nie było rolek ?

Na CiM-ach są oznaczenie GL,XR itp. może po tym da się wymacać z którym będą chodzić rolki.

Uzupełnić brakujący pin na cim i wtedy programować, żadne tam róznice w oporach.

Możesz jaśniej??? Gdzie szukać i co dołożyć? Z chęcią jutro powalczę z tym.

Rok modelowy to 04 a czy były rolki w tym roczniku nie mam pojęcia. Wiem, że poprzedni właściciel zmienił kierownicę sobie ot tak i to zostawił. Miało w/g niego lepiej wyglądać w środku, a nie funkcjonować <_<

Rok modelowy to 04 a czy były rolki w tym roczniku nie mam pojęcia. Wiem, że poprzedni właściciel zmienił kierownicę sobie ot tak i to zostawił. Miało w/g niego lepiej wyglądać w środku, a nie funkcjonować <_<

oj,stary wyrżnął i zmienił bo poducha.

Ja nie wieże w żadne piny itp. jeśli masz CIM , który obsługuje rolki to jest to tylko sprawa Aktywacji. Jeśli nie to się pożegnaj z rolkami.