Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Głośnik

Devix
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich:

Znajomy chce oddać mi głośnik który mu nie jest potrzebny jest to jakiś głośnik Voice Kraft Tylko nie mam pojęcia jakie może on posiadać parametry znajomy też nic na jego temat nie wie i teraz moje pytanie czy opłaca się wziąć ten głośnik i sklepać do niego jakąś skrzynie czy lepiej dać sobie spokój??

Poniżej odnośniki do zdjęć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c748b6155ae1ad9.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3b8d9812cb4f5f4.html

Edited by Devix

Zaraz podjadę do niego i spróbuję coś odczytać może cos przeoczyłem

Niestety żadnych numerów na nim nie ma.

Skoro mówisz że są to słabe głośniki to szkoda się męczyć z nim

Edited by Devix

Kolego nie znając parametrów głośnika możesz go wsadzić w skrzynię zamkniętą ok. 30l i zagra na pewno dobrze... Jeśli już będzie rozbieżność to na pewno minimalna ;)

Witam wszystkich:

Znajomy chce oddać mi głośnik który mu nie jest potrzebny jest to jakiś głośnik Voice Kraft Tylko nie mam pojęcia jakie może on posiadać parametry znajomy też nic na jego temat nie wie i teraz moje pytanie czy opłaca się wziąć ten głośnik i sklepać do niego jakąś skrzynie czy lepiej dać sobie spokój??

Poniżej odnośniki do zdjęć:

http://www.fotosik.p...6155ae1ad9.html

http://www.fotosik.p...812cb4f5f4.html

Jak dostaniesz go za darmo i sam zrobisz skrzynkę, to warto. Bo nawet sama nauka i zrobienie czegoś samemu da dużo frajdy i czegoś nauczy.

Głośnik to nic ciekawego, chociaż układ magnetyczny wygląda ciekawie. Jakiej jest średnicy? Jak 25cm, to jak kolega wyżej wspomniał obudowa TYLKO zamknięta ok.25-30l , wytłumiona w środku i jakoś to zagra. A nawet gdybyś znał oznaczenia i parametry :blink: to na niewiele by się one zdały :huh: bo niewiele by miały wspólnego z rzeczywistymi.

Jak masz czas i ochotę to buduj :32: i daj znac co wyszło :33:

Poza tym na fotkach widać jakąś kolumnę. To odłącz głośnik wysokotonowy i pakuj do bagażnika i już gra. Usłyszysz czy zadowalająco :woot: Policz jeszcze jaką ma objętość ta kolumna.

Edited by city900

Sorka że nic nie pisałem ale padł mi net;/ Ta skrzynka w której on gra to dosyć spora kolumna po prostu ktoś wziął i zbudował sobie skrzynke pod radio na chacie mam już materiały więc coś będę klepał jak coś z tego wyjdzie to na pewno tutaj napiszę

Witajcie. Przyłączę się do tematu. W trakcie zimy stwierdziłem brak dźwięku z prawej tylnej strony w drzwiach, potem w lewej. Narazie jadę na przednich głośnikach. Posiadam Viki b kombi 1997 16v. Pomyślałem o nowych głośnikach w tylne drzwi. Z tego co się oriętuję to są 13-nastki, chciałbym dobrze posłuchać muzyki. Może jakieś podpowiedź... Chodzi mi o wymiary które musze zachować , dystanse itp.. Może któryś z kolegów już zainstalował niefabryczne głośniki i bez przeróbek pasują i dobrze się sprawują. Z góry dziękuje za podpowiedzi. :)

Witajcie. Przyłączę się do tematu. W trakcie zimy stwierdziłem brak dźwięku z prawej tylnej strony w drzwiach, potem w lewej. Narazie jadę na przednich głośnikach. Posiadam Viki b kombi 1997 16v. Pomyślałem o nowych głośnikach w tylne drzwi. Z tego co się oriętuję to są 13-nastki, chciałbym dobrze posłuchać muzyki. Może jakieś podpowiedź... Chodzi mi o wymiary które musze zachować , dystanse itp.. Może któryś z kolegów już zainstalował niefabryczne głośniki i bez przeróbek pasują i dobrze się sprawują. Z góry dziękuje za podpowiedzi. :)

Sorry za to ale ogólnie rzecz biorąc tylne głośniki do dobrego grania sa zbędne.

Żeby jak to mówisz "dobrze posłuchać muzyki" potrzebujesz zamiast głośniczków w drzwiach jakiegoś suba w skrzyni w bagażniku. ;)

Sorry za to ale ogólnie rzecz biorąc tylne głośniki do dobrego grania sa zbędne.

Żeby jak to mówisz "dobrze posłuchać muzyki" potrzebujesz zamiast głośniczków w drzwiach jakiegoś suba w skrzyni w bagażniku. ;)

tak jak kolega ci pisze ,sub do bagażnika i będzie pan zadowlony przy kombi

Edited by młody222