Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z odpalaniem

Scooby
 Share

Recommended Posts

witam,

otóż mój problem polega na tym, że auto nie chce odpalić za pierwszym razem. Odbywa się to tylko rano.

Bywają dwa rodzaje walki - odpalania - z autem.

1. Auto zaskakuje i po chwili nie jest w stanie utrzymać obrotów i gaśnie - potem muszę go kręcić i kręcić. Jeśli próbuję dodać gazu to nie ma szans na odpalenie. Muszę to robić bez dodawania gazu. Z tym, że silnik zachowuje się w ten sposób, że próbuje zaskoczyć, ale mu się nie udaje. Czuje, że już łapie, ale silnik nie daje rady. Dopiero po kilku sekundach kręcenia łapie.

2. Auto nie zaskakuje w ogóle. Muszę go kręcić kilka sekund, aż zaskoczy. Ale wygląda to też tak, że próbuje zaskoczyć, ale nic z tego... dopiero po czasie wskakuje.

Gdy w baku mam ponad 25 litrów to auto odpala na dotyk.

Zdaje się, że są to objawy pompy, ale pompę wymieniłem. I nic się nie zmieniło.

Błędy silnika cały czas te same - czyli błąd sondy lambda (choć takowa wymieniona).

Czy może to być wina silnika krokowego?

Obroty nie falują. Natomiast jeśli chodzi o moc to muszę sprawdzić jutro jak wygląda sprawa na benzynie. Bo na gazie jest wszystko okej.

sprawdziłem. Jest wszystko w porządku jeśli chodzi o moc...

Pytanie czy może to być spowodowane gazem? Mam tam zwykły gaz. II gen?

Z tym, że mówię, gdy w baku jest ponad 25 litrów to nie ma najmniejszych problemów z odpalaniem.

To chyba jest coś z ciśnieniem paliwa.

Edited by Scooby