Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wspomaganie kierownicy problem

Eryk0109
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Mam taki problem,ostatnio rano wsiadam do vectry oddpalam i pokazuje mi sie kontrolka z kierownica i wykrzyknikiem. Przez pare sekund nie bylo wspomagania ale kontrolka zgasla i wszystko bylo juz ok. Wiecie moze jaka moze byc tego przyczyna?? malo plynu?? Dodam ze vectra jest w dieslu 2.2 rok 2003 wersja GTS. Prosze o pomoc

Mam wlasnie zamiar dzisiaj sprawdzic poziom oleju ale trudno sie do niego dostac,trzeba pewnie odkrecac nadkole zeby sprawdzic?? Bo z tego co wiem to jest on umieszczony tak nisko przy prawym nadkolu tak??

a nie masz jak w VB?

jak otworzysz maske to najblizej Ciebie po lewej stronie...

tak mi sie wydaje ale nie dam sobie reki uciac :)

ps to nie olej tylko plyn ;)

jak otworze maske to po lewej,ale bardzo nisko,pod filtrem powietrza. ale sprawdzic na pewno od góry sie nie da,nawet reke ciezko wlozyc. Pozniej jak sprawdze stan plynu to napisze co i jak.

musisz odkrecić 3 torx trzymające zderzak po prawej stronie auta do tego wyjąć plastikowy kołek trzymający zderzak po prawej stronie koło lampy następnie zsuwasz zderzak w przód tym samym uzyskasz miejsce aby zobaczyć zbiorniczek wspomagania mimo ze go zobaczysz cieżko jest sprawdzić poziom plynu najlepiej go otworzyć i z góry wsunąć miarkę od zbiorniczka spryskiwacza tym samym będziesz dokładnie widział ile masz plynu

Dokładnie tak jak pisze Zubek ja robie tak samo. Troche ciężko dojrzeć poziom dlatego ja sobie od góry świece latarką a patrze od dołu światło przechodzące przez zbiorniczek prawde ci powie . Jak zrobisz to pod odpowiednik kątem to będziesz widział dokąd jest ciemniej (jest płyn )

Edited by pawelxl

• 4 weeks later...
Guest robeert

U siebie już doszedłem gdzie i ile. Teraz mam problem jaki płyn. Domyślam się, że jest to oryginalny od początku (czerwony - różowy).

Byłem w motoryzacyjnym, ale nie potrafili mi odpowiedzieć co mam kupić. Potrzebuję konkretną nazwę tak aby móc dolać jakieś dwie setki. Mam nadzieję, że to "wyłączy" kierownicę z wykrzyknikiem.

Opel Vectra 2003r 1,8 benzyna.

Pomożecie?

Oryginalny płyn w VC jest zielony a nie czerwony. Dolać możesz w zasadzie każdego czerwonego bo lepiej jeździc na złym płynie niz na żadnym ale w perspektywie raczej bym przemyślał wymianę skoro nie wiesz co tam masz.

Nie sądzę, żeby to wyłączyło "kierownicę z wykrzyknikiem" bo to nie jest komunikat o ubytku płynu tylko o awarii w elektronice.

Guest robeert

Dziś w warsztacie dolano płynu do wymaganego poziomu. Przejechałem około kilometra więc trudno mi powiedzieć czy pomoże. Za wcześnie po tej odległości stwierdzić czy kierownica się będzie pokazywała.

Zastanawia mnie jednak sytuację, że skoro płynu brakuje to oznacza, że gdzieś wycieka. Pojeżdżę troszkę i dam odpowiedź.