Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wymiana modulu BCM

GreG
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie Czy ma ktoś jakieś realne doświadczenia lub wiedzę o wymianie modułu BCM

Wczoraj przy wymianie modułu z indexem ND na moduł z indexem NF obsługującym alarm odezwał się alarm trąbiąc sygnałem, przypuszczam, że to efekt braku zaprogramowania IMO

Proszę o konkretne podpowiedzi

A może jest zaprogramowany alarm, którego nie ma.

Konfigurowałeś BCM?

Alarm jest bo to właśnie BCM ma alarm albo nie Alarm na pewno w tym BCMie jest zaprogramowany Bo pochodzi z VC z alarmem

Czujniki są ale tp chyba nie problem Czujniki zwierają masę i przekazują ją do BCM-u więc gdyby ich nie było też alarm by działał

Tak samo jest Signal Horn w tylny słupku Nie mam go dołożonego a jednak alarm wyje klaksonami

A może jest zaprogramowany alarm, którego nie ma.

Konfigurowałeś BCM?

Co rozumiesz Przez pojęcie konfiguracji?

JA jedyne co mogę programować w swoi starym BCM to to

BCM-Imobilajzer.JPG

Konfiguracja wariantów bcm jest nieobsługiwana przez op-coma wyskakuje info by skontaktować się z Adako

ale w warianty bcm nie potrzebuję wchodzić Bo alarm jest zaprogramowany w nowym BCM

Problem w tym jak go zaadoptować by grał z IMO Chodzi o jakąś procedurę Może ktoś ma taką

Tu mam procedurę wymiany BCM co prawda od corsy D ale chyba pokrywa się z BCM VC

http://opcom.freeforums.org/download/file.php?id=24

a co to może być

Mechanical key number (MKN)

Edited by GreG

Wczoraj miałem kolejny dzień testów i zabaw z BCM NF

Rezultat Potwierdziła się teza co niektórych, oby kupować BCM wylogowany

Po włożeniu BCM i wcześniejszym resecie BCM mojego załączył się alarm jak poprzednio, Tylko już przygotowany na to i sąsiedzi również miałem czan na zabawę opcomem No i błąd w Immobilizerze Niestety nie mam print screena, ale błąd mówił coś o niezgodności kluczy, A do samego modułu BCM nie dało się wejść Pusta strona bez info o sterowniku,

Dodatkowo po kilku minutach alarm przestał wyć po kilku następnych awaryjne przestały migać, ale centralny nie działał i z kluczyka, i z drzwi Więc kolejny dzień i kolejna porażka, Teraz szukam sposobu wylogowania sterownika BCM bez car passa z samochodu do którego należy BCM lub zakup nowego wylogowanego.

Jakieś sugestie propozycję mile widziane

swój mam dostałem z samochodem

ale raczej za szybko się cieszyłem i security code musi pasować w module a nie pasuje

Doszedłem do tego po błędzie z IMO Więc twoje podejrzenia Jacek o wylogowaniu były słuszne

Krótko trwała moja radość posiadania nowego BCMa

Edited by GreG

GreG po cudzy carpas udaj się do zaprzyjaźnionego ASO po numerze serii na BCM mogą Ci podać - możesz od razu powiedzieć że chcesz wylogować moduł

p.s.

trzymam kciuki za Ciebie - bo sam będę robił takiego moda i cieszę się że "przecierasz szlaki"

--

jacek

Edited by jacek wilczek

Czy ktoś podłączał już moduł niewylogowany Czy w ogóle powinienem do niego wejść, Bo po rozmowie z DJ_Tomcat padło podejrzenie, że moduł w ogóle jest niesprawny

Słabo to widzę ale zobaczymy co powie sprzedawca

Mam prośbę do Jacka

Z tego co wiem tez kupiłeś moduł BCM jeśli tak to poczekał bym do włożenia twojego i sprawdzenia, czy występuje komunikacja z modułem przed zalogowaniem

@Salvaro

Ja na mój moduł jeszcze czekam - i w/g sprzedawcy jest to "BCM.. TECH 2 CLEARED...." więc powinienem mieć łatwiej (taniej) niż u GreG

@GreG

U mnie sytuacja powinna być inna ponieważ będę (tak zakładam) miał moduł wylogowany.

Oraz czekam ciągle na dostawę tego BCM, jak i krańcówki maski, jak będę miał kpl. to startuję z robotą.

--

jacek

Edited by jacek wilczek

jeśli możesz podaj namiar na dostawcę

Zawsze to alternatywa jak z moim nic nie pójdzie