Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Specu

Opel Vectra C 2006-2007 - prośba o opinie

116 posts in this topic

Posted (edited)

Witam,

Znalazłem taką Viki na allegro

Please login or register to see this link.

Napisałem do sprzedawcy czy auto jest bezwypadkowe i czy posiada filtr DPF, bo w opisie nie ma o tym wzmianki.

Dostałem poniższą odpowiedź:

"WITAM,

Auto miało kolizje z sarną, był uszkodzony prawy przód, dlatego w opisie nie jest zaznaczone, ze auto jest bezwypadkowe. Nie jestem handlarzem, więc niemam nic do ukrycia, na przegląd w warsztacie również możemy podjechać. Auto jest wyposażone w DPF, z którym jak do tej pory nie było żadnych problemów. Pozdrawiam agnieszkagabi1"

Jak widać z opisu auto krajowe i z przeglądami w ASO.

Co sądzicie o tym aucie. Może zauważyliście coś niepokojącego ?

Dzięki za pomoc.

Edited by Specu
0

autko pewnie było naprawiane w ASO więc możesz podjechać do tego ASo i dopytać się co było naprawiane, zeby sie pozniej nie okazało, że zamiast w sarnę uderzył w mur

0

wiekszość ASO nie ma własnych lakierni tylko naprawia auta z firmami lakierniczymi z którymi podpisali umowy np: Reno kiljańczyk lakiernie ma okoł 15 km poza warszawą dosłownie na wsi , więc warto byłoby to dokładnie sprawdzic , poza tym auto mogło byc robione na tzw. sprzedaz czyli " Panie zrób Pan jak najtaniej " koniecznie trzeba podpiąć pod techa sprawdzic poduszki , warto zapytac może gość ma jakieś zdjęcia ,

0

Please login or register to see this quote.

Czy takie podpięcie pod "techa" jak to napisałeś jest możliwe w serwisie Opla ? Chciałbym jak już udam się do serwisu to żeby przetrzepali mi to auto w najdrobniejszych szczegółach.

Jak myślicie dadzą radę określić jak auto było mocno walnięte przez tą "sarnę" ?

Druga sprawa to ten filtr cząsteczek stałych DPF. Jak to z nim jest są częste problemy ? Sprzedający napisał, że nigdy z tym filtrem problemów nie miał, ale wiemy jak to jest "Panie wszystko śmiga cacy" itp.

0

Jesli auto jezdzilo w trasach to problemow z DPFem nie bylo.

Bedziesz jezdzil po miescie to i problemy beda

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

znam te teksty "zderzenie z sarna" w gruncie rzeczy zderzenie na bank mialo miejsce, ale napewno nie z sarna.

0

Posted (edited)

Pazdziernik,listopad szukałem dla siebie Vectry C i już wtedy było to ogłoszenie tylko z innymi zdjęciami. Samochód jest na allegro od około 4-5 m-cy. Więc to chyba nie była sarna skoro nikt nie kupił ładnej sztuki przez tyle czasu.

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

Edited by Kolo99
0

Sarna mogla i sobie byc. Nikt tego nei spraawdzi, ale cena raczej nie za niska jak za to auto

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

każde ASO musi mieć techa , nawet warsztaty bez autoryzacji mają techa (mniejsza cena za podpięcie), techem stanu licznika nie sprawdzisz żeby mieć 100% pewność , można zadzwonic do GM, najlepiej sprawdzic auto w tym salonie w którym było kupione i serwisowane będzie pełna historia serwisowa, jeśli chodzi o ta sarne to jak chłopaki piszą nikt tego ze 100% pewnościa Ci nie powie, dokładnie sprawdz całe auto , DPF nie nadaje sie do miasta bedzie się zapychał ,

0

Papas5 ale prawda taka ze Vectra w tym roczniku bez DPFa to jest rodzynek - niemieckie sztuki maja w 98% DPF ze wzgledu na przepisy i tzw. Umweltzone

Z DPFem to jest roznie - generalnie jesli auto bedzie jezdzone typowo miejsko nie jest wskazane posiadanie DPF, ale tez nie jest to tragedia jesli ktos wie jak sie z tym obchodzic.

Co do sarny - to ostatnio modny chwyt tlumaczacy kolizyjna czy wypadkowa przeszlosc auta. Nie wiem jak jest w tym wypadku - ale powienienes nabrac do tego stwierdzenia troche dystansu i spokojnie przetrzepac auto pod tym katem.

0

zgadza sie kolego z tym DPF , z reszta pozostałe słowa Twe tez potwierdzam rolleyes.gif

0

Chyba ta sarna też z tyłu walnęła bo coś średnio pasuje tylna klapa z lampami. Trzeba coś takiego dokładnie oglądać.

0

ten sam --->

???

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

???

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

0

wcale by mnie to nie zdziwilo

0

i kolejna "perełka" pewnie z Niemiec z 150 KM dieslem z przebiegiem magicznie niskim

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Takie manewry powinny być karalne !!!

0

Posted (edited)

Powinno byc tak jak w Niemczech - za krecenie licznika jest 5 lat pudla i zakaz wykonywania zawodu dozywotnio!

I to mowie ja - osoba sprowadzajaca auta!

Te dwa auta roznia sie w sordku jedna rzecza - zestawem pod telefon - ale to zawsze da sie zdemontowac - wiec to by trzeba bylo sprawdzic bo sa okrutnie podobne.

Edited by Levy_sdz
0

Posted (edited)

W linku ze strony G2 ta Viki ma przebieg 180400 km rejestracja WH (Warszawa Praga Północ) do oglądnięcia w Chorzowie. Natomiast Viki z drugiego linku jak dla mnie wygląda identycznie poza wnętrzem (zestaw pod telefon) i jej przebieg wynosi 89000 km. Jak dla mnie zarówno Viki ze strony G2 jak i strony AUTOCITI to to samo auto. Acha no i to całe AUTOCITI znajduje się w Warszawie.

Co o tym myślicie ?

Edited by Maciej87
0

Ta z G2 ma czarne czujniki cofania, a autociti w kolor, po mojemu dwa różne auta.

0

ta z G2 ma czujniki parkowania czarne i na pewno nie oryginał założone w dobrym miejscu , ta druga ma pod kolor nadwozia ale założone w złym miejscu za wysoko, więc teoretycznie to różne auta , ale wyobraźnia handlarza nie zna granic

0

Posted (edited)

Panowie - jak by nie bylo - ktos juz tutaj sie skarzyl na Autociti i z innych forow m.in. Omegi tez widzialem wpisy ze dzieja sie tam rozne rzeczy. Ja bym 5 razy dokladniej sprawdzil to auto z Autociti. Co do auta z G2 - przede wszystki prawdziwy przebieg (tak mi sie wydaje bo nie dam sobie raki uciac ze nie ma 280.000) i jesli mialbym wybierac miedzy tymi dwoma to zdecydowanie to z G2 a roznice w cene (ok 7000) mozna przeznaczyc na naprawy.

Edited by Levy_sdz
0

w sumie może być to samo auto jeśli polakierowali dodatkowo tylne czujniki parkowania ale...

zwróćcie uwagę jeszcze na jedno

na g2 auto ma: "Przebieg: 180400 km"

a na autociti ma "Stan licznika: 89000 km" (o przebiegu zaś nie ma ani słowa)

--

jacek

0

niech ktos podejdzie do autociti i zobaczy jaki jest nr rejestracyjny na nalepce na szubie

0

Posted (edited)

ale zobaczcie na 7 zdjęcie tego z autocity bo wg. mnie kolor zderzaka jest inny a i źle jest spasowany do nadkola...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by raBBitek75
0

1. Czujniki są umieszczone zamontowane w różnych miejscach.

2. Auto z g2 ma po stronie kierowcy przy szybie wyświetlacz od niefabrycznych czujników. Egzemplarz z autociti tego nie ma.

Więc to jednak dwa różne auta

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Popadamy chyba w lekką paranoję, a przecież na pewno było wiele przypadków wielu identycznie wyposażonych samochodów

0

Kurcze a myślałem, że jestem spostrzegawczy

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> no nic nie było tematu

Panowie znalazłem taką Viki

Czy wg Was cena jest adekwatna do rocznika, przebiegu i wyposażenia ?

0