Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czy ktos robił zmiane z 4*100 na 5*110?

mariuszki
 Share

Recommended Posts

Witam mysle nad zmiana rozstawu szpilek chcialbym se pozniej Felgi kupic Zenka ktore sa na 5*110 no i pytanie czy ktos to robil i czy duzo roboty przy tym.Co trzeba wymieniac itp

krok po kroku.

2.Czy w x18xe mialy Kontrole trakcji fabryczna?Mam pod przyciskiem od TC instalacje jakas ale nie zauwazylem,zeby jakas w liczniku zapalala mi sie kontrolka TC.Czy jak bym zmienial zawieche kontrola trakcji ma cos do tego?

Edited by mariuszki17

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wymieniasz piasty oraz zaciski hamulcy i tyle, strasznej filozofii w tym nie ma. W 1,8 nie było TC instalacja jest podciągnięta gdyż jest taka sama jak w 2.0 który był seryjnie wyposażany w TC

Też o tym myślę, bo chcę mieć felgi strukturalne na zimę zamiast zwykłych stalówek/alusków ;>

Podobno w X18XE jest plug and play z X20XEV, ale nie dam sobie ręki uciąć.

Też o tym myślę, bo chcę mieć felgi strukturalne na zimę zamiast zwykłych stalówek/alusków ;>

Podobno w X18XE jest plug and play z X20XEV, ale nie dam sobie ręki uciąć.

No ciekawe jak to z tym by bylo.Czyli zaciski tarcze i piasty i tak trzeba kupic.

moze jeżeli zalezy Ci na zmianie rozstawu szpilek z 4x100 na 5 x ? warto same dystanse zmieniające rozstaw załozyc przy okazji poszerzysz sobie bziuma :) wykonam adapterki jak byśbył zainteresowanay PW pozdro

Nie uważam czegoś takiego jak dystanse i w takim miejscu-chce jeszcze trochę pojeździć hehe.Tak tylko chciałem wiedzieć żebym nie kupil tarcz nowych na stare piasty bym to zmienił.

Ale za duza kasa na to.Teraz jeszcze fele zendera z oponami 1700 wyjdzie albo i wiecej zależy jakie opony firmowe nowe tarcze klocki na 5.110 i zaciski i kolejne graty z polifta.

Trudno prędzej zmienię auto za nim zrealizuje ten pomysl.Moglem pomyśleć wcześniej.Chyba ze bym dostal takie czesci za piwo hehe to zawsze mozna sprzedac tarcze 4.100 ktore jeszcze leza w piwnicy dolozyc i zakupic nowe odpowiednie i fele skompletowac.

Edited by mariuszki17

moze jeżeli zalezy Ci na zmianie rozstawu szpilek z 4x100 na 5 x ? warto same dystanse zmieniające rozstaw załozyc przy okazji poszerzysz sobie bziuma :) wykonam adapterki jak byśbył zainteresowanay PW pozdro

dystanse rzecz nie głupia tylko że minimum 18mm trzeba zastosowac

felgi w większości mają et35-45 więc przy zastosowaniu dystansu wyjdzie et17-25 a taka felga niestety nie wlezie do samochodu :(

dystanse rzecz nie głupia tylko że minimum 18mm trzeba zastosowac

felgi w większości mają et35-45 więc przy zastosowaniu dystansu wyjdzie et17-25 a taka felga niestety nie wlezie do samochodu :(

dokladnie z tym et 25 wejdzie ale z tylu bedzie tarlo bo mialem takie felgi o takich parametrach.

wszystko pasuje idealnie, bez zadnuch przerobek

mowie o zmianie z 4x100 na 5x110 calych piast z osprzetem

dla ścisłości bo gdzieś we wakacje pewnie zrobię taką zamianę:

piasty będą pasować do silnika x18xe 4x100 z silnika x20xev 5x110

Vectra z silnikiem x20xev nie może mieć TC .. ?

potrzeba przełożyć:

*piasty

*zaciski

*tarcze + klocki

zgadza się ... ?

najtaniej i najmniej jest roboty jak kupisz

zwrotrnice z piasta zeby juz lozyska nie ruszac( od 2.0 , 2,5 oraz 2.0 2.2 diesel) no i do tego tarcze i zaciski z klockami

a tyl najlpiej calos odkrecona na piastach

jakby kogos interesowalo to mam ladny komplet do takiej zmiany

• 3 months later...

Mam malo czasu wolnego albo czasami sie nie chce mi samemu,szkoda ze daleko mieszkam od klubowiczy ktorzy by z checia pomagali w modach i montazu wszystkiego.

Na chwile obecna alarm lezy,maty siedzen leca,tylne elektryczne szyby kiedy zakupie i tempomat,moja wersja bedzie tylko bez TC za duzo przy tym roboty i koszt a reszte bajer bede mial w swoim czasie.

• 2 months later...

zwrotrnice z piasta zeby juz lozyska nie ruszac( od 2.0 , 2,5 oraz 2.0 2.2 diesel) no i do tego tarcze i zaciski z klockami

jakby kogos interesowalo to mam ladny komplet do takiej zmiany

Ile bys chcial za taki zestaw ze zwrotnicami,zaciskami,z miare tarczami i klockami by podeszlo pod x18xe?Na cale auto z tyli chyba najmniej roboty po 4 srobki i przewod hamulcowy?

Edited by mariuszki17

• 3 months later...
  • 2 months later...

przeta jest napisane .. ;)