Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Brookliyn

strzelanie w prawym przednim kole

9 posts in this topic

Witam, mam pewien problem z prawym przednim kołem, mianowicie przy skręcaniu kierownicą w obojętnie którą strone, słyszę takie strzelanie w prawym kole. Najlepiej słychać jak stoje w miejscu i kręce kierownicą tak jakby cos przeskakiwało, strzelało lekko, nie wiem jak to dokładnie nazwać. Przy jeździe prosto i nie ruszaniu kierownicą wszystko jest okej.

Prosiłbym o jakieś wzkazówki co to by mogło prawdopodobnie być.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

0

Posted (edited)

Please login or register to see this quote.

Łożysko górne amortyzatora, kosztuje około 80 - 100 zł za komplet plus wymiana...

Sprawdź też czy przypadkiem nie pękła sprężyna, kawałek zwoju - 5 cm zazwyczaj, jak będziesz sobie to łożysko wymieniał...

Edited by Piotreq
0

ja tam miałem przy pękniętej sprężynie, sprawdź ręką czy nie jest gdzieś pęknięta, w jej dolnym mocowaniu

albo jak Piotreq napisał łożysko amortyzatora do wymiany

0

Ja już odróżniam sprężynę od łozyska

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">. Żeby sprawdzić czy to nie sprężyna wystarczy za nią złapać (bez zdejmowania koła) i pokręcić kierownicą. Przy łożysku są tylko niewielkie przeskoki a sprężyna strzela głosniej i "daje" po łapkach.

0

Please login or register to see this quote.

Ponadto jak będziesz zakładał nowe łożyska to poproś żeby w miarę możliwości dobrze zabezpieczyli je przed dostawaniem się do środka wody na przykład za pomocą jakiegoś gęstego smaru. Słyszałem że są jakieś ochronne pierścienie zakładane podczas montażu, ale niech w tej kwestii wypowie się ktoś kto miał rzeczywiście z tym doświadczenie, bo ja przy wymianie swoich zastosowałem tylko smar.

0

zanim wymienisz lozysko, sprawdz jak sie ma lacznik stabilizatora.

najlepiej miec kogos do pomocy...

odpalasz auto i na postoju ktos kreci kierownica a ty w tym samym momencie trzymasz lacznik.

moze byc tak ze poprostu ktoras glowka sie zaciera w laczniku moze gorna lub dolna(trzymajac lacznik poczujesz w dloni takie drganie-wybracje w czasie skretu, nie wiem jak to okreslic ale jesli bedzie to lacznik to poczujesz).

drugi sposob gdzies wyczytany na forum ktory moze pomoc wykluczyc lacznik, to strzykawka z igla i musisz wstrzyknac np. olej silnikowy przekuwajac gumy w ktorych umieszczone sa glowki w laczniku.

kiedys, gdy mialem astre g, wlasnie jakos po takich mrozach cos zaczelo strzelac-przeskakiwac w czasie skrecania w miejscu i w czasie jazdy.

po sprawdzeniu, wymienilem laczniki i jak reka odjal

pozdro i szerokosci

0

porada z forum jak wymienic

a tu link do dobrego zamiennika

Please login or register to see this link.

0

Jestem właśnie po wymianie tego łożyska objawy miałem identyczne jak opisujesz znajomy wymienił mi za 60zł cena z łożyskiem.

0

PANOWIE DZIĘKUJE WSZYSTKIM za rady

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> dziś albo jutro podjade do znjomego mechnika i zobaczymy co z tego wyniknie

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

0