Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

strzelanie w prawym przednim kole

Guest Brookliyn
 Share

Recommended Posts

Guest Brookliyn

Witam, mam pewien problem z prawym przednim kołem, mianowicie przy skręcaniu kierownicą w obojętnie którą strone, słyszę takie strzelanie w prawym kole. Najlepiej słychać jak stoje w miejscu i kręce kierownicą tak jakby cos przeskakiwało, strzelało lekko, nie wiem jak to dokładnie nazwać. Przy jeździe prosto i nie ruszaniu kierownicą wszystko jest okej.

Prosiłbym o jakieś wzkazówki co to by mogło prawdopodobnie być. :rolleyes:

Witam, mam pewien problem z prawym przednim kołem, mianowicie przy skręcaniu kierownicą w obojętnie którą strone, słyszę takie strzelanie w prawym kole. Najlepiej słychać jak stoje w miejscu i kręce kierownicą tak jakby cos przeskakiwało, strzelało lekko, nie wiem jak to dokładnie nazwać. Przy jeździe prosto i nie ruszaniu kierownicą wszystko jest okej.

Prosiłbym o jakieś wzkazówki co to by mogło prawdopodobnie być. :rolleyes:

Łożysko górne amortyzatora, kosztuje około 80 - 100 zł za komplet plus wymiana...

Sprawdź też czy przypadkiem nie pękła sprężyna, kawałek zwoju - 5 cm zazwyczaj, jak będziesz sobie to łożysko wymieniał...

Edited by Piotreq

ja tam miałem przy pękniętej sprężynie, sprawdź ręką czy nie jest gdzieś pęknięta, w jej dolnym mocowaniu

albo jak Piotreq napisał łożysko amortyzatora do wymiany

Ja już odróżniam sprężynę od łozyska ;). Żeby sprawdzić czy to nie sprężyna wystarczy za nią złapać (bez zdejmowania koła) i pokręcić kierownicą. Przy łożysku są tylko niewielkie przeskoki a sprężyna strzela głosniej i "daje" po łapkach.

Prosiłbym o jakieś wzkazówki:

Ponadto jak będziesz zakładał nowe łożyska to poproś żeby w miarę możliwości dobrze zabezpieczyli je przed dostawaniem się do środka wody na przykład za pomocą jakiegoś gęstego smaru. Słyszałem że są jakieś ochronne pierścienie zakładane podczas montażu, ale niech w tej kwestii wypowie się ktoś kto miał rzeczywiście z tym doświadczenie, bo ja przy wymianie swoich zastosowałem tylko smar.

zanim wymienisz lozysko, sprawdz jak sie ma lacznik stabilizatora.

najlepiej miec kogos do pomocy...

odpalasz auto i na postoju ktos kreci kierownica a ty w tym samym momencie trzymasz lacznik.

moze byc tak ze poprostu ktoras glowka sie zaciera w laczniku moze gorna lub dolna(trzymajac lacznik poczujesz w dloni takie drganie-wybracje w czasie skretu, nie wiem jak to okreslic ale jesli bedzie to lacznik to poczujesz).

drugi sposob gdzies wyczytany na forum ktory moze pomoc wykluczyc lacznik, to strzykawka z igla i musisz wstrzyknac np. olej silnikowy przekuwajac gumy w ktorych umieszczone sa glowki w laczniku.

kiedys, gdy mialem astre g, wlasnie jakos po takich mrozach cos zaczelo strzelac-przeskakiwac w czasie skrecania w miejscu i w czasie jazdy.

po sprawdzeniu, wymienilem laczniki i jak reka odjal

pozdro i szerokosci