Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra b 1.6 16v silnik wyje

adi91
 Share

Recommended Posts

Witam jestem nowy pisze bo mojej vectrze b 1.6 16v rok 1997 zaczął po odpaleniu wyć silnik i coś chrobotać dzwięki dochodzą z pod kolektora wydechowego po przegazowaniu chrobotani ustało i wycie troche też.Czy może ktoś wie czego to jest wina?

Guest malgos426

Nie stety u nas jest gorzej zostały wymienione części które podejrzewano o wysokie obroty 5tyś na starcie dziś po podłączeniu pod komputer nie wykazało żadnych błędów. Zostaje kupić drugi silnik bo reszta jest ok :(

To rozumiem jest żart? Bo wymiana silnika ze względu na problemy z osprzętem jest mało poważna. Wyczyść przepustnice i krokowca, zaślep egr, sprawdź gumę łączącą kolektor z przepustnicą, poszukaj czy gdzieś nie dostaje lewego powietrza.

Co do wycia... może zawiesza się rozrusznik, albo kończy się pompa wspomagania, lub też coś wyjątkowo banalnego, ale mi znanego - mało oleju i z tym związane efekty ;)

Edited by SEBA

Witajcie.

Dzisiaj miałem wymienianą uszczelką pod pokrywą zaworów.

Po robocie przyszedł czas odpalić silnik: i co? Objawy takie same jak u kolegi. 4500 obrotów i nie chciał zejść niżej.

Nie będę już pisał co sprawdzaliśmy, ale winą okazało się lewe powietrze. Dokładnie winna była guma łącząca kolektor z przepustnicą - i malgos426 Tobie też radzę sprawdzić czy jest dobrze założona!

Po prawidłowym nałożeniu gumy problem znikł :) Obroty wróciły do normy.

Widzę, że mamy taki sam silnik, więc to będzie bardzo prawdopodobna przyczyna usterki - tak samo jak u mnie. Dodam tylko, że ciężko się tą gumę ustawia.

Guest malgos426

z gumą wszystko jest ok. Odpaliłem auto na zimnym silniku i od razu wypiąłem silnik krokowy z instalacji i obroty spadły i wahają się między 1000 a 2.300