Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

zgasł silnik podzczs jazdy vectra b dtl

Guest przemo4545
 Share

Recommended Posts

Guest przemo4545

zgasł mi silnik jadąc i już nie odpalił sterownik był robiony rok temu czy to mogło się popsuć znowu zapalił się czek

Edited by przemo4545

Guest robertoz

zgasł mi silnik jadąc i już nie odpalił sterownik był robiony rok temu czy to mogło się popsuć znowu zapalił się czek

Miałem napisać coś pouczającego o tym że tak sie kończy naprawa połowiczna itp, ..ale ugryzę się w język.

Odczytaj błędy bo wtedy będziesz pewien że to pompa a nie coś innego.Jak już będziesz wiedział to daj pompę do pełnej regeneracji, wybierz firmę która ma dobre opnie.Wystarczy poczytać temat o pompach u góry.

Guest przemo4545

Miałem napisać coś pouczającego o tym że tak sie kończy naprawa połowiczna itp, ..ale ugryzę się w język.

Odczytaj błędy bo wtedy będziesz pewien że to pompa a nie coś innego.Jak już będziesz wiedział to daj pompę do pełnej regeneracji, wybierz firmę która ma dobre opnie.Wystarczy poczytać temat o pompach u góry.

zawiozłem auto do pąpiarza powiedział że to sterownik ja się nie znałem i go zrobił a teraz znowu klękła jednym słowem naciągacze

Edited by przemo4545

pompa do roboty,p1630zawór dawki paliwa ,p1631 sterownik ale to on bedzie raczej tu winowajca reszty wyswietlanych b łedów ,apropo ile jeszcze załozysz takich samych postów?.P 1635 to swiece zarowe

Edited by wasil110

Uszkodzenie w regulacji kąta wyprzedzenia wtrysku. Czyli może to być spalony tranzystor. Sama regeneracja sterownika jakiś czas wytrzyma, ale tranzystor spalił się z jakiegoś powodu ( np. przytarty tłok) i jeżeli nie zregenerujesz całej pompy to nic to nie da. Moim zdaniem błąd potwierdza diagnozę mechanika, ale sama naprawa samego sterownika nic nie da, pewnie spali się znowu za jakiś czas. Zdecydowanie regeneruj całą pompę .

Edited by riv11

Guest przemo4545

a ile można pojeżdzić na takiej regenerowanej pąpie bo oni dają tylko rok gwarancji i czy po roku to się nie powtóży

Edited by przemo4545

Będziesz lał dobre paliwo i zregenerujesz całą pompę to nie będziesz miał problemów przez długi czas. Nie daj się naciągnąć po raz kolejny na tzw. regeneracje sterownika, bo to tylko wymiana tranzystora za parę zł. Zwykle jak drugi pompiarz wyciąga taki robiony sterownik to za głowę się łapie - takiego bałaganu potrafią narobić specjaliści.

ja zrobiłem pełną regenerację pompy(pełną czytaj nowy sterownik a nie lutowany) do tego cały środek, pomiary na stole probierczym. Fakt zapłaciłem 2900zł ale koleś co to robił powiedział że półśrodki sie nie opłacają bo za jakiś czas i tak wrócę do nich z pretensjami że to oni spaprali robotę. Dostałem rok gwarancji i jestem zadowolony.

Na czyiś błędach można się uczyć, ale jak ktoś to już to przerobił to lepiej posłuchać niż potem 2 razy płacić.

• 3 weeks later...
Guest przemo4545

dzięki wszystkim którzy odpowiedzieli mi na mój temat pąpe zregenerowałem w tychach super warsztat zapłaciłem 1650 zł wymienili mi wszystko w pąpie + sterownik uszczelki na wtryskach auto aż ciszej chodzi jeszcze raz dziękuje