Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

UHP SAFE PROGRAM UHP

mahatma
 Share

Recommended Posts

nareszcie podlaczylem telefon i sparowalem i wszystko dziala oprocz komunikatu co kilka sekund "UHP SAFE PROGRAM UHP"

Jak je programowalem to vin byl wyzerowany ale jak wpisalem moj to pokazal sie z inna kancowka. zmienilem go ponownie na wlasciwy i pojawia sie wlasciwy ale nadal mam "UHP SAFE PROGRAM UHP"

co moge z tym zrobic?

Wszedlem w EHU aktywacje abezpieczenia antywlamaniowego i teraz wyskakuje tylko "PROGRAM UHP"

dodatkowo w module UHP mam blad

OP-COM 100219a - program diagnostyczny pracuj¹cy w œrodowisku Windows

hkj

OP-COM - Okno odczytu CAN> 2006|Vectra-C / Signum|Pojazd|Kontrola obecnoœci modu³u/ECU

Odczyt informacji...

Identyfikator: 0x0105

VIN W0L0ZCF3561128913

Numer sprzêtu:13304018

Nazwa systemu: UHP 4

Numer czêœci:13304018

Numer wersji oprogramowania: 3.50-/UHP4-

Programming Date: 00000000

Hardware key number: 0000000000

Opis systemu: DELPH0400

Kod alfa: BA

Data produkcji: 20110113

Software Freeze Date: 06.05.2010/

Code Index and version:

VIN W0L0ZCF3561128913

Code Index and version:

Code Index and version:

£¹czna iloœæ kodów: 1

B1001 - Nie zaprogramowano Ukladu Kontroli Elektronicznej (ECU)

(00) - Obecny

nareszcie podlaczylem telefon i sparowalem i wszystko dziala oprocz komunikatu co kilka sekund "UHP SAFE PROGRAM UHP"

Jak je programowalem to vin byl wyzerowany ale jak wpisalem moj to pokazal sie z inna kancowka. zmienilem go ponownie na wlasciwy i pojawia sie wlasciwy ale nadal mam "UHP SAFE PROGRAM UHP"

co moge z tym zrobic?

Wszedlem w EHU aktywacje abezpieczenia antywlamaniowego i teraz wyskakuje tylko "PROGRAM UHP"

dodatkowo w module UHP mam blad

Dodatkowo widze ze nie moge zmienic ustawienia modolu komunikacji glosowej na angielski z niemieckiego. To znaczy zmieniam i programuja a to nadal pojawia sie niemiecki - ale wydaje mi sie ze ten modol nie ma wybierania glosowego - przynajmniej nie widze nic takiego na ekranie a zakladce telefon

Edited by mahatma

Potwierdzam wybór języka opcomem nie daje rezultatu

Co do wybierania głosowego to jest aktywowane przez kierownicę Przynajmniej u mnie

widzę, że masz aktualizowane UHP do 3.5 ja mam wersję 1,9 i nie działa to dobrze, sam podnosiłeś wersję, czy już tak miałeś

Chciałbym to podnieść do 3.5 tylko w serwisie w Gdańsku krzyknęli mi 320zł

Dzieki

a co z wyskakujacym program uhp?

Jak wpisywalem vin w module to noe pytal mnie o kod.

Poza tym mam nadal aktywny blad w module uhp za nie zaprogramowano w ecu

Dzieki

Musisz zaprogramowac UHP.

No tak ale jak i gdzie?

Dzis nylem u speca od TECH2 i nie wie co z tym zrobic

Podlaczylismy tech2 do nirgo i widzi modol UHP ale nie laczy sie do nie go to znaczy pokazuje blad unknown ECU

Moj modol jest wyprodukowany 13.01.2011 a soft z maja 2010 a jego tech byl updatowany na poczatku 2010? Ma to jakies znaczenie?

Najlepsze jest to ze na opcomie wide ten modol i moge zrobic wszystko ale tylko zmiany jezyka nie przyjmuje i nie pyta o security code przy zmienie nr VIN?

Poza tym to dziala i dzwoni i laczy sie z telefonem. jedyne co jest nie tak to co kilka sekund wyskakuje program UHP na wyswietlaczu. Ale gdzie i jak to zaprogramowac?

Edited by mahatma

Wypnij UHP.

W EHU wyłącz blokade antykradziezowa, zapnij UHP, wlacz blokade antykradziezowa.

Podaj PIN i ciesz sie UHP.

Dzieki

To juz zrobilem i dzieki temu nie wyswietla mi sie UHP SAFE ale nadal wyswietla mi sie PROGRAM UHP

Dziwne jest to ze w OPCOM pokazuje mi ze zostal Vin jest ok bo pokazuje numer VIN ale Programming Date: 00000000 ??

dzis odwiedzilem ponownie warstat z TECH2 i podlaczyli mnie do nowszej wersji tech2 z nowsza wersja softu 119.000 a poprzedni mial 107.000 i niestety to samo. Tech2 widzi UHP jako unknown phone module i jak sie w niego wchodzi to pokazuje unknown ECU!!

czy ma to zwiazek z tym ze ten tech2 byl upgradowany na poczatku 2010 a soft w moim module jest z polowy 2010?

Programming Date: 00000000

Hardware key number: 0000000000

Opis systemu: DELPH0400

Kod alfa: BA

Data produkcji: 20110113

Software Freeze Date: 06.05.2010/

Code Index and version:

VIN W0L0ZCF3561128913

no musi miec to wplyw, niech zobaczy sobie nowsza wersja Tech :) 123.000

A w opcomie nie ma zaprogramuj w dziale programowanie? :)

Moze op-com zle czyta programming date ;)

No w opcomie czyta bez problemu ale jak podalem VIN to nie zapytal mnie o code a vin zaprogramowal.

Po niedzieli zupgraduja sobie techa2 to podejme jeszcze jedna probe.

Od koscia ktora sprzedala mi UWA dostalem info ze ten modol jest nowy i nigdy nie byl montowany w zadnym samochodzie czy to ma jakies znaczenie?

Jak jest nowy to trzeba go zaprogramować tak jak nowy wyświetlacz .Op-com nie da rady tylko TECH2 i koleś co się na tym zna .

No to lipa.

Ktos wie jak zaprogramowac nowy UHP4? Jest gdzies jakis manual?

Nie nie ma :angry2:

Jak nowy i nigdy nie programowany to na 99.9% kradziony :angry: Trochę niebezpiecznie jechać z takim modułem do ASO .

Nowy nie kradziony kupiony z niemiec

Bylem u dealera OPLA nie nie umia go zaprogramowac.

Jakos nie licze na kumatego servisanta w UK.

Jak mu nie powiesz co ma zrobic to powie ze sie nie da.

Jedyne co jeszcze mi przychodzi do glowy to to ze moduly z 2010 sa czytane dopiero przez Tech2 z softem 123.000 a dwa ktorymi probowali mialy 107.000 i 119.000. Po niedzieli updatuja do 123.000 i wtedy sam sprobuje ale musze wiedziec co mam zrobic?

Jakos nie licze na kumatego servisanta w UK.

Jak mu nie powiesz co ma zrobic to powie ze sie nie da.

Jedyne co jeszcze mi przychodzi do glowy to to ze moduly z 2010 sa czytane dopiero przez Tech2 z softem 123.000 a dwa ktorymi probowali mialy 107.000 i 119.000. Po niedzieli updatuja do 123.000 i wtedy sam sprobuje ale musze wiedziec co mam zrobic?

Wlasnie programowalem od 0 UHP.

0 niespodzianek, soft 115.

• 2 weeks later...

Witam, kupiłem właśnie UHP, bo wcześniejsze mi padło. Pojawia mi się UHP Safe, ale myslę że sobie z tym poradzę, dostałem wskazówkę od sprzedającego, aby wyłączyć zabezpieczenie antywłamaniowe, podłączyć UHP i włączyć zabezpieczenie.

Podam Wam maila do Gościa który się zna na bluetooth i paru innych rzeczach od nie go właśnie mam bluetooth

natural_motion(at)go2.pl

Chyba cię nie pogniewa na mnie, że udostępniłem adres.

Bluetooth to świetna sprawa :rolleyes:

Witam, kupiłem właśnie UHP, bo wcześniejsze mi padło. Pojawia mi się UHP Safe, ale myslę że sobie z tym poradzę, dostałem wskazówkę od sprzedającego, aby wyłączyć zabezpieczenie antywłamaniowe, podłączyć UHP i włączyć zabezpieczenie.

Podam Wam maila do Gościa który się zna na bluetooth i paru innych rzeczach od nie go właśnie mam bluetooth

natural_motion(at)go2.pl

Chyba cię nie pogniewa na mnie, że udostępniłem adres.

Bluetooth to świetna sprawa :rolleyes:

Nie dziwię się że ci pomógł bo się zna na rzeczy :rolleyes: Wiem bo go znam osobiście :P

natural_motion(at)go2.pl

Pogniewa się napewno - szczególnie, że regularnie pisze na tym forum

• 1 year later...

Dzieki

Dzieki

Mam dokładnie ten sam problem. Czy ktoś uporał się z tym mając Op-COM? czy tylko Techem da się zaprogramowac moduł, aby zniknął napis "Program UHP"?

Dziś (25.04.) byłem w łódzkim ASO BSP - powiedzieli, że trzeba wgrać nowy indeks kodów (?)i krzyknęli cenę 350zł...

Ktoś pomoże w temacie?

Edited by Adi1980

• 2 months later...

ja z tym samym.

po rozlogowaniu zestawu przez OPCOMA, wypiałem moj stary UWA, wpiąłem nowy, włączyłem zabezpieczenie anty kradzieżowe wbiłem mu mój VIN. radyjko przestało pikać, wszystko sie sparowało ale chyba oprócz UWA, bo jak wchodze w menu telefonu to mam cały czas "Program UHP", dodatkowo po zczytaniu błedów mam też: B1001 - Nie zaprogramowano Ukladu Kontroli Elektronicznej.

zmiany języka też nie dało rady zrobić.

Moja teoria jest taka że po prostu OPCOMy sobie z tym nie radzą i UWA się nie zalogowało, ale z drugiej strony wtedy było by "UHP safe" a nie "program"

w opcomie nie ma opcji "Zaprogramuj ECU" jak ktos wczesniej pisał, są jakieś opcje w menu silnik-> ECU, ale nic o UHP tam nie ma...

Zostaje tylko TECH2? a jak z MDI?