Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem radiem CD30

pizmak
 Share

Recommended Posts

Witam,

od wczoraj jestem posiadaczem VC z 2006 która posiada radio jak w tytule. Wczoraj było wszystko w porządku, a dzisiaj zapala cały czas się podświetlenie strzałek obsługujących radio i komputer oraz pokrętło do regulacji głośności(na konsoli środkowej) ekran jest wyłączony. Jak pozbyć się tego świecenie bo jak to się całą noc będzie palić, to mi aku wysiądzie;/

Macie jakieś pomysły? zapala się przy zamkniętym jak i przy otworzonym centralnym.

Pomocy;/

Edited by pizmak

jak otwierasz auto to wlasnie sie w srodku zapala podświetlenie ,jak nie przekrecisz kluczyka ,bo nie chcesz uruchamiac silnika to za jakis czas samo wszystko gasnie,,jak otworzysz centralnym a nie otworzysz drzwi to tez podświetlenie w środku przez jakiś czas dziala,pózniej auto powinno sie zamknąć,

czy o to chodziło?

jak otwierasz auto to wlasnie sie w srodku zapala podświetlenie ,jak nie przekrecisz kluczyka ,bo nie chcesz uruchamiac silnika to za jakis czas samo wszystko gasnie,,jak otworzysz centralnym a nie otworzysz drzwi to tez podświetlenie w środku przez jakiś czas dziala,pózniej auto powinno sie zamknąć,

czy o to chodziło?

To jest tak: wziąłem dzisiaj pojeździłem po Lublinie, wróciłem do domu i umyłem. Wytarłem go, odpaliłem wjechałem do garażu i go zamknąłem centralnym. Na górze wszystko zgasiło się, licznik km też zgasł i przyciski. Po czym po 30-40sek te strzałeczki i pokrętło się zaświeciło. Wszędzie ciemno, tylko to się świeci. Nie ważne czy zamknę pilotem czy kluczykiem, to i tak się tylko te dwie rzeczy zapalą i nie gasną;/ Drugim pilotem tak samo się robi. A wczoraj jak wróciłem po odbiorze samochodu, to wszystko się wyłączyło.

moze gdzies po myciu troche wilgoci sie zebralo,moze przejedz sie kawalek aby silnik zagrzac ,a potem postaw auto i niech pracuje ,a ogrzewanie na full,

ja bym jeszcze odlaczyl aku na chwile,kod do radia masz co nie,zeby wpisac w razie czego?smile.gif

no wlasnie car pass,

to nie mam tego;/ a to jak wyciągnę akumulator to zawsze trzeba ten kod podawać?

aha jeszcze jedno, świecą się światła stop gdy mam nogę na hamulcu mimo że pokrętło jest na 0 ustawione...;/

Edited by pizmak

w sobote odłączylem aku na pare godzin i nie musiałem podawać kodu,po przekręceniu zapłonu były literki ,,F,, ,wyłączyłem zapłon i włączyłem ponownie i było ok, ale nie jestem pewny czy u Ciebie bedzie tak samo ,

Swiatla maja sie swiecic ,tu jest ok

Edited by pawelvc

w sobote odłączylem aku na pare godzin i nie musiałem podawać kodu,po przekręceniu zapłonu były literki ,,F,, ,wyłączyłem zapłon i włączyłem ponownie i było ok, ale nie jestem pewny czy u Ciebie bedzie tak samo ,

Swiatla maja sie swiecic ,tu jest ok

Kurcze, bo nie wiem czy ryzykować;/ myślałem że chociaż trochę pojeżdżę zanim pierwszy problem się pojawi;/

a jak by cały czas chciał kod, to nawet cd nie włączę?

tego to nie wiem,poczekaj troche zanim odłączysz moze ktoś sie odezwie na forum ,z jakimis wskazówkami,

tam mi sie zdaje ze temat radia i kodow byl opisany gdzies na forum ,sigman bedzie pewnie wiedzal co i jak ,a poprzedni wlasciciel nie mial car passa?

tego to nie wiem,poczekaj troche zanim odłączysz moze ktoś sie odezwie na forum ,z jakimis wskazówkami,

tam mi sie zdaje ze temat radia i kodow byl opisany gdzies na forum ,sigman bedzie pewnie wiedzal co i jak ,a poprzedni wlasciciel nie mial car passa?

No właśnie nie miał(on tym samochodem wyjechał z salonu). Żadnych dokumentów z teczki nie wyciągał. Całą teczkę mi przekazał i nie było tam i pytałem go czy nie ma, to powiedział że tu jest wszystko co dostał z salonu.

A po cholerę mu carpass skoro cd30 nie wymaga kodu (jest logowane).

Odłącz bezpiecznik nr 1 na jakiś czas na początek

A po cholerę mu carpass skoro cd30 nie wymaga kodu (jest logowane).

Odłącz bezpiecznik nr 1 na jakiś czas na początek

no to dobrze ze nie trzeba kodu,smile.gif

z tej skrzynki co jest schowana przy drzwiach kierowcy?

Dobrze że nie trzeba Car Pass do tego radia;D jutro odłączę ten bezpiecznik bo teraz tata zabrał mi samochód na przejażdżkę do roboty a mi zostawił swój...czytałem że diody podświetlają więc myślę że nie rozładuje akumulatora do rana....

a macie jakieś pomysły jeszcze co mogło być przyczyną?

Żeby nie tworzyćnowego tematu, mam pytanko kolego do combo kupił cd30 i niby wszystko działa ale po pewnym czasie zapala mu sie na wyświetlaczu SAFETY DISPLAY czy jakoś tak. Pewnie nie był wylogowany z poprzedniego samochodu . CZy da się coś z tym zrobić ?

Dzisiaj dzwoniłem do osoby od której kupiłem samochód i pytałem o to podświetlenie. Powiedział, że miał tak od wyjazdu z salonu. Czy możliwe że to oświetlenie jest zaprogramowane? Dzisiaj w Oplu powiedzieli mi że jak odpięcie klem(odpiąłem na niecałą minutę i nie pomogło-może za krótko) nie pomoże to żebym podjechał do nich to za 40-50zł obejrzą radio i zobaczą co jest, a jeśli to nie pomoże to podłączą techa. Na sprawdzenie techem wybiorę się do Ozzy'iego. W sumie miałem dzisiaj dzwonić ale znowu po za domem bez możliwości jakiegokolwiek wyskoczenia zostałem;/

z tym podświetleniem to chyba Cię gość konia robi,wątpię żeby auto wyjechało tak z fabryki,po zamknięciu samochodu nic się ma nie świecić,

z tym podświetleniem to chyba Cię gość konia robi,wątpię żeby auto wyjechało tak z fabryki,po zamknięciu samochodu nic się ma nie świecić,

Tzn może nie od początku, ale że się świeciło...na ile odłączyć akumulator żeby zrobić "reset" komputera?? W aso powiedzieli mi żeby odłączyć aku albo podjechać do nich to oni to sprawdzą, ale to grozi dużym wydatkiem u nich;/ chociaż myślę że to akumulatora nie rozładuje tak szybko...jest od nowości akumulator gm i jeszcze na zielono wskaźnik naładowania...;) pierw podjadę do Ozzy'iego na tech a potem pomyślę co z tym zrobić...

Masz pewnie uwalone radio, typowy objaw to ze samo się włącza.

A można np. włożyć inne radio takie zwykłe np.alpine cdr-111? i jak wtedy wygląda sterowanie komputerem? Bo wiem że trochę drogie są te oplowskie radia;/

Nie ma zadnego sterowania komputerem i lepiej zaloz fabryczne CD30. Nie sa takie drogie CD30 MP3 ;) ok 200 zł

a tu masz o samoistnym włączaniu się radia: http://allegro.pl/op...1433159907.html

w sumie to ono nie włącza tak że gra albo ekran się świeci, tylko te przyciski. Chyba że to też jest traktowane jako włączenie. Szkoda że ta naprawa jest w Bydgoszczy...zdecydowanie za daleko;/ tak czytałem o tych CD30 i niektórzy mówią że trzeba kod, a niektórzy że nie. W przypadku jakbym kupił nowe radio to jest to plug & play? czy muszę wraz z nowym/używanym mieć kod do niego?

Wiem że chyba musi być wylogowane radio, tak?

Grozi ci to co napisałem w poście nr 16 (chodzi mi oczywiście o możliwe skutki kupna innego )

Edited by pawelxl