Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problemy z ręcznym hamulcem

Guest juroglo
 Share

Recommended Posts

Guest juroglo

Witam

Mam pewien problem z ręcznym hamulce. Generalni jest taż że jeśli zaciągnę hamulec i ruszę to słychać dwa trzaski, walnięcia z lewej i prawej strony i hamulca ręcznego już nie ma, trzeba trochę pojeździć żeby znów wrócił ręczny hamulec.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim, w czym może tkwić problem

Pozdro

Niem ma automatycznej korekty rozpieraka. Na początek zdejmij tarczobęben i looknij na stan szczęk. Jak w miarę przyzwoite to popuść na minimum linkę przy dźwigni hamulca postojowego i rozkręć rozpieraki do granic nałożenia bębna hamulcowego, po czy resztę doreguluj naciągiem linki przy dźwigni wewnątrz auta.

mam to same ale tylko podczas ujemnych tempertatu. Wiem ze nie powinno sie w zime zaciagac, ale z drugiej strony za kazdym razem dzieje sie to samo podczas gdy w innych autach moze byc zaciagniety non stop i nikomu nic sie nie dzieje

tak gwoli ścisłości jak już zabierzecie się za naprawę (wymianę) podzespołów hamulca awaryjnego to radze sprawdzić stan gumy (uszczelniacza) przy dźwigni rozpieraka

Edited by matrox