Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Olej spod Odmy

Marco123
 Share

Recommended Posts

na pewno olej ... ?

tamtędy leci cały syf z oleju, opary i inne różności do przepustnicy a później do kolektora ssącego

najwyraźniej powstała nieszczelność

Jaki syf, jaka przepustnica? Ja mam dti, i na zdjeciu zaznaczyłem skad leci olej.

Dobrze ci napisał kluczyk17 tylko że u nas nie idzie na przepustnice tylko na turbinę a turbina pcha do kolektora ssącego opary z oleju. Jest to wężyk odmy odpowietrzenie silnika ja pcha ci olej to masz za duże przedmuchy.

A morze byc tak ze sama uszczelka ma przedmuchy i puszcza olej do odmy?

Uszczelka może pusciła gdzie idzie kanał odmy.

Edited by romi72

u mnie też się poci i przyglądałem sie w innych 2.2 i 2.0 dieslach i też poci w tym miejscu ale są to tak znikome ilości ze jak raz na 3-4tkm przetrzesz szmatka to masz spokój trzymałem w ręku nowy przewód od filtra do turbiny wraz z odmą z silnika i żadnej różnicy nie ma. I nie radze poprawiać fabryki i zatykać odmę

Edited by krystianzs

Jeżeli przeszkadza Ci ten wyciek, to w miejscu łączenia małego węża z dużym jest rant,

na który można założyć opaskę zaciskową i przykręcić z umiarem. Olej przestanie wyciekać na zewnątrz silnika.

Tak jak koledzy wcześniej pisali musisz z tym żyć :) no chyba że Ci potokiem olej leci to trzeba się martwić.

Możesz jeszcze filtr odmy założyć bodajże jest taki w benzyniakach.

Guest robertoz

Najpierw sprubuje uszczelnic jeszcze raz pokrywe i zobacze jaki bedzie efekt

Nie uszczelniaj pokrywy tylko miejsce wlotu odmy do kolektora dolotowego bo najczęściej tam są nieszczelności.Z tego co pamiętam ktoś zrobił to na czerwony silikon i było ok.

Nie uszczelniaj pokrywy tylko miejsce wlotu odmy do kolektora dolotowego bo najczęściej tam są nieszczelności.Z tego co pamiętam ktoś zrobił to na czerwony silikon i było ok.

Tylko to nie rozwiąże problemu dużych ilości oleju podawanego przez odme!!! Problem może być w uszczelce pokrywy zaworów.

Guest robertoz

Tylko to nie rozwiąże problemu dużych ilości oleju podawanego przez odme!!! Problem może być w uszczelce pokrywy zaworów.

To, że przez odmę wydobywają się większe ilości oleju niż normalnie może być skutkiem zużycia silnika(a dokładnie pierścieni lub gładzi).Nie sądzę żeby uszczelka pokrywy miała tu jakiekolwiek znaczenie.Gdyby była nieszczelna to by było mokro pod deklem i głowica byłaby upaćkana-tylko co to ma do odmy?

To, że przez odmę wydobywają się większe ilości oleju niż normalnie może być skutkiem zużycia silnika(a dokładnie pierścieni lub gładzi).Nie sądzę żeby uszczelka pokrywy miała tu jakiekolwiek znaczenie.Gdyby była nieszczelna to by było mokro pod deklem i głowica byłaby upaćkana-tylko co to ma do odmy?

To kolega weźmie sobie uszczelkę pokrywy zaworów i zobaczy co ona uszczelnia !!

To co mam w kolejnosci sprawdzić?

Najtańszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie uszczelki dać uszczelke na silikon wyczyścić przewód odmy i jeździć a później sprawdzić czy dalej leci !!

Jak dalej będzie lecieć olej to sprawdź ciśnienie sprężania w cylindrach.