Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czujnik ciśnienia atmosferycznego

nika84-24
 Share

Recommended Posts

Czujnik ciśnienia atmosferycznego

Zobacz plik

Czujnik ciśnienia atmosferycznego Y30DT

Czujnik ciśnienia atmosferycznego w 3.0V6 Y30DT jest w sterowniku .Trzeba podważyć plastikowy kapturek.(łatwo schodzi) w kapturku jest element gumowy z siteczkiem.

W przypadku zabrudzenia, niedrożności cała mapa silnika dostaje w łeb i silnik może mulić i sypać błędami

pre_1351876188__6.jpg

Edited by nika84-24

W 2.0 DTI jest w okolicach filtra powietrza i przepływomierza, może tam go znajdziesz. Przymocowany jest tylko na jedną śrubę i dochodzi do niego jedna wiązka. Ja go czyściłem WD-40.

Guest endrju450

W 2.0 DTI jest w okolicach filtra powietrza i przepływomierza, może tam go znajdziesz. Przymocowany jest tylko na jedną śrubę i dochodzi do niego jedna wiązka. Ja go czyściłem WD-40.

W vectrze 2.0 i 2.2 dti jest przykręcony do przepustnicy. Wczoraj do czyściłem bo wywalało błędy. Pozdrawiam

W vectrze 2.0 i 2.2 dti jest przykręcony do przepustnicy. Wczoraj do czyściłem bo wywalało błędy. Pozdrawiam

To jest czujnik cisnienia doladowania a nie cisnienia atmosferycznego.

Guest endrju450

To jest czujnik cisnienia doladowania a nie cisnienia atmosferycznego.

Ale wywala błedy od cisnienia atmosferycznego i wem ze to czujnik cisnienia doładowania. Pozdrawiam

• 4 weeks later...

Tak jak w temacie, chodzi o czujnik ciśnienia atmosferycznego w 3.0V6 Y30DT, może wiecie w którym miejscu on się znajduje i jak się do niego dostać? Chciałem go wyczyścić. Dzięki!!

sam znalazłem tylko czujnik doładowania turbo tu zdjęcie http://img824.imageshack.us/i/y30dtlds714787470645894.jpg/

Witaj !

Nie pomogę w tym temacie, ale sam szukam tego czujnika. Może dowiedziałeś się czegoś o jego lokalizacji. Proszę o ewentualne info na ksmisiek@wp.pl. Dzięki i pozdrawiam

Krzysiek

• 1 year later...

Czujnik ciśnienia atmosferycznego Y30DT

Czujnik ciśnienia atmosferycznego w 3.0V6 Y30DT jest w sterowniku .Trzeba podważyć

plastikowy kapturek.(łatwo schodzi) w kapturku jest element gumowy z siteczkiem.W przypadku

zabrudzenia, niedrożności cała mapa silnika dostaje w łeb i silnik może mulić i sypać błędami

pre_1351876188__6.jpg

Edited by JarekS

• 3 months later...

to nikt nie wie gdzie jest ten czuinik

jak wyżej też w sterowniku silnika jakie masz wartości na nim co go szukasz (jakieś błędy)

Edited by xpirat

jak wyżej też w sterowniku silnika jakie masz wartości na nim co go szukasz (jakieś błędy)

nie żadnych błędów nie mam tylko mam problem z wchodzeniem na wysokie obroty tz że ciągnie dopiero od około 1800 obrotów a czytałem że zasyfiały zawór robi różne zamieszanie dodam że egr; przepustnica, bost sensor był czyszczony