Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kopci pod maską.

krzysiak
 Share

Recommended Posts

Dziś zauważyłem (akurat miałem podniesioną maskę) że podczas pracy "odkurzacza" zza silnika wydobywa się dym... co to może być?? W ogóle odkąd odebrałem auto od mechanika (było robione sprzęgło) to go nie poznaję... podczas jazdy coś coś sobie stuka, jakby wentylator, który przyciera o coś łopatką no i właśnie ten dym się pojawił.

Edited by krzysiak

Dziś zauważyłem (akurat miałem podniesioną maskę) że podczas pracy "odkurzacza" zza silnika wydobywa się dym... co to może być?? W ogóle odkąd odebrałem auto od mechanika (było robione sprzęgło) to go nie poznaję... podczas jazdy coś coś sobie stuka, jakby wentylator, który przyciera o coś łopatką no i właśnie ten dym się pojawił.

Nie masz przypadkiem przepalonego łącznika elastycznego na wydechu?? nie "pierdzi" czy troszkę przypadkiem?? Stamtąd może wydobywać się dym. Co do obcierania - sprawdź rezonator dolotu, tam na samym jego końcu jest taka ruchoma rura i to ona najczęściej przyciera o wentylator

Możliwe że łącznik będzie przepalony... czyli to normalne że wtedy dymi tylko podczas pracy pompki?? Dźwięk jest jakby wentylator... tyle że dzieje się to wtedy, gdy żaden nie pracuje i uzależnione jest od tego czy się kręcą koła. Jutro może podniosę przód i spróbuję kręcić kołami.

Możliwe że łącznik będzie przepalony... czyli to normalne że wtedy dymi tylko podczas pracy pompki?? Dźwięk jest jakby wentylator... tyle że dzieje się to wtedy, gdy żaden nie pracuje i uzależnione jest od tego czy się kręcą koła. Jutro może podniosę przód i spróbuję kręcić kołami.

Dymić nie powinien w ogóle ale dlaczego dymi?? EGRa czyściłeś ostatnio?? No to już wiemy troszkę więcej co do obcierania - sprawdź dokładnie zawieszenie itp - być może mechanik jak robił sprzęgło to coś spaprał, jak podniesiesz samochód to powinieneś wyczaić co jest nie tak

W sumie dym zgrał się też z mechanikami... nic nie czyściłem, po prostu się pojawił jak regularne stukanie... zresztą i tak auto idzie do nich do poprawy, bo wymienili tłukący się wysprzęglik (łożysko oporowe) na tłukący się jeszcze bardziej.

Edited by krzysiak

... zresztą i tak auto idzie do nich do poprawy, bo wymienili tłukący się wysprzęglik (łożysko oporowe) na tłukący się jeszcze bardziej.

Jak to?? To założyli jakiś używany wysprzęglik?? Jak coś się tłucze w okolicach skrzyni to może wcale nie wysprzęglik tylko któreś z łożysk w skrzyni?? Kiedy występuje to stukanie?? Jak wciśniesz sprzęglo to też to słychać??

Włożyli nowy wysprzęglik LUK (zresztą tarczę i docisk też), ponoć po wyjęciu skrzyni sprawdzali czy coś niej nie stuka, zaraz po złożeniu też była cisza ale z każdym kolejnym km zaczęło się odzywać ponownie (oni twierdzą że to łożysko oporowe/wysprzęgli, ja im sugerowałem że to może coś w skrzyni, ale ponoć na 100% nie)... wczoraj właśnie doszło to regularne stukanie (choć nie do końca takie stukanie...ciężko określić co) i jak dłużej postoi to po odpaleniu dość mocny rzegot przez 2sek może... Byłem u nich w piątek i po niedzieli mają to rozbierać w ramach gwarancji, bo wychodzi że nowy wysprzęglik jest jakiś wadliwy).

Edited by krzysiak