Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Elektryczne lusterka - problem

crosss
 Share

Recommended Posts

Witam, mój problem polega na tym że oba lusterka nie chcą się obniżać, w każdą inną stronę działają. Wcześniej wszystko działało bez zarzutu. Co mogło się popsuć?

rozbierz regulator elektrycznych lusterek znajdujacy sie w podlokietniku. albo masz orwany jeden z kabelkow albo masz wypalony styk, konretnie to s srodku sa takie chyba misiezna lub miedziane jakby grzybki w ksztalcie litety U. skoncentruj sie na ktoryms z nich. niezapomnij ze one musza pracowac w specjalnych smarze wiec nie wycieraj ich

Najczęściej wypalają się ścieżki na płytce regulacji lusterek - tym bardziej prawdopodobne że nie działa regulacja na obydwóch lusterkach . Można "regenerować" cyną ale to krótkotrwały efekt .

• 1 year later...

Witam. Ja się podepnę pod ten temat.

Przestała mi działać regulacja lusterek, ale od początku.

Dałem auto do mechanika bo przy otwieraniu drzwi od kierowcy było słychać stuki, "strzelania". Poszła jakaś blacha w środku wiec spawali. Po odebraniu auta założyłem tapicerkę podłączyłem regulację sterowania lusterkami i... nie działa :/ Przy włączeniu ogrzewania dioda się świeci, ale regulacja w żadną stronę kurcze nie działa :/

Co mogło się stać?

Co mogło się stać?

Możliwe, że źle podłączyli złącze X15 (pomiędzy drzwiami a słupkiem).

Poruszaj nim, sprawdź czy prawidłowo działają szyby, lampka w drzwiach, głośniki. Rozepnij i sprawdź czy na pinie 12 jest +12V po przekręceniu kluczyka.

Tutaj masz rozpiskę pinów w złączu X15

Poruszaj nim, sprawdź czy prawidłowo działają szyby, lampka w drzwiach, głośniki.

Wszystko działa, lampka świeci, szyby działają, głośniki grają.

Jak mógł źle podłączyć? Ta cała kostka nie wchodzi tylko w jeden sposób? ;) Czy ja czegoś nie rozumiem?

Dodam jeszcze, że lusterko jest skierowane bardziej w dół. A oddawałem auto to było ustawione pod kierowce, czyli zupełnie w innym położeniu. Jak znalazło się w innym położeniu niż było?

Edited by SaoPaulo

Jak mógł źle podłączyć? Ta cała kostka nie wchodzi tylko w jeden sposób? ;) Czy ja czegoś nie rozumiem?

Mógł się pin zagiąć albo zostać wypchnięty...

Musisz sprawdzić czy na joystick dochodzi zasilanie. Całą tą konsolkę do sterowania można łatwo wyjąć podważając śrubokrętem. Sprawdź od spodu miernikiem czy dochodzi napięcie.

Sprawdzę, ale jutro rano jadę do niego niech coś z tym robi, bo tak być nie było i nie będzie ;)

Dziwna sprawa, powinno przecież wszystko działać jak działało :/

Poruszaj nim, sprawdź czy prawidłowo działają szyby, lampka w drzwiach, głośniki. Rozepnij i sprawdź czy na pinie 12 jest +12V po przekręceniu kluczyka.

Tutaj masz rozpiskę pinów w złączu X15

Ja widze tylko rysunek opisu nie mam też szukam bo zakłądałem el szyby i el lusterka szyby chodzą a lustra nie i nie wiem czy jest instalacja pociągnięta do drzwi bo w drzwiach zakładałem instalacje z pełą elektryką

Tak samo nie świeci mi podświetlenie boczków

Może ma ktoś opis tego złącza ( Tutaj masz rozpiskę pinów w złączu X15 ) albo wyszukał na forum bo od Ravcio85 link nie działa..

Sprawa dziś wyjaśniona. Zakończona happy endem :P A mianowicie: elektryk sprawdził wszystkie napięcia i były :) Okazało się, że przy rozbieraniu przełącznika lusterek musiała z joysticka wylecieć jakaś/jakieś sprężynka/ki. Nie wiem czy tam były, ale musiały być, bo joystick nie działał tak jak powinien. Podmiana przełącznika na inny załatwiła sprawę. więc problem z głowy.

Ale i tak wielkie dzięki simeone za chęć pomocy :)