Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przeciwmgielne

totem
 Share

Recommended Posts

Witam!

Kupiłem Vectre lecz nie zauważyłem ze przeciwmgielne nie działąją dopiero gościu na przeglądzie mi to wypomniał ale zarejestrował. Nie wiem jak sie do tego zabrać. W samochodzie jest przycisk od przeciwmgielnych ale sie nie świeci i nie narysowane jest ze to przeciwmgielne tylko słychać takie "pstryk". Gdzie szukać usterki?

W VA nie ma kontrolki przy zegarach, tylko zapala się żółty "pasek" na przycisku, przyciski do przeciwmgłowych mają włącznik bistabilny czyli jak naciśniesz aby włączyć zgasisz silnik i znów zapalisz to będzie się ciągle świecić(jak będą wlączone światła mijania), aż nie wyłączysz sam (nie tak jak z podgrzewaniem tylnej szyby) spróbuj wyciągnąć przycisk (podważyć go, ale nie sama główkę tylko cały korpus, są tam konektory które powinny ładnie wyjść) po wyjęciu miernik w dłoń i sprawdź, czy przycisk załącza obwód po jego wciśnięciu

Edited by Piotrek121

czyli przycisk jest sprawny, jutro zobaczę jak wyprowadzone są tam piny i dam znać

bardzo możliwe, ze masa Ci nie łączy

Masa ma tylko wplyw na swiecenie kontrolki w przycisku (czyli zielonego paska dla przednich i zoltego dla tylnych). Kontrolka w przycisku zasilania jest dla swiatel przednich z przekaznika przeciwmglowych - tak jak same lampy zreszta...(przekaznik siedzi w skrzynce bezpiecznikow).Najprostsza rzecz, to spalony bezpiecznik od przeciwmglowych przednich - jak on sie przepali to nic nie dziala i nie swieci.

Jesli chodzi o tylne swiatlo, to ono jest zasilane od swiatel mijania, bezposrednio przez przycisk. Najprostsza awaria kiedy nie swieci - przepalona zarowka w lewej tylnej lampie ;-) Tam ma byc zarowka dwuwloknowa 21/5W (taka jaka byla w 126p ;-) )

Edited by Janus

Ja mam tylko jeden przycisk od przeciwmgielnych od strony kierownicy.

Czyli masz tylko tylne przeciwmgielne. Sprawdz zarowke tak jak pisalem ;-) Jesli przy wlaczonych swiatlach mijania i po wcisnieciu przyciksu od przeciwmglowych nie zapala sie ten zolty pasek na nim, to sprawdz jeszcze bezpiecznik nr 27 (10A).

Edited by Janus

Sprawdzałem bezpiecznik jest OK.

No to sam wlacznik przeciwmgielnych albo wlacznik glowny swiatel (zasila obwod swiatla przeciwmglowego). Ale raczej to pierwsze - nic tylko go wyjac i posprawdzac miernikiem styki.