Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z numerem kat. pompy 003, 004, 011

Guest hbx
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam taki problem. Kupiłem pompę wtryskową o numerze 0 470 504 003 do mojej Vectra. Przed wymianą mechanik zasugerował, że jest to pompa od mniejszych silników i nie będzie pasować. Poszperałem na forum, allegro i doczytałem że pompa 003 jest zamienna 011, a w moim silniku, wg katalogu BOSCH, powinna być 004 bądź 011 właśnie. Stąd dwa pytania:

- czy pompa 011 może rzeczywiście być zastąpiona przez 003,

- czym się różni 004 od 011, i czy 004 może być zastąpiona przez 003.

Dzięki za zainteresowanie,

pozdrawiam

0 470 504 003 Jest to pompa stosowana w Astrze Vectrze i Zafirze z silnikiem X/Y20DTL czyli z wersji 82KM (byc moze do Ciebie moze byc za slaba)

a z tego co widze to 0 470 504 011 byla w wersjach 82km i 100km

0 470 504 004 tylko w X20DTH

a jakie roznice to juz nie wiem

nie dam ręki uciąć ale wydaje mi się że pompy z końcówko 03 04 to pompy x2,0dth o wyższych numerach to Y2.0dth a końcówka 01 , 02 X2.0DTL ale nie wykluczam że i 03 też były montowane w x2.0dtl

Guest robertoz

czy pompa 011 może rzeczywiście być zastąpiona przez 003,

- czym się różni 004 od 011, i czy 004 może być zastąpiona przez 003.

Pompę 011 mam w y20dth,w polifcie, i nie sądze żeby była zamienna z pompą z x20dth.Generalnie powinno się montować pompę o tych samych numerach.

Edited by robertoz

dokładnie już nie pamiętam i nie chce wprowadzać cie w błąd czytałem gdzieś o tych pompach wiem że od silnika DTL sterownik jest inny wizualnie nie znacznie się różni wiem że pisali też że musowo do programować do samochodu dobrze jak byś poszukał wiadomości u źródła czyli producenta bosch. ja sporo się dowiedziałem na węgierskich stronach.a ile zapłaciłeś za tą pompę?