Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

skrzynia biegów symptomy

Guest damiano25
 Share

Recommended Posts

Guest damiano25

Witam.Auto to viki b 1.8 skrzynia F18.Mam dziwny problem ze swoja viki,podczs jazdy na pierwszym biegu tak do predkosci ok 25km/h slychac terkotanie.Innym objawem jest też odgłos(slychac cos podobnego do tarcia) towarzyszący bezposrednio po zmianie biegu (po puszczeniu sprzegla i dodaniu gazu).Wczoraj bylem u kologi na kanale i zauwazylem spory luz wzdluzny i poprzeczny na półosiach wchadzacych do skrzyni biegow, dodatkowo zauwazylem spawano pokrywe od mechanizmu róznicowego,no i skrzynia wyje na 4-ce.Czy to oznacza dla mnie koniecznosc szukania drugiej skrzyni?

Guest damiano25

stan oleju w normie i jego klarownosc tez.terkocze tylko na jedynce.przy jezdzie na piatym biegu i puszczeniu gazu jest cichutko.podejrzewam ze cala wina lezy w luzach na roznicowym.czy mozna jakoś zniwelowac ten luz na półosiach?

Może podepnę się pod temat - skrzynia ta sama, silnik też. Ostatnio słyszę odgłoś typu klekot/turkot, najwyraźniej w czasie hamowania silnikiem, ale też w czasie przyspieszania. Nie słychać tego tylko przy wciśniętym sprzęgle. Czy mam się już bać? ;)

Edited by Tarr

Tarr moja siostra w Vectrze ma tak samo, mechanicy mówili żeby robić bo nie pojeździ długo, byłem twardy i tego nie zrobiłem

jeździ tak rok i wszystko hula z tym że ona jest spokojnym kierowcą ;)

Ja się wybieram do Chorwacji na wakacje i chciałbym tam dojechać i wrócić... A czy ci mechanicy powiedzieli co jest do zrobienia, czy tylko "trzeba zrobić"? ;)

Edited by Tarr

możesz sam zdiagnozować

najlepiej kanał, odkręcić pokrywę od skrzyni, spuścić olej i oglądnąć różnicowy (najprawdopodobniej on wydaje takie dzwięki)

a później znowu zalać olej korkiem kontrolnym :)

Moim zdaniem należy już odkładać na nowe skrzynie.

Ma to wielki plus bo nie będzie trzeba się bać wydatku z dnia na dzień. :rolleyes:

To może jeszcze polatać nawet kilkadziesiąt tys.ale nie musi.

Mailem takie objawy w VB 2.2Dti i to z dwoma skrzyniami.

Obie pożegnałem. :woot:

Guest columbus

Podepnę się pod temat :)

Czy problem skrzyń F18 z mechanizmem różnicowym dotyczy też F17(bo chyba taka jest u mnie)?

Edited by columbus

-> skad ja znam ten odglos.. hehe ;)kluczyk dobrze mowi - dyferencjal poddaje sie. jesli znajdziesz sama roznicowke, to mozesz pakowac do swojej skrzynki. nigdy tak naprawde nie wiesz na jaka skrzynie trafisz w calosci w uzywce. uwierczie mi, cos wiem na ten temat.

A czy któryś z was posprawdzał przeguby wewnętrzne przy skrzyni biegów? Często rozwalony przegub z lewej strony daje efekty terkotania przy hamowaniu silnikiem a później także przy przyśpieszaniu.Moja rada to najpierw zdemontowac półoś i sprawdzić przegub bo może być tak,że poprostu nie ma tam smaru.

• 1 month later...

Dokładnie tak jak piszecie koledzy .... skrzynie się kończą !!!!!

Jeżeli najgłośniej jest wtedy jak jedziecie na wbitym biegu i puścicie gaz ?? , pada mechanizm różnicowy.. Nic nie poradzicie, chyba że wymiana skrzyni , albo samego mechanizmu ...

JA już mam to za sobą ... wymiana mechanizmu... Pozdrawiam

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/124261-zmiana-mechanizmu-roznicowego-f18-na-f16/page__p__1443924__fromsearch__1entry1443924

Dzięki panowie za odpowiedzi. Chyba pójdę po linii najmniejszego oporu i skorzystam z rybnickiego ELROW-u, gdzie można znaleźć składzik z mechanizmami różnicowymi. 150 zł sztuka, skrzynia F16 gratis ;)

http://allegro.pl/opel-astra-f16-skrzynia-biegow-i1476811877.html

Mechanizmu nie wymienisz nigdy sie nie zgra tak jak orginal. Przerabialem ten TEMAT 2 lata temu jezdzij na tej skrzyni tak dlugo jak tylko sie da dopuki nie zacznie ci sie trzes kierownica ze nie bedzie sie dalo jechac jak tak bedzie to dopiero zmieni skrzynie biegow najlepiej na jakas inna wszystkie jakie sie da tylko nie czasmi spowrotem na f18 bo i tak padnie. Najlepiej na f23;p

A jak mu padnie na trasie? To co, wtedy pokryjesz mu koszty holowania, bo tak napisałeś na forum? Mi też każdy mówił: jeździj póki działa. Ale wymieniłem jednak skrzynię i chociaż nie jeżdżę z duszą na ramieniu, że stanę w trasie. Chyba, że jeździ tylko po mieście, ale czasami jak strzeli to potrafi też szkód narobić. Wybaczcie, ale wolę być mądrym Polakiem, przed szkodą. A co do wymiany samego mechanizmu różnicowego, to jestem zdania jak wyżej. Spasowanie kół zębatych nie będzie takie jak w starej skrzyni, co też może powodować nadmierne zużycie.

Edited by pudeleQ

moze smialo jezdzic nic sie nie stanie to ze tzeszczy to nie znaczy ze musi odrazu wymiane moze smialo smigac padnie dopiero jak zacznie latac kierownica nawet jak bedzie latale kierownica to moze smialo pojechac do mechanika i wtedy dopiero zmienia. Jak slychac teraz skrzynie a kierownica nie lata to zrobi jeszcze smialo te 30 tys bez zadnych problemow. Wiem bo tak robilem a wcale nie oszczedzlam skrzyni jak tzaskala;p To tylko mechanizm roznicowy .

Zaden normalny mechanik nie podejmnie sie wymiany mechanizmu, zgranie tego graniczy z cudem;)

Edited by Spawacz

@ Spawacz

Kumplowi też tak ktoś radził... jakieś 3 tygodnie temu zablokowało mu przednie koła przy (na szczęście) prędkości ~50km/h... skończyło się (znów na szczęście) tylko na lekkim otarciu przodem auta o ogrodzenie...

Zaden normalny mechanik nie podejmnie sie wymiany mechanizmu, zgranie tego graniczy z cudem;)

Tak samo jak żaden "normalny" mechanik w mojej okolicy nie chce wkładać skrzyni z daewoo ;) Choć uważam że lepiej zmienić całą skrzynię, niż wkładać mechanizm różnicowy z innej ;)

Edited by krzysiak

Skoro tak napisales to niech zmieni odrazu skoro byl juz taki przypadek ze zablokoalo kolo o nie ma co ryzykowac mi sie udalo;p

Jak jestes z kuj.pomorskiego to moge dac ci na namiary gdzie sa brdzo dobre skrzynie. Sa dobre ale ceny tez spore. Ja kupilem skrzynie 2 lata temu zrobilem juz na niej ponad 70 tys jak narazie (odpukac) wszystki jest ok skrzynia dziala idalnie "bardzo wazne zeby dbac o olej w skrzyni wymieniac regularnie.

Za skrzynie dalem ponad 800zl koszt przelozenia 210zl oczywisnie po znajomosci;p

Bardzo chodliwy towar te f18 jezdzilem za nia ponad tydzieni odwiedzilem chyba ze 14 srotow w calym kuj.pomorskim nigdzie nie mieli;( Ale udalo mi sie ja zdobyc znalazlem kolesia co sprowadza chodliwe towary;p

Edited by Spawacz

Spawacz, kiera nie musi się trzęść i równie dobrze nie musi być żadnych objawów może Ci paść z minuty na minutę, miałem tak u siebie, nic się nie działo jadę, zmieniam bieg, trzask blokada kół i obrót o 90 stopni.

Niestety teraz ponownie mi pada skrzynia :( jednak zostało postanowione że eliminuje ten problem raz na zawsze, zainwestuje i przechodzę na f23 w których został wyeliminowany ten problem. To samo radził bym innym którzy stają przed tym dylematem, f18 może paść nawet tydzień po wymianie, ktoś miał taki przypadek na forum :(, nie ma sensu pchać się w te skrzynie, mają już swoje lata i naruszył je szmat czasu.

Ja niestaty zmiejilem ponownie na f18 nie wiedzielem 2 lata temu ze tak mozna nie znalem jeszcze tej stronki;p

Narazie wszystko jest dobrze.

Tak jak kolega napisal lepiej bedzie wydac kase i wstawic f23:)