Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Nie odpala na mrozie

Guest kiniastas
 Share

Recommended Posts

Guest kiniastas

Witam moja Viki nie odpala na mrozie , kłopoty zaczynają się od temperatury -3 stopni poniżej zera po odpaleniu kopci na biało.

Sprawdzone zostały świece, przekaźniki, sprężanie, i wymieniony akumulator.

W temperaturach dodatnich auto nie sprawia żadnych problemów .

Czyli na mrozie i przy załączających się świecach żarowych nie odpala wogóle ? Jeśli tak -to masz problem z pompą wtryskową,a dokładniej z tłoczkiem przestawiacza kąta wtrysku.

Może opisz dokładniej sytuację, bo to że kopci na biało nie oznacza od razu problemów z pompą tylko wydmuch pary wodnej zgromadzonej w układzie wydechowym. Nie piszesz czy masz problem z rozruchem w w/w temperaturze tylko, że coś tam kopci. W dodatniej temperaturze np. +10C nie kopci? Zagrzej dwa razy świece, jeśli słabo odpala.

• 3 weeks later...

Witam Koledzy Forumowicze.

Probelm pojawił sie od niedawna a mianowicie chodzi o odpalnie mojej viki 2,0DTI podczas mrozów. wczoraj wieczorem -13st. C wsiadam przekrecam kluczyk zapala sie kontrolna od świec po jakims czasie gasne ja na kluczyk i krece krece krece i tak długo słychac jakby już łapał ale jak puszcze to nie zapała i znowu podgrzewam krece kręce kreće juz łapie ale nic i za trzecim razem podgrzewam krece juz łapie trzymam dłużej i zapała oczywiscie nierówna praca silnika jakby zaraz miał wyskoczyć.

Panowie od czego zacząć sprawdzanie wymiana czy co??

świece wymienane i filtr paliwa przed zimą

jest juz napisane na forum porady o cieżkim odpalaniu ale nie moge sie niczego konkretnego doczytać wec prosze o pomoc

Spróbuj zmienić technikę odpalania -przy dużych mrozach zagrzej świece 2-3 razy i dopiero zakręć rozrusznikiem-krótki czas grzania może być spowodowany awaria czujnika 2-pinowego na kompa.

Aku sprawny i naładowany to podstawa.

Kolejny problem może być zwiazany z jakością paliwa ,więc dodatek uszlachetniacza lub nawet benzyny bezolowiewej zgodnie z instrukcją powinien pomóc.

Potem wykluczenie nieszczelności -czyli zapowietrzania układu paliwowego-często ujawnia się właśnie przy dużych mrozach.

I ostatnia przyczyna-usterka pompy wtryskowej.

Edited by drano

a gdzie kolego jest ten czujnik 2piowy na kompa??

aku sprawne

wleje uszlachetniacz dzis i zobaczymy

a jeszce jedna sprawa bo cos chhyba zle tem mi pokazuje na zagarach przejade jakies 30km w samochodzie sauna a na zegarach ledwo co sie podniesie wskazówka

Czujnik temperatury na kompa 2 pinowy -znajdziesz po zdjęciu plastikowej pokrywy silnika powyżej termostatu z lewej strony.

Czujnik temperatury na tablicę-wkrecony jest w obudowę termostatu -nowy kosztuje 12 zł.

To mi wygląda na problem z zapowietrzaniem. Jak puścił mi przelew to silnik się dokładnie tak samo "rozpędzał". Jak jeszcze przelewów nie ruszałeś to się im przyjrzyj oraz tym plastikowym trójnikom no i oczywiście odpowietrz go :)