Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wyniki badania OP-COMem - zinterpretuje ktoś?

Guest krzysiekchl
 Share

Recommended Posts

Guest krzysiekchl

Słuchajcie, auto pracuje normalnie, nie ma problemów, ale kiedyś przy okazji kłopotów ktoś (nie pamiętam kto) interpretował wyniki testu OPCOMEM. W załączeniu są 3 pliki: -zgaszony silnik, -wolne obroty, -2500 obrotów. Przede wszystkim chodzi mi o: żądanie ciśnienia ładowania,1.85 bar i Ciśniemnie ładowania,1.14 bar. Jest dość duża różnica w tych parametrach a ja się na tym nie znam. Proszę także o interpretację pozostałych parametrów. Za pomoc dziękuję.

opcom.zip

Słuchajcie, auto pracuje normalnie, nie ma problemów, ale kiedyś przy okazji kłopotów ktoś (nie pamiętam kto) interpretował wyniki testu OPCOMEM. W załączeniu są 3 pliki: -zgaszony silnik, -wolne obroty, -2500 obrotów. Przede wszystkim chodzi mi o: żądanie ciśnienia ładowania,1.85 bar i Ciśniemnie ładowania,1.14 bar. Jest dość duża różnica w tych parametrach a ja się na tym nie znam. Proszę także o interpretację pozostałych parametrów. Za pomoc dziękuję.

poczytaj tu http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/94531-parametry-pracy-silnika-y22dtr/page__p__1045037__fromsearch__1entry1045037

w twoim przypadku turbina w ogóle nie ładuje powietrza. Współczynnik wypełniania impulsu elektrozaworu turbiny niby OK, więc sprawdź czy dochodzi do niego podciśnienie i czy jest dobrze podłączony (na króćcu VAC ma być podciśnienie z pompy vacuum a OUT ma być połączony z "gruszką" turbiny). Czy podczas uruchomienia samochodu cięgło turbiny zostaje wciągnięte??

Guest krzysiekchl

czyli co? odpalić i jak dalej. Na elektorozaworze przewody są ok. Ale nie wiem jak z dawanym podciśnieniem. Muszę to zmierzyć, bo może być mało. Czuć, że turbina działa a z tym cięgnem to nie wiem. Jak to sprawdzić? A jak info z przepływomierza? Bo kiedyś Ci coś tam z parametrów nie pasowało. Nie wiem jak teraz. Pozdro

Edited by krzysiekchl

czyli co? odpalić i jak dalej. Na elektorozaworze przewody są ok. Ale nie wiem jak z dawanym podciśnieniem. Muszę to zmierzyć, bo może być mało. Czuć, że turbina działa a z tym cięgnem to nie wiem. Jak to sprawdzić? A jak info z przepływomierza? Bo kiedyś Ci coś tam z parametrów nie pasowało. Nie wiem jak teraz. Pozdro

w momencie uruchomienia silnika cięgło turbiny powinno się wciągnąć. Jeśli się nie wciągnie to spaliny nie napędzają turbiny prawidłowo tylko lecą do wydechu.

Edited by adam_hybrid86

Ale co? Trubina nie działa wtedy? Bo moja działa na pewno. Czuć ją od 1600-1700 obr.

dwa parametry z twojego OP-COM:

żądanie ciśnienia ładowania,1.85 bar - żądane przez sterownik na podstawie analizy innych parametrów jak np. prędkość obrotowa, temp. zasysanego powietrza, ilość dawki paliwa, prędkość itp.

Ciśnienie ładowania,1.14 bar - ciśnienie zmierzone przez czujnik umieszczony na kolektorze dolotowym z prawej strony (patrząc od przodu samochodu na silnik)

U mnie podczas wzrostu obrotów silnika (gdy samochód stoi ) to ciśnienie rośnie do koło 1.7 bara (żądane i zmierzone). Podczas jazdy sięga nawet 2.2 bara.

Skoro u Ciebie jest 1.1 bara przy 2,5 tys obrotów to albo masz uszkodzony ten czujnik albo turbina nie ładuje. Sprawdź jeszcze raz przy koło 3,5 tys co będzie i ewentualnie podczas jazdy. Czy jak podnosisz obroty to wąż gumowy idący od turbo do intercoolera puchnie/twardnieje?

jedna z przyczyn moze byc rowniez "zasyfiony" kolektor ssący, właśnie tam znajduje sie czujnik doładowania, nalezaly by odkrecic czujnik i go przeczyscic. nadmierny nagar w kolektorze ssacym swiadczy o tym ze turbina za duzo puszcza oleju do kolektora przez co powstaje tam maź zmieszana z olejem i sadza spalin.