Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Reduktor GENIUS --> zmaiana na Zavoli

kluczyk17
 Share

Recommended Posts

Witam, padła mi membrana w reduktorze, teraz pytanie regenerować go ... ?

Rozmawiałem ze znajomym gaziarzem, mówił że regenerował z 5 takich reduktorów i 4 z nich zaczęły puszczać gaz .... :(

nie wiem co teraz zrobić, koszt zestawu naprawczego jakieś 150zł, natomiast nowy reduktor około 450zł :(

Edited by kluczyk17

Prawie każdy mechanik Ci powie, ze lepiej jest wymienić cały reduktor, dużo razy słyszałem jak były problemy z reduktorem po wymianie membrany, nowy reduktor kosztuje w granicach 250zl + wysyłka (reduktor BRC na allegro) sam wczoraj wymieniałem kolanka od reduktora i prawdę mówiąc nie jest tak trudno wymienić wystarczy zestaw narzędzi i cierpliwości ew. płyn chłodniczy jakby Ci trochę wyleciało z wężyków reduktora i polecałbym sprawdzić w jakim stanie są wężyki płynu chłodniczego do reduktora, moje były tak zużyte, ze od razu się łamały

Edited by Piotrek121

http://allegro.pl/no...1421483621.html nowy reduktor BRC do 100kW

to jest do gazu I i II generacji a ja mam sekwencję :)

ot taki bym musiał zakupić: http://allegro.pl/b2...1422258905.html

Edited by kluczyk17

Myslę że można bez wachania założyć zupełnie innej firmy reduktor, nie koniecznie BRC bo to tylko firma. A z tym po rebeneracji jest potem róznie. Zależy na jakie pseudo oryginalne mębrany się trafi. Ja wymieniałem mębrany w AT07 IIgen i niby oryginały od dobrego sprzedawcy na all,,,, i po 3 miesiącach jazdy działa gorzej niż te stare co miały 2 lata.

Myslę że można bez wachania założyć zupełnie innej firmy reduktor, nie koniecznie BRC bo to tylko firma. A z tym po rebeneracji jest potem róznie. Zależy na jakie pseudo oryginalne mębrany się trafi. Ja wymieniałem mębrany w AT07 IIgen i niby oryginały od dobrego sprzedawcy na all,,,, i po 3 miesiącach jazdy działa gorzej niż te stare co miały 2 lata.

tylko jaki inny reduktor żeby można było założyć bez większych przeróbek .. ?

Zavoli Zeta "N". Powinien ogarnąć twoją moc. Wyrabia stabilnie do 150 koni. W Zasadzie bezawaryjny stabilny ciśnieniowo i termicznie. Zestawy napr. na alledrogo około 50 zł. Na dzień dzisiejszy na LPG Forum go polecają. Przy większych mocach x2. Okresowo wymaga czyszczenia jedynie sprężynek grzejących gaz w środku(zaklejają się syfem i spada przelot gazu). Ja ostatnio taki kupiłem do mojego x16xel ale jeszcze nie zamontowałem. Dałem 185 zł w hurtowni. Zapomniałem czujnik temp. reduktora trzeba będzie zmienić w programie i kostka może nie pasować. Ale to tniesz kable i lutujesz. No problemo.

Edited by Przemek 1

Lub tłokowy malutki Magic Jet III, podobno terz bardzo dobry, Do obydwóch musisz dokupić dodatkowy elektrozawór gazowy bo Magic jak i zawoli go w sobie nie posiadają.

kluczyk lpg-forum.pl

Nic nie stoi na przeszkodzi by zmienic reduktor na inny.

Ja pol roku smigam na wymienionych membranach w kme silver i poki co dobrze :)

Xspeed, już na forum jestem od kilku dni :)

kurcze net mi wolno chodzi i nie nadarzam ... :(

jutro jade do znajomego gaziarza, zapytam czy mi ustawi to z tym czujnikiem i czy wyreguluje mapy

chyba kupię zavoli zresztą jeszcze poczytam może skuszę się na magic jet III

a jeżeli mam ten w/w elektrozawór to muszę kupować jakiś inny jeszcze ... ?

Edited by kluczyk17

Nic więcej poza reduktorem nie kupujesz. Myslałem że ten co masz ma wbudowany elektro zawór, lecz go takrze nei posiada i dlatego jest wstawiony ten co dałes linka.

Wkłądasz nowy reduktor, podłanczasz wodę i miedz, wyjscie gazu i wkręcasz stary czujnik temperatóry ze starego i pod kompa ustawić wszystko i po problemie.

To niedoczytałeś jeszcze tematu"Magic puścił gaz" na forum LPG. Ja osobiście posiadam obcnie M3 i będę zmieniał na Zavoli "N". Ja bym nie ryzykował tymbardziej że niedawno robiłeś głowice a M3 puszcza gaz w układ chłodzenia. W M3 czujnika nie wykręcisz musisz lutować. Wybór należy do Ciebie.

Zavoli kupiony :) oby tylko jutro dotarł ;)

w Zavoli już jest czujnik wkręcony, wychodzi z niego dwa kabelki czarny i pomarańczowy

natomiast z Geniusa żółty i niebieski, jak to połączyć żeby działało.... ?

no chyba że nie gra roli ;)

Edited by kluczyk17

Najlepiej by było jak by się dało ten oryginalny czujnik ze starego reduktora wkręcić , podpiąc, zamocowac do zavoli, wtedy by było po problemie.

W satg jest do wyboru ; schowek01iz.th.jpg>

A w KME ;

schowek02lr.th.jpg

Niewiem jakie sa opcje w twoim porgramie od centralki LPG.

Edited by dexter23pl

Najlepiej by było jak by się dało ten oryginalny czujnik ze starego reduktora wkręcić , podpiąc, zamocowac do zavoli, wtedy by było po problemie.

W satg jest do wyboru ;

A w KME ;

Niewiem jakie sa opcje w twoim porgramie od centralki LPG.

no właśnie się nie da :( w geniusu jest średnica 14mm a w zavoli jakieś 10mm :(