Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

blokujace tylne hamulce

Guest gruby1
 Share

Recommended Posts

Witam.Mam problem z tylnymi zaciskami. opisujac sprawe poprostu tloczek lub prowadnica nie odbija.Czy ktos mial ten klopot. Moze wie ktos czy dostepna jest reperaturka w oplu i jaki ma numer. a jesli nie z opla to moze jakies inne pomysly. Bardzo prosze o pomoc bo jeszcze kilka dni i nie odjade z pod domu. DZIEKI

Edited by ZIZ

Pewnie się zacierają te tłoczki. Spróbuj rozebrać nawalić pasty(specjalna do zacisków taka niebieska tubka mała) tam po gumę na tłoczku i wcisnąć tłoczek i załozyć.

A linka ręcznego pracuje lekko?

tak jak powinna

tylko ze te wszystkie gumki sa w lichym stanie

Pewnie się zacierają te tłoczki. Spróbuj rozebrać nawalić pasty(specjalna do zacisków taka niebieska tubka mała) tam po gumę na tłoczku i wcisnąć tłoczek i załozyć.

Z pasta miedziana juz probowalem. wszystkie gumowe czesci saw lichym stanie dlatego szukam kogos kto wie gdzie to kupic

mam dokładnie ten sam problem

podchodziłem do tego już dwa razy i nic

jutro kolejne podejście - będę ściągał linkę hamulca i "utopię" ją w oleju

czyszczenie i smarowanie prowadnic tłoczka itp nic nie dało

mam nadzieje ze to pomoże

z tego co znalazłem w internecie nie tylko ople mają z tym problem ale saaby i fiaty croma także

Witam

Miałem dokładnie ten sam problem.

Robiłem to 3 tygodnie temu. Koszt części i robocizny 135 zł. Do wymiany gumka oraz oringi na tłoczku smarowanie oraz czyszczenie.

Jest do tego jakiś zestaw naprawczy. Radze samemu za to się nie brac to ciężka robota.

Witam

Miałem dokładnie ten sam problem.

Robiłem to 3 tygodnie temu. Koszt części i robocizny 135 zł. Do wymiany gumka oraz oringi na tłoczku smarowanie oraz czyszczenie.

Jest do tego jakiś zestaw naprawczy. Radze samemu za to się nie brac to ciężka robota.

Może kolega wie, gdzie taki zestaw nabyć lub jakieś info z numerem części.

ASO Opel :)

• USZCZELNIENIE, TŁOK, SZCZĘKI HAMULCA, TYLNY (HATCHBACK, LIMUZYNA) -> 93187990 16 05 192

• USZCZELNIENIE, TŁOK, SZCZĘKI HAMULCA, TYLNY (KOMBI) -> 93188002 16 05 193

ASO Opel :)

• USZCZELNIENIE, TŁOK, SZCZĘKI HAMULCA, TYLNY (HATCHBACK, LIMUZYNA) -> 93187990 16 05 192

• USZCZELNIENIE, TŁOK, SZCZĘKI HAMULCA, TYLNY (KOMBI) -> 93188002 16 05 193

Czy to są zestawy do vectry c? Z tego co wiem do kombi są dwa rodzaje zacisków, czy ten zestaw jest uniwersalny?

wg EPC są faktycznie dwa rodzaje zacisków, a jeśli chodzi o zestaw naprawczy jest tylko jeden typ... podany wyżej :)

To dobrze ze jest jeden zestaw tylko czy piszemy o vectra c czy b. bo na zdjeciu masz b.

• 1 month later...
Guest gruby1

Nie gniewaj sie. DZIEKI BARDZO za te numery czesci. Jestem ci dozgonnie wdzieczny. Pozdrawiam

niestety ale to nie te numery czesci jakie mi podales. moje tloczki sa wieksze wiec guma oslaniajaca tloczek nie pasuje. z calego zestawu naprawczego pasuja tylko gumki do prowadnic,

• 7 months later...

Witam dzisiaj pokazał mi się na wyświetlaczu komunikat +++ ikonka jakby tył samochodu gdzie z lewej strony z tyłu czerwony trójkąt oraz napis

Brakelight

check left

co to może być?

Edited by DANIELLO