Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Podgrzewany fotel kierowcy, maly problem

Seifer
 Share

Recommended Posts

Witam

nie dziala mi podgrzewanie fotela kierowcy. Sprawdzilem czy dochodzi prad do kostki pod fotelem i tam jest wszystko ok. Sprawdzilem miernikiem odwod w fotelach i wygalda ze tez jest ok. Podalem napiecie 12 volt na mate grzewcza w tym rozsuwanym na nogi i strasznie mocno sie nagrzalo ( czyli dziala ) . Ale teraz moje pytanie.

Pod siedzeniem na instalacji podgrzewanych foteli jest takie prostakotne szare pudeleczko o nr GM 90 589 353 czy to jest jakis termostat? I czy mozliwe ze on nawalil ?

Dlaczego jak podalem napiecie na mate to tak szybko sie nagrzala? Moze dostaja one mniejsze napiecie niz 12V ?

Dlaczego jak podalem napiecie na mate to tak szybko sie nagrzala? Moze dostaja one mniejsze napiecie niz 12V ?

Prawo Ohma mniejsza rezystancja - większy prąd. Maty w VB są połączone szeregowo ( siedzisko i oparcie), podłączając napięcie tylko do siedziska miałeś dużo mniejszą rezystancje. NIe polecam podłączaś oddzielnie mat bezpośrednio do 12 V bo możesz przepalić matę. Vectra B oryginalnie nie ma żadnego pudełka .

Dwie maty połączone szeregowo i w jednej wyłącznik termiczny który przerywa obwód po nagrzaniu do odpowiedniej temp.

Wiec do czego jest to pudeleczko :blink: ? Mi sie wydawalo ze to wlasnie jakis termostat czy cos i moze on jest zepsuty.... Tam wchodzi/wychodzi kilka kabli.

T

Napewno dobrze przepisalem ten nr. Pod tym numerem GM byl taki jeszcze jeden :

0252178.

A co do tego nr to widze ze jakis kolega z omega klubu tez ma wlasnie to pudeleczko na kablu :

http://forum.omegaklub.eu/showthread.php?t=28472

i tez nie wiedza co to ...

w tamtym roku na allegro koleś sprzedawał maty niby oryginalne OPEL

miały właśnie takie pudełeczko szare, wiem bo mam takie (jutro Ci foto zrobię jak coś)

ogólnie z podłączeniem tych mat to kosmos jakiś

na sucho (w domu) maty grzały elegancko, natomiast po podłączeniu w samochodzie już nie,

Własnie wrociłem z garazu ( targa jak nic ) wydaje mi sie ze wlasnie to male ustrjstwo jest uszkodzone. Wyciąłem je i olaczylem kable tak jak mi sie wydawalo slusznie ( omierzylem oczywiscie wsio miernikiem ;) ) Jak narazie widze ze napewno dziala ta mala wysuwana czesc, jutro jak bede jechac do pracy to zobacze czy cale siedzonko grzeje :)

Jutro tez wrzucę fotki tego pudeleczka i pokaze co jest w nim w srodku.

Znalezione na forum astry ( co to za pudeleczko ) :

"

Panowie ,napisze to co pamiętam .Sam zakładałem sobie grzanie .Szare pudełeczko to układ regulacji do stopniowania grzania,zgodnie z pokrętłem na wył.To pudełeczko miały tylko astry II bo tylko one miały reg.grzania ,vectry omegi itp nie miały .Młodsze furki to inna bajka .

Zwykłe fotele to inny kształt mat a te skórzane i niby sportowe to inny chociażby ze względu na część ruchomą pod udami i inne oparcie (mowa o orginałach) .

Tu macie cos o tym ale po niemiecku ,za to foto relacione jest.

http://mitglied.lycos.de/uslcrew/shz.htm

A tu gość u którego ja kupowałem maty oryginalne w super cenach ale do zwykłych foteli .

Może miec i do tych bardziej sportowych tzeba tylko mu temat nagaić.

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4608966

Demontaż i montaż ,zarówno skór jak i szmat jest prosty ,trochę tylko chęci i bez pośpiechu ,w czystym miejscu,no i ważna rzecz :

Przy demontażu tapicerek pod żadnym warunkiem nie wyrywać zatopionych drutów w piance ,tylko rozginać metalowe kółka .

To tyle w razie potrzeby służę pomocą .

"

Link do tego tematu :Link

Czyliu wyglada na to ze mam nie oryginalne fotele ? ( dodam ze od fotelem asazera tez to jest i tam dziala ok.

Wiec tak:

wyglada na to ze dziala mi w tej chwili tylko podgrzewanie tej wysuwanej czesci fotela. Reszta nie.

Oto zdjcia tego "czegos" :

dsc00706zwi.th.jpg

dsc00709io.th.jpg

dsc00710u.th.jpg

Wie moze ktos jak dobrze podlaczyc aby to pominac ?

Dodam ze z kostki do tego szarego pudelka wychodza 4 kable

( brazowy/gruby/, czarno-zielony/cienki/ -- minus

czarny/gruby/, czarno-bialy ??czyba??/cienki/ -- plus )

I z tego pudeleczka idzie reszta na siedzenie cztery kabelki dwa grube i dwa cienkie na siedzisko i oparcie i dwa kable na ta rozsuwana czesc.

W internecie znalazlem jeszcze dokladnie ta plytke. To moze jakis elektronik wpadnie na pomysl jak to madrze pominac.

Plytka drukowana 1

Plytka drukowana 2

up

to wlasnie spialem na krotko i jak narazie dziala tylko przednia rozsuwana czesc. reszty jeszcze nie rozgryzlem. jak ktos ma jakies pomysly jak to modrze polaczyc to pisac :)