Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z przeciwmgłowymi

pat_sy
 Share

Recommended Posts

Panowie mam nietypowy problem. Musze wyłączyć funkcję lub oszukać diagnozę uszkodzonych żarówek przeciwmgłowych. Krótko mówiąc z samochodu trzeba było zabrać reflektory przeciwmgłowe razem z wtyczkami. Teraz wyświetla się komunikat o uszkodzonych światłach. Nie mogę znaleźć bezpiecznika od tych świateł i przekaźnika. Proszę o pomoc.

A może rezystorek,co by komputerek myślał,że żaróweczka jest w układzie? Z tego co się orientuję to kontrola żarówki działa na zasadzie pomiaru rezystancji w układzie.:woot:

Edited by Wlodarski1

Zadziała, po przypadkowym włączeniu halogenów coś wyleci w powietrze centralka UEC albo rezystorek:lauh:

Bez paniki,trzeba tylko zmierzyć rezystancję żarówki halogenowej i dobrać odpowiedni rezystor no i przecież każda żarówka to rezystor:rolleyes::rolleyes:.A jak ktoś powie że nie no to:klaps::klaps:,a jutro sprawdzę w TECHU,pewnie opcja wyłączenia jest,nie wiem jak w opcomie.

Edited by Wlodarski1

Witam wszystkich i prosze o pomoc mam VC z 2005 roku 1.9 cdti kombi ,nie działa jedno postojowe swiatło w klapie bagażnika spr.żarówkę ok,za to brak zasilania na nią NA DESCE SWIEĆI ŻÓŁTA ŻARÓWECZKA (brak światła)co to może być?????Znalazłem kostkę od klapy tył ale nie mam schematu ,gdzie moge takowy znależć,dziwne rzeczy zdarzaja się w tym aucie było już zanikajace wspomaganie (naprawiło się)Proszę o radę co z tym zrobić

kolego sprawdź styki bo może one zaśniedziały

ja mam troszkę inny problem bo mimo sprawdzenia żarówki i styków nie świeci mi prawe światło przeciwmgłowe tylne

kolego sprawdź styki bo może one zaśniedziały

ja mam troszkę inny problem bo mimo sprawdzenia żarówki i styków nie świeci mi prawe światło przeciwmgłowe tylne

Ja mam identycznie, nic nie zasniedziale, zarowka ok a nie swieci!

no właśnie lewy ok fajnie i ładnie świeci a prawy nie chce

koledzy macie jakieś pomysły bo nawet komp nie pokazuje błędu

Koledzy przecież do prawego tylnego przeciwmgielnego instalacji nie ma (brak 1 kabla to jak wam będzie świecić

na Polskę potrzebne jest tylko 1 lewe a jak ktoś wybiera się do Angli to niech sobie kabelek pociągnie na drugie

bo robili identyczne swiatla na europe i UK (tylko w europie lewa a w UK prawa podlaczali pod zasilanie) i tansze to jest niz 2 rozne a gdy robisz przekladke to masz latwiej bo tylko jeden przewod przerzucasz a nie nowy wklad do lampy kupujesz wiec to jest duzy plus i masz jedna wolna oprawke na zapasowa zarowke

Edited by jozek174

• 4 years later...

Podpinam się pod temat, by nie zaczynać nowego. Moja Viki C po lifcie 1,8 103kW była po małym bum z przodu i nabyłem ją po "renowacji" i od początku nie działają przednie przeciwmgielne, nawet przycisk zał się nie podświetla. Gdy zauważyłem problem, będąc jednocześnie na wymianie termostatu, gość na szybko podpiął kompa i zasterował je (zapaliły się) uznając za winowajcę włącznik. Jednak po wymianie na inny, sprawdzony, nadal to samo. Ów gość prysnął mi za granicę i straciłem już parę razy po 50zł za diagnozowanie i każdy coś tam innego wymyślał: od uszkodzeń magistrali po jakieś nadnapięcia :(... kużwa, normalnie już mi ręce opadły.... . I z tego powodu trzy pytania:

1). Możecie polecić kogoś sensownego z okolic Zabrza, który mi opanuje ten problem?

2). Czy na przeglądzie może mi nie podpisać dowodu rejestracyjnego za brak sprawności tych świateł i czy policja może się tego czepić na drodze?

3). Czy są może jakieś pasowne zaślepki/nakładki na te reflektorki, by tym samym zasymulować ich brak? (póki problem nie zostanie naprawiony)

Pozdrawiam

Podpinam się pod temat, by nie zaczynać nowego. Moja Viki C po lifcie 1,8 103kW była po małym bum z przodu i nabyłem ją po "renowacji" i od początku nie działają przednie przeciwmgielne, nawet przycisk zał się nie podświetla. Gdy zauważyłem problem, będąc jednocześnie na wymianie termostatu, gość na szybko podpiął kompa i zasterował je (zapaliły się) uznając za winowajcę włącznik. Jednak po wymianie na inny, sprawdzony, nadal to samo. Ów gość prysnął mi za granicę i straciłem już parę razy po 50zł za diagnozowanie i każdy coś tam innego wymyślał: od uszkodzeń magistrali po jakieś nadnapięcia :(... kużwa, normalnie już mi ręce opadły.... . I z tego powodu trzy pytania:

1). Możecie polecić kogoś sensownego z okolic Zabrza, który mi opanuje ten problem?

2). Czy na przeglądzie może mi nie podpisać dowodu rejestracyjnego za brak sprawności tych świateł i czy policja może się tego czepić na drodze?

3). Czy są może jakieś pasowne zaślepki/nakładki na te reflektorki, by tym samym zasymulować ich brak? (póki problem nie zostanie naprawiony)

Pozdrawiam

czemu sam nie ogarniesz ?