Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Trzęsie autem

raqil
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Niedawno sprowadzilem sobie VC. Przyjechalem nia na kolach, niby wszystko ok. ale troche budą trzęsło, mowiono mi ze to prawdopodobnie poduszki. podjechalem do mechanika i on powiedzial mi ze do raczej kolo dwumasowe (trzesie calym autem na niskich obrotach). Auto musialem zostawic w domu na jakis miesiac w garazu. wczoraj wrocilem i z ciekawosci chcialem je odpalic. niby odpalila na jakies 20sekund, potem zgasla. chcialem jeszcze raz odpalic i kreci rozrusznik a silnik nic.

Strzelil pasek? i ma z tym cos wspolnego dwumas? (sprawdzilbym odkrecajac korek od oleju, zakrecil i zobaczyl czy cos sie ruszylo ale dopiero w weekend chyba w domu bede)

Pozdrawiam i czekam na jakies podpowiedzi

Jakby poszła dwumasa to byś usłyszał dość pokaźnie pierXXX. Jak trzęsło to mogło być wiele powodów, nie było błędu - kontrolka samochód z kluczykiem na desce? Najlepiej byłoby kogoś mechanicznego zawezwać coby zobaczył od spodu pod osłoną czy pasek rozrządu nie poszedł i dwumas obmacał czy aby nie wyzionął już ducha na amen. Dobrze coby miał OP-COMa to odrazu błędy z kompa zczyta.

Tak to trochę strach jeździć gdzieś.

To zmień mechanika... jakie tam masz koło dwumasowe i jaki pasek? Ten silnik chodzi na łańcuchu.

Pewnie zapowietrzył się biedaczek i to wszystko - poczytaj dział Vectra B diesel o trudnościach z odpalaniem.

mam takie pytanie - jesli odpale auto i stoi na luzie to znacząco trzęsie budą. to jest jeden z objawów końcówki koła dwumasowego?

A Ty dalej swoje.zubek73 już napisał ze w tym silniku nie ma dwu-masy ani paska rozrządu !!!

Odwiedź mechanika ale innego bo tu wiele się nie spłodzi w tym temacie.

Katalog LUKa podaje że jest koło dwumasowe do VC 2.0 DTI Nr 415 0163 10 Przy kompletach sprzęgła LUK jest opis by sprawdzić i ewentualnie wymienić koło dwumasowe Można poszukać tu: http://toc.luk-as.de/toc/pl/18726C9FFC9774C264D4D8B4D2769947.srv;jsessionid=18726C9FFC9774C264D4D8B4D2769947?view=VIndexFramesetJsp

no wlasnie troche czytalem na forum i pisali ze jest dwumasa. wiec stad pytanie - jesli odpale auto i stoi na luzie to znacząco trzęsie budą. to jest jeden z objawów końcówki koła dwumasowego?

Sprzęgło w VB 2.0 DTI widziałem i na pewno nie było tam dwuchmas.

W VC z tym silnikiem raczej tez nie powinno być bo nie chce mi się wierzyć żeby się opłacało coś zmieniać na taka krotka metę montażu tych silników w VC.Ale tu najlepiej jak się wypowie , ktoś z Fachowców na Forum (mechaników) którzy wymieniali taki bajer.

To nazywanie sprzęgła dwumasem może być po prostu nieprecyzyjnym określeniem.

W VC z tym silnikiem raczej tez nie powinno być bo nie chce mi się wierzyć żeby się opłacało coś zmieniać na taka krotka metę montażu tych silników w VC.

Też tak kiedyś myślałem, że oplowskie diesle w VC, podobnie jak te z VB nie mają dwumasy.

I spotkała mnie niespodzianka, bo jednak mają :)

No to ja nie wiem ale nie należy mylić zwykłego kola zamachowego z dwu masowym bo chyba o to chodzi.Ma ktoś może jakieś zdjęcie kola dwu masowego w takim silniku ?Ale nie od sprzedawców z Allegro.

Trudno powiedziec... sprawdz wszystkie poduszki silnika, sprawdz koło paska(to na wale) czy sie nie rozwarstwiło i czy nie powoduje wibracji, no i na koniec zostaje dwumasa.

Trudno powiedziec... sprawdz wszystkie poduszki silnika, sprawdz koło paska(to na wale) czy sie nie rozwarstwiło i czy nie powoduje wibracji, no i na koniec zostaje dwumasa.

a jak moge sprawdzic poduszki?

sprawdzalem dwumase w ten sposob wciskalem sprzeglo i powoli puszczalem i nic nie bylo slychac wiec mam nadzieje ze to nie to

Wizualnie czy nie sa polamane, popękane, czy guma nie jest uszkodzona, mozesz delikatnie podniesc silnik od spodu za miske i odpalic silnik i zobaczyc czy jest jakas różnica. Ale luknij tez na to kolo paska akcesori, zdejmij pasek i poruszaj nim.

witam

mam taki problem ze drążek dość luźno lata nawet jak jest jakis bieg wrzucony. i tutaj moje pytanie? da sie to jakos wyeliminowac? nalezy sie tym martwic i przejmowac?

pozdrawiam

mógłby ktoś coś odpowiedzieć? :)

Edited by zubek73
nie zakładaj kilku tematów o tym samym - ostatni raz to łączę / zubek

• 4 years later...

Witam mam podobny problem tylko ze w Signum 3.0CDTI

Od niedawna strasznie trzesie w srodku na postoju. Gdy jade wogole.Bawiac sie sprzeglem na postoju nic sie nie zmienia caly czas trzesie.Czy to dwumasa?

Obroty niby nie faluja chodz minimalnie sobie drga wskazówka. Moze przepływomierz , juz nie wiem sam