Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ostrzeżenie o gołoledzi

karp86
 Share

Recommended Posts

Witam,

czy jest możliwość aby przy pomocy OpComa wyłączyć ostrzeżenie na komputerze pokładowym o możliwości gołoledzi? Z chęcią bym się pozbył pojawiającej się przy każdym uruchomieniu silnika informacji o tym że jest ślisko, sam o tym wiem - zwłaszcza gdy za oknem śnieg :)

Grzebiąc OpComem w ustawieniach nic takiego nie znalazłem, ale może jest jakiś sposób?

• 4 weeks later...

Witam,

czy jest możliwość aby przy pomocy OpComa wyłączyć ostrzeżenie na komputerze pokładowym o możliwości gołoledzi? Z chęcią bym się pozbył pojawiającej się przy każdym uruchomieniu silnika informacji o tym że jest ślisko, sam o tym wiem - zwłaszcza gdy za oknem śnieg :)

Grzebiąc OpComem w ustawieniach nic takiego nie znalazłem, ale może jest jakiś sposób?

ale ten komunikat pojawia się tylko do temt -5 st. potem go nie ma , więc po co wyłączać ?

ale ten komunikat pojawia się tylko do temt -5 st. potem go nie ma , więc po co wyłączać ?

U mnie nawet jak bylo +2 to sie pojawial i faktycznie drazniace to jest za kazdym razem gdy sie pojawi. Opcom tego nie ruszy nie wiem czy nawet tech by to wylaczyl. Swoja droga takei rzeczy powinny byc mozliwe do ustawienia wedle uznania w opcjach komputera.

W opcomie jest opcja wyboru indexu przy wyświetlaczu (z tego co pamiętam) i do każdego numerka indexu jest dopiska ICEWARNACTIVE i ICEWARNDISACTIVE (nie pamiętam dokładnie tych komend drukowanymi :) ).

Obstawiam, że właśnie o wyłączanie informacje o oblodzeniu chodzi, ale nie jestem pewien.

U mnie nawet jak bylo +2 to sie pojawial i faktycznie drazniace to jest za kazdym razem gdy sie pojawi. Opcom tego nie ruszy nie wiem czy nawet tech by to wylaczyl. Swoja droga takei rzeczy powinny byc mozliwe do ustawienia wedle uznania w opcjach komputera.

zgadza się ten komunikat pojawia się w zakresie od +3 do -5 st. Celsjusza ,

W opcomie jest opcja wyboru indexu przy wyświetlaczu (z tego co pamiętam) i do każdego numerka indexu jest dopiska ICEWARNACTIVE i ICEWARNDISACTIVE (nie pamiętam dokładnie tych komend drukowanymi :) ).

Obstawiam, że właśnie o wyłączanie informacje o oblodzeniu chodzi, ale nie jestem pewien.

Sprawdze dzieki za podpowiedz ;)

Edit: zrobione :P

Edited by he_niu

Potwierdzam. Mam indeks kodów 11 ver. 01: ICE_WARNING, w opcomie jest też 11 ver. 02 NO_ICE_WARNING. Po zaprogramowaniu jest komunikat mówiący iż się udało, a w ukrytym menu nadal mam 11 ver. 01 no ice warning i komunikat nadal się wyświetla. Spróbuję jeszcze raz to zrobić ale chyba marne szanse że opcom temu podoła.

Potwierdzam. Mam indeks kodów 11 ver. 01: ICE_WARNING, w opcomie jest też 11 ver. 02 NO_ICE_WARNING. Po zaprogramowaniu jest komunikat mówiący iż się udało, a w ukrytym menu nadal mam 11 ver. 01 no ice warning i komunikat nadal się wyświetla. Spróbuję jeszcze raz to zrobić ale chyba marne szanse że opcom temu podoła.

Podola bo u mnie dal rade wyskoczylo mi kilkanascie wariantow i teraz mam chyba 03 no ice i nie ma komunikatu.

Te warianty wychodzi na to ze maja rozne opcje dla wyswietlania bo jak wlaczylem 01 to nie bylo komputera itp.

Podola bo u mnie dal rade wyskoczylo mi kilkanascie wariantow i teraz mam chyba 03 no ice i nie ma komunikatu.

Te warianty wychodzi na to ze maja rozne opcje dla wyswietlania bo jak wlaczylem 01 to nie bylo komputera itp.

Hmm więc spróbuję. Znalazłem też taki PDF klik może komuś się przyda.

Przed chwilą próbowałem wyłączyć to powiadomienie u siebie. Też mam indeks kodów 011 01 "icewarning", po zmianie na 011 01 "noicewarning" (u mnie są te same wersje 01) nadal się wyświetla powiadomienie. Z ciekawości zmieniłem na 012 "noicewarning" i wtedy powiadomienie się nie pokazywało ale przy okazji spalanie też zniknęło. Próbowałem też ustawić 013 "noicewarning"i podobna sytuacja - komunikat o gołoledzi wyłączony ale wtedy wogóle nie było kompa pokładowego. Wygląda na to że przy indeksie 011 jest jakiś błąd softu.

EDIT:

Przejrzałem pdf'a z opisami tych indeksów i wg. tych danych indeks, który miałem ustawiony fabrycznie czyli 011 jest dla VC z silnikiem benzynowym po 2004r. z BC, bez ogrzewania postojowego tyle, że ja mam DIESLA. Przestawiłem na 014 "noicewarning" czyli to samo co 011 tylko dla diesla i powiadomienie o gołoledzi już się nie pojawia :) komp działa, radio, klima też więc wygląda na to, że się udało. Jutro jeszcze sprawdzę podczas jazdy jak ze wskazaniami zużycia paliwa.

Mam pytanie do posiadaczy VC z silnikiem diesla - jaki macie ustawiony indeks kodów :?: Można to sprawdzić wchodząc w ukryte menu kopa, pierwszy ekran, linijka "Code: XXX Ver. XX"

Przykładowe foto z netu:

bk_test_1.jpg

Edited by kamil_p

Problem rozwiązany. Tak jak koledzy wyżej już napisali, wystarczyło wgrać inny indeks kodów i już mamy jeden ekranik do kliknięcia mniej :)

A ja ponawiam swoje pytanie do posiadaczy poliftowych diesli - jaki macie ustawiony indeks? Bo u mnie był 011 czyli wg. tabelki dla benzyny... Może stąd były błędne wskazania spalania w porównaniu z dystrybutorem? Zmieniłem na 014 czyli diesel kombi mimo, że mam HB wskazania są wydają się w normie.

A ja ponawiam swoje pytanie do posiadaczy poliftowych diesli - jaki macie ustawiony indeks? Bo u mnie był 011 czyli wg. tabelki dla benzyny... Może stąd były błędne wskazania spalania w porównaniu z dystrybutorem? Zmieniłem na 014 czyli diesel kombi mimo, że mam HB wskazania są wydają się w normie.

Ja mam 011 v01.

EDIT.

Dzisiaj też zmieniłem na 014, pojeżdżę zobaczę. W wersji 011v01 tylko tej niby bez komunikatów komunikaty i tak miałem. U mnie wskazania BC były bliskie prawdy na 011.

Edited by mgen

• 8 months later...

Witam serdecznie,

Panowie: czy wiecie może co zrobić żeby wyłączyć komunikat na komputerze pokładowym że jest poniżej 5 stopni na zewnątrz i trzeba uważać na śliską jezdnię ??? chodzi o to ze bardzo mnie to denerwuje bo ostatnim czasy świeciło mi się to ok godziny aż na zewnątrz zrobiło się cieplej.... Osobiście wolę jak świeca mi się tam takie informację jak: godzina, obecne spalanie, radio itp.... Vectrę C mam dopiero od 3 miesięcy i nie miałem tego problemu (tzn komputer informował mnie o tym, że kończy się np płyn do spryskiwaczy, ale nacisnąłem "OK" to komunikat znikał)..... Macie jakieś pomysły :) ??? będę bardzo wdzięczny za jakieś pomysły....

Komunikat o "niebezpieczeństwie gołoledzi" również zniknie jak naciśniesz OK.

Komputer uzna, że zapoznałeś się z jego komunikatem i będzie zadowolony. :rolleyes:

Aż do następnego wyłączenia/włączenia silnika albo do momentu kiedy bez wyłączania silnika temperatura na zewnątrz podniesie się i następnie spadnie do podobnej wartości jak w momencie pojawienia się tego komunikatu.

W takim wypadku komunikat pojawi się ponownie i będziesz musiał potwierdzić jego "przeczytanie" przyciskiem OK.

Witam serdecznie,

Panowie: czy wiecie może co zrobić żeby wyłączyć komunikat na komputerze pokładowym że jest poniżej 5 stopni na zewnątrz i trzeba uważać na śliską jezdnię ??? chodzi o to ze bardzo mnie to denerwuje bo ostatnim czasy świeciło mi się to ok godziny aż na zewnątrz zrobiło się cieplej.... Osobiście wolę jak świeca mi się tam takie informację jak: godzina, obecne spalanie, radio itp.... Vectrę C mam dopiero od 3 miesięcy i nie miałem tego problemu (tzn komputer informował mnie o tym, że kończy się np płyn do spryskiwaczy, ale nacisnąłem "OK" to komunikat znikał)..... Macie jakieś pomysły :) ??? będę bardzo wdzięczny za jakieś pomysły....

tu masz jak wylaczyc jesli masz opcoma jak nie popros kogos z rejonu:rolleyes:

http://forum.vectrak...1entry1811986

Przycisk "ok" masz na rolkach po lewej stronie kierownicy. Roleczke nalez wcisnac zreszta dziwne zebys przez 3 miechy do tego nie doszedl<_<

Edited by Pampam69

A co mam zrobic jezeli mi sie wcale nie wyswietla index list dash.gif

W progamowaniu TID\CID nie ma?, mam tak samo to zalezy od wesji opcoma. Troche czasu trwalo za nim doszedlem ze w opcjach nie mam indexow kodowunsure.gif Jak bardzo Ci na tym zalezy poszukaj kogos z oddzialu podjedz na spota napewno Ci to wylacza

Edited by Pampam69

• 2 years later...

Chciałem usunąć ten irytujący komunikat ale mam trochę inne menu.

Nigdzie nie widzę opcji zmiany chyba, że na 2 screenie code index jest tam lista z 5 czy 7 pozycjami.

Bawić się tym czy to nie od tego?

e9c6.jpg

99xj.jpg

Edited by mariocccp

Niestety nie można nic ustawiać, po rozwinięciu listy dostępnych jest 9 indeksów i można programować tylko z tej listy.

Tabela Code Version nie jest aktywna, (szary napis).

Sprawdziłem wszystkie 9 kodów, część wyświetla F, część nie ma funkcji BC, 2 lub 3 działają prawidłowo lecz ciągle pojawia się to wkur****** ostrzeżenie.

yjv2.jpg