Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Instalacja kamery cofania na fabrycznym wyswietlaczu

mahatma
 Share

Recommended Posts

Witelcie

Mam zamiar zainstalowac kamerke cofania na uniwersalnym adapterze RGB.

Interfejsuniwersalny.gif

I ma kilka pytan:

1. Gdzie najblizej znalezc napiecie z wstecznego

2. Gdzie najblizej woiac sie w hamlec

3. ktory to jest kabel RGB ktory wchodzi w moj wyswietlacz? sa 2. czy ktos ma moze jakis schemat kabli w tych wtykach? wiem ze jeden idzie od radia z wtylu a drugi idzie od radi aale chyba odpowiada za navigacje bo jak sie go nie wepnie to w navigacji nie pokazuje map

Mój odnośnik

To jet kabel RGB napisz albo zadzwon do SIG_MANA w sprawie jego schematu jest to kabel odpowiadający za transmisję kolorowego obrazu z radia min. gdy go nie ma nie chodzą mapy w kolorze..

Edited by Marcin_Czosnek

sygnal hamulca to mysle ze po to ze jak zahamujesz to sie wylacza cokolwiek bylo na ekranie?

wiem ze moge to pociagnac z tylu ze swiatla stopu i swiatla wstecznego ale zastanawiam sie czy nie ma gdzies blizej tych kabli niz z tylu?

To by było bez sensu, bo kamera cofania by się wyłączała jeśli byś przyhamowywał dojeżdżając do przeszkody..? Czujnik położenia pedału hamulca masz na dole przy pedale, łatwo go dojrzeć po zdjęciu osłony pod kolumną kierownicy..., aby zdjąć osłonę potrzeba:

Torx 20 i 6 śrubek.

3 x nad pedałami

2 x pod kierownicą

1 x pod przełacznikiem świateł

Nie wiem czy to bezpieczne pruć tego rodzaju kable, żeby się nie okazało, że stop się nie zaświeci...

W pierwszym poście masz instrukcje w pdf jak dostać się do czujnika położenia sprzęgła, obok jest czujnik hamulca... http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/59472-tempomat/

Edited by Marcin_Czosnek

Witelcie

Mam zamiar zainstalowac kamerke cofania na uniwersalnym adapterze RGB.

I ma kilka pytan:

1. Gdzie najblizej znalezc napiecie z wstecznego

2. Gdzie najblizej woiac sie w hamlec

3. ktory to jest kabel RGB ktory wchodzi w moj wyswietlacz? sa 2. czy ktos ma moze jakis schemat kabli w tych wtykach? wiem ze jeden idzie od radia z wtylu a drugi idzie od radi aale chyba odpowiada za navigacje bo jak sie go nie wepnie to w navigacji nie pokazuje map

po pierwsze wogóle jakie masz radio ,bo w przedliftach kabel RGB jest zintegrowany z wiązką , po drugie sygnał(napięcie wstecznego tylko z lampy ewentualnie modułu REC, po trzecie  sygnał stopu jaki potzrebujesz po masie czy plusowy nie jest wyjaśnione  ,chociaż według rysunku mozna gdybać że plusowy i to tez oczywiście z tyłu lampy ewentualnie z modułu REC , z  czujnika stopu i tak nic nie weżniesz bo niedość że jest podwójny to nie jest masowany tylko jeden biegun idzie z dwóch stron do sterownika silnika, a drugi biegun  napięcie i też do sterownika silnika i sterownika ABS także nierąsądne by było coś tam grzebać także mozna sygnał stopu wziąść tylko z tyłu , po czwarte jaki sygnał wychodzi z tego ustrojswa bo jeśli PAL to d*pa bo CID  VC potrzebuje NTSC 

Dzwoniłem do sprzedawcy - jestem z nim wstępnie umówiony na sobotę -zobaczę na żywo jak to wygląda i działa. Jeśli będzie ko to instaluję i zdaję relację.

Za podaną cenę 400 zł jest moduł do którego można podłączyć do 4 urządzeń.

Za 300 zł będzie moduł na 2 urządzenia.

Podobno jakość bardzo dobra - to tyle na razie z rozmowy - reszta w sobotę.

Dzwoniłem do sprzedawcy - jestem z nim wstępnie umówiony na sobotę -zobaczę na żywo jak to wygląda i działa. Jeśli będzie ko to instaluję i zdaję relację.

Za podaną cenę 400 zł jest moduł do którego można podłączyć do 4 urządzeń.

Za 300 zł będzie moduł na 2 urządzenia.

Podobno jakość bardzo dobra - to tyle na razie z rozmowy - reszta w sobotę.

A ten tajemniczy ktoś z allegro to nie przypadkiem zbigos ?

Myślę że z jakością tego tak naprawdę nie będzie tak dobrze. Wpięcie się przez RBG nie wyciągnie całej rozdzielczości ekranu no i widać zakładki nawi Obraz będzie trochę mdły i bez wyraźnych kolorów to tak jakby oglądał na plazmie FulHD obraz z DIVX (no ale nie każdemu to przeszkadza)

Ja jak dorwę CID do AH w dobrej cenie to zrobię tak

http://www.youtube.com/user/olegoooooo#p/u/12/-9kaCXMMgTM

Jest to do zrobienia i wcale nie tak ciężko

Nie, rozmawiałem z nim - to na pewno nie zbigos.

Mimo wszystko coś mi się zdaje, że to jeden z trzech znanych mi kolegów kolegów ;)

Czekam na wynik modyfikacji może też się szarpnę chociaż nie ukrywam, że bardzo mi się nie podoba zostająca dookoła "obramówka" z informacji z BC, na youtubie są filmiki na których widać, że cały wyświetlacz jest wypełniony obrazem.

W zasadzie chyba wystarczą dwa wejścia, 1 na kamerę, 2 ewentualnie jakieś tam DVD, po co kolejne dwa za kolejną stówkę ?

Mimo wszystko coś mi się zdaje, że to jeden z trzech znanych mi kolegów kolegów ;)

Czekam na wynik modyfikacji może też się szarpnę chociaż nie ukrywam, że bardzo mi się nie podoba zostająca dookoła "obramówka" z informacji z BC, na youtubie są filmiki na których widać, że cały wyświetlacz jest wypełniony obrazem.

W zasadzie chyba wystarczą dwa wejścia, 1 na kamerę, 2 ewentualnie jakieś tam DVD, po co kolejne dwa za kolejną stówkę ?

Na pewno to nie był ani Zbigos ani Sigman, bo ich znam osobiście. Ten trzeci to kto?

Jeśli chodzi o liczbę wejść - można podłączyć tuner dvb-t - w Warszawie już hula sygnał cyfrowy i masz super jakość TV nawet w czasie jazdy.

A trzeci to Wołek :P Jeśli nie oni to ktoś im interes z pod nosa zgarnia, bo też ostatnio się chwalili, że niedługo premiera tego modułu, też mają techa i oferowali podłączenie za 50zł a jak rzucisz okiem na pozostałe aukcje sprzedającego to tam jest właśnie oferta tech za 50zł sporo przypadków :P

Ja jednak bym pozostał przy dwóch wejściach, taksówkarzem nie jestem więc w zasadzie TV mnie nie interesuje a poza tym mieszkam na zadupiu i chyba bym musiał wystawiać niezły talerz na dachu żeby coś odbierać ;)

Chętnie też bym się dowiedział na ile skomplikowana jest procedura montażu tego ustrojstwa

No to Wołek to tez na 100% nie był. Generalnie wspominałem mu w rozmowie o VKP, nie bardzo miał pojęcie o co chodzi.

S sobotę zobaczę jak to hula i zdam relację.

A gdzie się z nim umówiłeś ?Gdzieś w okolicy Traktu Lubelskiego? :rolleyes:

Edited by Kola76

Jeżeli schemat podłączenia jest taki jak poście 1 to jest to banalnie proste. Wie ktoś na jakiej częstotliwości rozdzielczości CID pracuje?

jedyne czego nie wiem to jaki jest rgb kabel podlaczony czyli na jakim kablu jest

czerwony

zielony

niebieski

i synchronizacja

jedyne czego nie wiem to jaki jest rgb kabel podlaczony czyli na jakim kablu jest

czerwony

zielony

niebieski

i synchronizacja

Na CID Szary - synchro pin 1, pozostałe kolory odpowiadają sygnałom ;) piny 15,16,9

witejcie

rozprolem kabel i sa w nim 2 wiazki ekranowane szare

w jednej jest niebieski i fioletowy

a w drogiej jest czerwony zielony czarny i bialy

teraz co jest co bo nie zabardzo chce rozwalac wtyczki

??

A trzeci to Wołek :P Jeśli nie oni to ktoś im interes z pod nosa zgarnia, bo też ostatnio się chwalili, że niedługo premiera tego modułu, też mają techa i oferowali podłączenie za 50zł a jak rzucisz okiem na pozostałe aukcje sprzedającego to tam jest właśnie oferta tech za 50zł sporo przypadków :P

Ja jednak bym pozostał przy dwóch wejściach, taksówkarzem nie jestem więc w zasadzie TV mnie nie interesuje a poza tym mieszkam na zadupiu i chyba bym musiał wystawiać niezły talerz na dachu żeby coś odbierać ;)

Chętnie też bym się dowiedział na ile skomplikowana jest procedura montażu tego ustrojstwa

Może być że ktoś ich wyprzedził lub cichy wspólnik :P

http://projektnavi.pl/index.php?option=com_fireboard&Itemid=60&func=fbprofile&task=showprf&userid=2651

http://www.opel-elektronika.cba.pl/ ten sam nr telefonu co w aukcji :o

Edited by Kola76