Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Spalanie gazu i benzyny 1,8 16V 115 KM

boguslawlach
 Share

Recommended Posts

Witam, mam pytanie do forumowiczów: jakie jest u Was średnie spalanie gazu i benzyny na 100km w vectrach B najlepiej 1,8 16V 115 KM? Ja zauważyłem że ostatnio zaczyna dziwnie coraz mniej gazu spalać tzn. 7,7 l gazu/ 100km ?!?!?!?! jest to niby spalanie uzyskiwane w większości omijające korki i miasta, ale nie jest to 100% trasa czy autostrada. Powinienem się raczej cieszyć z takiego wyniku, ale trochę mnie to zastanawia czy to normalne ?? jeśli chodzi o moje obliczenia spalania benzyny to wahają się one w granicach 2l/100km ? Czy to nie jest za dużo? jakie powinny być normy? dodam że mam instalacje sekwencyjną, tankuje paliwo gazowe jak i benzynę na Orlenie lub Bliskiej, po rozruchu instalacja przełącza się na gaz po przejechaniu ok. 4km. Olej, filtry wymienione w styczniu tego roku, przegląd całej instalacji gazowej z wymianą filtrów listopad 2010. Proszę o Wasze sugestie i wasze doświadczenia, pozdrawiam.

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gaz mieszalnikowy ale silnik 1,8 16V 115 KM (X18XE)

Cykl mieszany większość miasto w tym korki LPG 11-12l z do tego tak Pb około 1l(tak na oko ale to zimą)

Trasa 10l przy oszczędnej jeździe 8l, Pb tylko tyle ce na rozruch :)

jeśli chodzi o moje obliczenia spalania benzyny to wahają się one w granicach 2l/100km ? Czy to nie jest za dużo?

Człowieku toż to rekord świata i Ty się jeszcze pytasz czy to nie za dużo.

Człowieku toż to rekord świata i Ty się jeszcze pytasz czy to nie za dużo.

Bardzo mało. Moja 1.8 16V na benzynie miała jakies 11 l/100 km, po zmianie sondy lambda na lekkiej trasie zeszła do 7.8 l/100 km. Z gazem jak będe miec wynik, to podam, bo na razie dopiero to ogarnęłam :)

Te 2l/100km PB to raczej ilość litrów benzyny na rozgrzanie silnika zanim przełączy się na gaz, w przeliczeniu na 100km ....

Edited by tehax

Bardzo mało. Moja 1.8 16V na benzynie miała jakies 11 l/100 km, po zmianie sondy lambda na lekkiej trasie zeszła do 7.8 l/100 km. Z gazem jak będe miec wynik, to podam, bo na razie dopiero to ogarnęłam :)

Chyba nie wszyscy mnie zrozumieli z tym spalaniem :) spalanie benzyny ok. 2 l/ 100 km to spalanie benzyny przy instalacji gazowej tzn. vectra jeżdżąc na gazie do rozruchu rano potrzebuje u mnie jakieś ok. 2l/100km! dzisiaj rano sprawdzone przy -6 stopni na dworze po przejechaniu 4,7 km vectra z benzyny przełączyła się na gaz. i tu pytanie jakie są wasze doświadczenia ze spalaniem gazu i również benzyny potrzebnej na rozruch zanim jedziecie na gazie! pozdrawiam dziękuję za odpowiedzi.

Chyba nie wszyscy mnie zrozumieli z tym spalaniem :) spalanie benzyny ok. 2 l/ 100 km to spalanie benzyny przy instalacji gazowej tzn. vectra jeżdżąc na gazie do rozruchu rano potrzebuje u mnie jakieś ok. 2l/100km! dzisiaj rano sprawdzone przy -6 stopni na dworze po przejechaniu 4,7 km vectra z benzyny przełączyła się na gaz. i tu pytanie jakie są wasze doświadczenia ze spalaniem gazu i również benzyny potrzebnej na rozruch zanim jedziecie na gazie! pozdrawiam dziękuję za odpowiedzi.

dokładnie tak jak napisał tehax :) a jak jest u Was z tym spalaniem? :)

Zrozumieli ale tak to napisałeś jakby ci autko spalało 2L na 100km.;)

U mnie przełączanie jest ustawione wg obrotów, ale profilaktycznie wolę sama włączyc LPG, bo viki potrafi mi przejść na gaz po przejechaniu dosłownie 10 m, co mija się z celem przy zimnym silniku np. po nocy czy przy wyjściu z pracy.

Spokojnie, zrozumiałam Twojego pierwszego posta :)

Edited by syska

Moja była VB na trasie paliła mi 7,2l/100km a średnie zużycie czyli 70% trasa i 30% miasto 8,8l/100km, instalacja to STAG-300+

Zbyt krótko mam instalację żeby napisać na temat spalania, ale zauważyłem że długo przełącza ci się na gaz. Ja mam ustawioną temperaturę na 33st i przy -10 po całonocnym staniu auta po przejechaniu ok 1,8km przełącza się na gaz. Mi się wydawało, że u mnie trwa to za długo. Mam nadzieję, że po wymianie termostatu będzie trwało to jeszcze szybciej :)

Edited by gwilku

mam silnik x18xe z sekwencja.

Benzyny zima tankuje za ok 60zl (cena pb 4,6) i to wystarcza na jakies 1500km do rozruchu i rozgrzania silnika :D

Latem mi vectra w trasie wyszla niecale 9 litrow :) ale byl uszkodozny parownik no i wolno tez nie jechalismy.

ogolnie trasa 8-9 litrow miasto tak do 12 :)

Witam,

ja zauważyłem u siebie takie spalanie na trasie (cała butla prawie - 380 km w jeden dzień spalanie wyszło mi 8,2 l/100, a 3 razy rozpędzałem się do 160 i 3 osoby w aucie),

troszkę miasta i trasa (jakieś 20-30% miasta i trasa) spalanie w granicach 8,4 -8,5.

Teraz przy mrozach w podobnych proporcjach spalanie około 8,7.

No i wczoraj przełączyła się po ponad 3,5 km na gaz (mam ustawione na 40 stopni).

Dane dla viki c 1,8 benzyna.

Jak się ociepli to zoabaczę jak trasa np. latem wyjdzie.

Ja uważam, że pali Ci ok.

Czy jak będę miał uszkodzoną sonde lambda to spalanie gazu też może bardzo wzrosnąć ? Mam silnik 1,6 16V i 11 l (LPG)starcza gdzieś na 60 km w mieście.

Witam moja veki na bezynie okolo 9l mieszana trasa a gaz czy to trasa czy miasto przearznie nie przekracza 10l. W wakacje jak rano wyjechalem z domku bez zatrzymania na jednym zbiorniku 40l gazu prejechalem 450km. W zime jak jest okolo -10 jaz przelaczy na gaz to musze przejechac dobry 1km. Jak na vectre to nie jest duzo jak na moje;p na samej trasie na lpg srednio okolo 9l nie przekraczajac 120km/h

Powodem niskiego spalania może być fakt że zmieniłeś oponki na zimowe o nieco innym rozmiarze.

U mnie po zmianie opon z 17 (215/50) na 15 (195/65) (plus wymiana świec) spalanie zimowe gazu spadło! do 8l na 100km (wcześniej około 9l).

Panowie powiedzcie mi ile wam pokazuje komputer spalania PB na jałowym biegu, w taka pogode jaką mamy dzis np. -5 st C. ?

I drugie pytanie, czy jak przełączycie z PB na LPG i jedziece to komputer też wam pokazuje spalanie srednie, chwilowe, na biegu jałowym ?

To mój komputer mnie oszukuje, bo praktycznie cały czas jeżdżę na gazie i dziś zdzira wyrzuciła wskazanie 6.7 l/100 km :) do pracy codziennie dojeżdżam 15 km tam i z powrotem tyle samo. Pewnie więcej coś będę mogła powiedzieć po przejechaniu całej butli (u mnie do odbicia wchodzi 43 l). Na gaz przełączam po 1,5-2 km.

Ostatnio zdziwiło mnie duże zużycie benzyny, mam na myśli zużycie podczas jazdy na gazie czyli tylko gdy silnik jest zimny. Zrobiłem dokładniejsze pomiary i wyszło mi 30 litrów benzyny na miesiąc. Jeżdżę standardowo dom-praca rano i potem praca-dom czyli dwa razy na dzień kawałek na benzynie, przełączenie na gaz zwykle następuje po ok. 1km więc chyba ok. Czy te 30l to nie za dużo?

według mnie to trochę za dużo.

Ja zatankowałem 30 l benzyny i od chwili jak założyłem gaz to na tym zrobiłem ponad 2000 km, ale uwaga: czasem było tak, że dużo jeździłem i silnik nie miał czasu ostygnąć, więc pracował prawie cały czas na gazie, kilka razy zabrakło lpg, więc się sam przerzucił na PB, a ja dojechałem dopiero do stacji i tankowałem gaz.

Według moich obserwacji to u mnie tak za 70 zł wystarcza na miesiąc, pod warunkiem, że pilnuję lpg i mi w trasie nie braknie (tylko odpalanie i rozgrzewanie silnika) i to mi tak starcza na 1500 -1600 km.

Panowie powiedzcie mi ile wam pokazuje komputer spalania PB na jałowym biegu, w taka pogode jaką mamy dzis np. -5 st C. ?

I drugie pytanie, czy jak przełączycie z PB na LPG i jedziece to komputer też wam pokazuje spalanie srednie, chwilowe, na biegu jałowym ?

Mi komputer pokazuje spalanie 0,9-1,0 l/h ale jak jest zagrzany.

Na zimno jak odpalam to kiedyś pokazało mi tak 4,5-6 l/h, ale po odpaleniu bardzo szybko spada do około 1,5 (zależy jaka temp). To wskazanie jest przez ułamek sekendy po rozruchu.

70 zł to ok. 15 litrów benzyny czyli 2 razy mniej niż u mnie. Jakiś czas temu sprawdzałem spalanie benzyny na odcinku ok. 100km i wyszło w normie. Więc może spalanie na zimnym silniku jest za duże? Tylko ci może być nie tak....

Pamiętam, że kiedyś czytałem przypadek że coś się uszkodziło przy wlewie benzyny i wtedy potrafi sporo parować, ale nie mogę teraz tego znaleźć :/

70 zł to ok. 15 litrów benzyny czyli 2 razy mniej niż u mnie. Jakiś czas temu sprawdzałem spalanie benzyny na odcinku ok. 100km i wyszło w normie. Więc może spalanie na zimnym silniku jest za duże? Tylko ci może być nie tak....

Pamiętam, że kiedyś czytałem przypadek że coś się uszkodziło przy wlewie benzyny i wtedy potrafi sporo parować, ale nie mogę teraz tego znaleźć :/

U mnie przy Vectrze A 2.0 jakiś czas temu, też podczas jazdy na gazie, zauważyłem, że wskazówka od benzyny spadała szybko, szybciej niż wcześniej. Nie wiem co było przyczyną, czy gdzieś uciekała benzyna (w co wątpię, bo nigdzie nie było czuć przecieków, a samochód garażowany i plam nie było), czy palił benzynę (może wtryski jakoś przeciekały) i gaz. Zrobiłem odcięcie pompki paliwa i problem się uspokoił. Polecam takie rozwiązanie, godzinka roboty, trochę kabla i jeden przekaźnik.

Edited by Ryba