Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Światło w bagażniku a hamulce

sprat
 Share

Recommended Posts

Witam, zaobserwowałem ostatnio dziwne (a moze to normalne) zjawisko w swojej Vectrze. Dzięki temu ze mam rozlozona kanape, zauwazylem, że przy każdym naciśnięciu hamulca zapala się lampka w bagażniku. Stąd moje pytanie - czy to standardowe zachowanie samochodu? :) Absolutnie nie jestem tym zaniepokojony, po prostu się zaciekawilem:).

Nie jest to standardowe zachowanie, u Ciebie dzieje się tak na skutek uszkodzonej izolacji kabli w peszlu łączącym instalację elektryczną samochodu z klapą, zdejmij tą gumową osłonę i zxobacz co się tam dzieje :), weź duuużo izolacji ze sobą.

Spalić raczej nie ale może Ci i niebawem pewnie się tak stanie że przestanie Ci działać wycieraczka grzanie szyby itd. popekała izolacja przez co zwierają się kable. Kolejna sprawa że jeżeli kabel plusowy stopu zewrze się z masą to przepali bezpiecznik co doprowadzi do tego że nie będziesz miał z tyłu świateł. Zaizoluj kable to nic skomplikowanego a będziesz miał spokój.

Eh myślalem że to kombiak albo hb, tak mi się skojarzyło z tym światłem stopu, wiem że swego czasu montowali w dedanach spojlery z oświetleniem więc może coś być tam pociągnięte.

co nie zmienia faktu, ze trzeba sprawdzic wziązkę przewodów miedzy klapą a bagaznikiem (u mnie tez cos sie dzialo - przy tej wtyczce mialem uwalone kable

Jak się do nich dostac? (wybaczcie, ale jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o elektryke)

Edited by sprat

otworz klape, wsadz głowe do bagaznika swiec latarką w lewą strone

przy tym metalowym wygiętym 'zawiasie' jest taki umocowany plastikowy peszel - na koncy tego peszla wychodzą kable i będzie tam wtyczka - sprawdz czy przy niej wlasnie sie kable nie poprzecierały

a jesteś pewny że to ta lampka?

miałem podobną sytuację w V A sedan gdy jeździłem z poskładanymi fotelami zdawało mi się że zapala się lampka w bagażniku tylko że te światło brało się z lamp a dokładnie ta część z żarówkami była słabo wciśnięta w klosz

w sedanie masz zupełnie inaczej i do tego masz dużo mniej przewodów idących do klapy

U mnie są kable do stopu w tej złączce, nie ma faktycznie do wycieraczki i ogrzewania, ale stop jest puszczony, bo w spojlerach montuje sie stop w sedanie, bo światło na tylnej szybie było by zasłonięte spojlerem, więc jaki sens żeby tam świeciło.

Tak jest u mnie przynajmniej.

Gdyby mu zwierało coś w tych kablach to by najprawdopodobniej wywalało bezpiecznik, jeżeli go nie pali to może byc rozblysk z lampy, bo sie odsłania osłona i świeci, sprawdź sobie kierunkami, pomigaj lewo, prawo i zobacz czy masz migające światło z bagażnika, jak tak to to jest to co mówił kolega Binar

Witam nie bede otwieral nowego postu , i nie znalazlem nic co by bylo zwiazane z moim problemem ,

chodzi mi o swiatla STOP ( hamulec roboczy ) myslalem ze spalona zarowka , wymienilem nowa i dalej nic nie swieci jedynie lewa strona - moze cos robi zwarcie ? wkladajac nowa wsteczny nie dziala mi ... co sie dzieje ? a i czy bezpieczniki maja podzielona funkcjonalnosc odpowiadajaca za swiatla ? w sensie takim ze jeden bezpiecznik odpowiada za kierunki a drugi za mijania dlugie etc ? bo jesli tak to jak tylko sie wyspie to sprawdze czy nie spalone , w srodku tez nie pokoi mnie podswietlenie obiegowego przycisku i podgrzanie szyby raz podswietla raz nie .... dzieki za odp.

Witam nie bede otwieral nowego postu , i nie znalazlem nic co by bylo zwiazane z moim problemem ,

chodzi mi o swiatla STOP ( hamulec roboczy ) myslalem ze spalona zarowka , wymienilem nowa i dalej nic nie swieci jedynie lewa strona - moze cos robi zwarcie ? wkladajac nowa wsteczny nie dziala mi ... co sie dzieje ? a i czy bezpieczniki maja podzielona funkcjonalnosc odpowiadajaca za swiatla ? w sensie takim ze jeden bezpiecznik odpowiada za kierunki a drugi za mijania dlugie etc ? bo jesli tak to jak tylko sie wyspie to sprawdze czy nie spalone , w srodku tez nie pokoi mnie podswietlenie obiegowego przycisku i podgrzanie szyby raz podswietla raz nie .... dzieki za odp.

tak oświetlenie jest bardzo podzielone np światło stop o ile dobrze pamiętam jest razem z klimatyzacją światłem cofania i paroma innymi.

A co do usterki nie świecą ci wszystkie światła czy tylko to trzecie ??

tak oświetlenie jest bardzo podzielone np światło stop o ile dobrze pamiętam jest razem z klimatyzacją światłem cofania i paroma innymi.

A co do usterki nie świecą ci wszystkie światła czy tylko to trzecie ??

nie dziala mi po wymianie żarowki tylko stopu prawa strona reszta jest w porzadku , a lewy stop swieci - i brak reakcji wstecznego z obu stron

Edited by MiKu24