Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest bastek79

2.8 V6 na LPG

Recommended Posts

Guest bastek79

Witam,

Jeżeli ktoś zastanawia się nad instalacją LPG do Silnika 2.8 V6 turbo mogę napisać, że idealnie sprawdza się instalacja na stag 300 Premium, KME GOLD, 2 x listwa Valtek 34, 2X filtr fazy lotnej, instalacja na przewodzie fi8.

Instalacje zrobiłem 3 tygodnie temu (samodzielnie) - różnica nie zauważalna auto chodzi idealnie. Wcześniej robiłem taką instalację w 3.0 V6 Laguna i również zero problemów (gazownicy odmawiali montażu w przypadku laguny)

Kolektor zdejmowany, powiercony.

Czas montażu około 2 dni.

W razie pytań służę pomocą.

pozdrawiam

Sebastian

Ten KME GOLD daje rade?? nie przymrozi go przy mocniejszym katowaniu???

Guest bastek79

Please login or register to see this quote.

nie ma takiej opcji - nie wiem skąd biorą się takie opinie.

200km/h Łódź - Poznań (A2) praktycznie non stop i wszystko OK

choć może dlatego, że większość gazowników twierdziło że ani laguna jak i to auto na gazie chodzić nie będzie i nie podejmowali się instalacji.

Laguna zrobiła 30 000km i jedynie o czym się instalacja przypominała to że konieć LPG

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Powiedz jeszcze jak tam te Valdki 34 ? podobno sa dobre ale nie sa zbyt wydajne max mozna z nich wycisnac ok 35 km na cyl, tu masz prawie 38,5 km, nie masz z tym problemow?

A jak jest z przełączaniem na lpg rano, chodzi o czas?

Guest bastek79

Wiesz co nie zauważyłem jakichkolwiek problemów – mapa pokryła się prawie idealnie z mapą benzyny. W zakresie prędkości 0-240 nie zauważyłem różnicy w przyspieszaniu, pracy silnika czy też elastyczności.

Choć przy prędkości 240 miałem wrażenie jakby to było już na pograniczu wydolności wtryskiwaczy – bynajmniej błąd zapętlenia wtrysku się nie pojawił co oznacza że można więcej – zresztą przy tej prędkości obrotomierz wskazuje około 4200 obrotów więc żaden wyczyn spokojnie się kręci do 6000 przy opcji SPORT i również jest wszystko OK.

Wiem, że na temat tych wtryskiwaczy chodzą różne opinie – jednak jestem zadowolony – zrobiły one już około 10 000 i jest OK.

Spalanie Katowice – Warszawa – starałem się utrzymywać prędkość 160 km/h i dla takich parametrów średnie spalanie 11.11 l/100km, miasto odcinki około 10 km 14,9 l/100km

Styl jazdy normalno-szybki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by bastek79

Katowice Warszawa 160 km/h? w nocy? Spalanie rewelacja w porównaniu do mocy i do spalania z20net

spalanie podane z kompa czy z tankowania wyliczone?

Edited by Slovakia

Guest bastek79

Spalanie wyliczone z tankowania - sam jestem zaskoczony, w stosunku do kompa różnica 9.7 / 11.11

jazda w dzień jakoś dziwnie pusto bo spokojna jazda i w 3h na miejscu (w tym przerwa na tankowanie i hot-dogi).

np w porównaniu do OMEGI B z silnikiem x20XEV - miasto około 14.5-15.2 litra (mój styl jazdy), trasa 11-14 litrów w zależności od stylu jazdy, wynik minimalny noc 110km/h spokojne przyspieszanie - więc różnica in plus ogromna.

Edited by bastek79

Jezdziles z czytnikiem OBDm, aby sprawdzic, czy na pewno sonda jest caly czas na bogato pod koniec.

Rozumiem, ze wersja 230km?

Gold jak cos to by mial problemy z przymrozeniem, ale moze poprostu auto ma bardzo mocny obieg wody. Patrzyles jak temperatury reduktora/gazu przy takim maks bucie.

Moglbys wrzucic plik OSC z takiego butowania - np. 0-240.

Guest bastek79

witaj, tak wersja 230km

STAG jest podpięty przez Adapter OBD i na bieżąco aktualizuje korekty krótko i długo terminowe.

przy tej prędkości niestety nie sprawdzałem jak wygląda sąda, ale była sprawdzana przy jezdzie 0 - 6000 rpm i przy pełnym obciążeniu

jest bogado.

ale będę musiał z ciekawości sprawdzić.

jak zrobie pomiary to dam znać jak to wgląda.

pozdr.

Najfajniej by bylo jakbys wrzucil OSC z jazdy. Moze cos sie jeszcze wylapie - w koncu najwazniejsze, aby wszystko chodzilo dlugo i bezawaryjnie. A w aucie doladowanym niestety nawet przy sondzie na bogato mieszanka moze byc za uboga dla silnika.

Guest bastek79

ok w tygodniu jeszcze raz zapnę lapka do auta i zapiszę OSC, im więcej opinii tym lepiej, może coś wyłapiesz czego ja nie widzę.

pozdr.

jakie wartosc ipowinna wskazywac sonda lambda, aby byc pewnym, ze dawka nie jest uboga?

Slovakia, zalezy czy czytasz wartosc napiecia sondy czytnikiem OBD, czy w sofcie od lpg. Bo sterownik lpg, to pokazuje roznorakie wartosci... Czytnikiem OBD, to powinna miec wartosci zblizone do wartosci na pb - najlepiej przejechac sie na tym i na tym. Ponad 0,7V juz jest ok.

Gazownie zawsze ustawialem po korektach krotko i dlugoterminowych, najlepiej ustawic tak zeby korekty dlugoterminowe na gazie i na Pb byly podobne. Wskazania sondy mozna podejzec przy bucie bo korekty krotkoterminowe wtedy leca na 0 .

I korekty krotkoterminowe tez aby chodzily tak jak na pb. To jest oczywiscie podstawa do dobrego ustawienia, no ale niestety niektore auta tak jak viki 3.2 bardzo szybko wchodza w Open Loop i korekty sa na zero:( Ja ustawialem z sonda szerokopasmowa.

Jeszcze ktoś gazował taki silniczek?

Napisz do kolegi taner_32 on ma opc zagazowane

Edited by kubass22

A jak twój na LPG chodzi ? I na PB oczywiście tez po założeniu instalacji

nie chce zapeszać, na razie jest wszystko ok i kasa zostaje w kieszeni

ktoś chętny by mi LPG założyć ?

Odgrzewam. Czy słyszał ktoś coś o instalacji LPG z lubryfikatorem?  Mowa o 2.8 

Tak. To dupochron dla gazowników którzy nie potrafią stroić instalacji