Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
masmisza

zakup Vectra C - opinie

Polecane posty

Witam, przymierzam się do zakupu Vectry C rocznik ok. 2007 – 2008. Aby mieć więcej pewności co do stanu samochodu (może moje złudne nadzieje) szukam wśród ofert dealerów. Na razie znalazłem 3 ogłoszenia, które ewentualnie by mnie interesowały.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Proszę o podpowiedzi czy na pierwszy rzut oka warte są zakupu, jakie mankamenty i wszelkie inne istotne sugestie. Z góry dzięki.

auto nr. 3 to golas ,biały ciężki bedzie w odsprzedaży, natomiast zainteresowałbym sie autem nr 2 , ma juz navi i parę ciekawych rzeczy potrzebnych do codziennego uzytku, z autami z polskiego salonu jest tak że nawet wersja najbogatsza cosmo jest dość ubogo wyposażona porównując z autami z zachodu. Częśto bywa tak że na zachodzie wersja np: elegance (wersja wyposażenia niższa niz cosmo)jest lepiej wypasiona niz polskie cosmo. Z tego co widze celujesz w rocznik 2007-2008 i w kwote blisko 50 tys. czy nie lepiej poszukać auta na zachodzie , ten rocznik 07-08 czyli auto dopiero co po serwisie, łatwo bedzie sprawdzic przebieg , nie trudno bedzie trafić auto po jednej ręce, a na pewno kupisz w dobrym wypasie. Wracając jeszcze do gwarancji (gdybys sie uparł jednak na polski salon)to dokłądnie dopytaj na co ta gwarancja , ja wczoraj ogladałem auto i tez była na niego gwarancja na rok niby na silnik i skrzynie , ale jak zacząłem wnikac co dokładnie to okazało sie że pod stwierdzeniem skrzynia nie kryje się że cała skrzynia tylko jakieś pojedyńcze jej elementy , to samo dotyczyło silnika , gwarancji nie podlegały : turbo, egr. przepustnica i wiele innych, a za gwarancje zapłącisz .Moim zdanie gwarancja to chwyt marketingowy założe się ,że nawet jak uszkodził by się element podlegający tej gwarancji to byłaby gadka że to Twoja wina, żłe paliwo itd. itd.

Szukanie auta od dealera to dla mnie nic innego jak powiedzmy minimalizowanie strat:) ponieważ dwa razy naciąłem się już na kupno używanego samochodu w Polsce - raz przez nie do końca uczciwie wykonane badanie techniczne. Co do sprowadzenia samochodu niestety nie znam osoby, której można by na tyle zaufać aby powierzyć mu zakup samochodu, a samodzielnie nie jestem w stanie tego zrobić stąd jakby w ogóle nie brałem tej opcji pod uwagę. Dlatego wybór padł na samochód z polskiego salonu od dealera z gwarancją. Autko ma być dokładnie z rocznika 2007 - 2008 i w silniku 1.9 cdti albo 2.0t (ale to już chyba w sferze marzeń)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> do wartości ok. 45.000

Przed wszystkim to szukaj 1.9 cdti 150km

2.0T mozna szukac ale jest tego strasznie malo...

Gwarancja na uzywane auto w polskim wykonaniu to jest pic na wode - w rzeczywistosci nic z niej nie uzyskasz jesli cos sie stanie z autem.

Rocznik 2007-2008 zdecydowanie lepiej sprowadzic z Niemiec. Jest dokladnie tak jak pisze Papass5 - auta sa swiezo po serwisach, dobrze wyposazone i 95% jeden wlasciciel. Z takim budzetem na pewno znajdzie sie odpowiednie auto. Jesli masz ochotę moge Ci pomoc znalezc i sprowadzic odpowiednie auto - oczywiscie zabralbym Cie ze soba.. Kontakt ze mna - tel. 510 32 97 98.

Edytowano przez Levy_sdz

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

To jest chyba największa dziura jaka kiedykolwiek zdarzyła się w polskim biznesie. Dla ludzi takich jak ty powinna powstać firma zajmująca się pomocą w zakupie samochodów, zlecasz znalezienie pojazdu dostajesz zestaw proponowanych ogłoszeń następnie wybierasz te interesujące a człowiek już sam umawia się ze sprzedającym przeprowadza oględziny i przedstawia ci dokładny raport. Zero jeżdżenia, zero użerania się z handlarzami dużo większy komfort psychiczny.

Wracając do proponowanych przez ciebie ogłoszeń to poz 1 i 3 odpada bo biedne, drogie i na 99% po firmie a wiadomo, że najlepszy samochód terenowy to samochód służbowy. Propozycja nr 2 to prawdopodobnie nie do końca auto z salonu polskiego bo podejrzanie bogate wyposażenie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Osobiście nie napalał bym się za bardzo na samochody stojące pod salonami bo gwarancje i inne cuda to czasami fikcja no i jeszcze poczytaj sobie to

Edytowano przez jabolkg

ciekawy artykuł Paweł , ale to tylko polska a to jak wiadomo dziki kraj

Są takie firmy.

Jedna z nich jest

. Warto się z chłopakami skontaktować.

Osobiście mogę ich polecić. Prawie kupiłem od nich mazdę 6 stojącą w Niemczech (sam znalazłem ogłoszenie).

Zwożąc jakieś inne auto podjechali obejrzeć znalezioną przeze mnie M6. Po oględzinach dostałem telefon, w którym stwierdzili, że auto nie jest arte tej ceny, powiedzieli co jest w nim nie tak i stwierdzili, że decyzja należy do mnie, ale oni by za tę kasę nie kupowali.

Więc mogę powiedzieć, że nie nabijają ludzi na auta za wszelką cenę.

Drugą firmą, polecaną swego czas na dawnym forum bezwypadkowe.net jest firma

. Nie miałem z nią do czynienia, ale mieli dobre opinie.

Warto do obu tych firm napisać, nic się nie straci, a można coś zyskać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Super, ale te obydwie firmy to raczej handlarze działający za granicą i mający w swojej ofercie jakieś tam samochody natomiast prawdopodobnie nie ma na rynku nikogo totalnie niezależnego, kto działał by na rynku krajowym i zajmował się tymi autami, które są oferowane w kraju na rynku wtórnym.

Sam w ostatnim czasie kupowałem kilka samochodów dla rodzinki i szczerze mówiąc jeśli się troszkę poszuka to wcale nie trzeba lecieć za granice żeby coś ciekawego znaleźć za rozsądną kasę, ale twardym trzeba być i nie wierzyć w okazje

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez jabolkg

jesli chodzi o nasz kraj wystarczyłoby żeby każdy diagnosta na obowiązkowym przeglądzie (tym corocznym) wprowadzał w bazę danych stan licznika , i mimo że auto po serwisie np: 5 lat mozna byłoby sprawdzić orientacyjny przebieg a tak to d*pa blada auto widmo

U mnie diagnosta wpisuje przebieg za każdym razem bo mają jakiś tam system Dekry, teraz nawet będę miał powiadomienie SMSem o kolejnym przeglądzie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez jabolkg

no właśnie i tak powinno być w całym kraju , po pierwsze nikt by nie zapomniał o terminie przeglądu a po drugie sprawdzenie przebiegu nie kosztowałoby tyle kasy co w ASO. po trzecie stacje diagnostyczne sa w każdej większej gminie każdy ma blisko a do ASO trzeba nie raz jechać kilkanaście kilometrów

a jednak te "złudne nadzieje co do gwarantowanych samochodów" stają się smutną rzeczywistością...ja naiwny:) widzę że autor był w bardzo podobnej sytuacji jak ja "dam trochę więcej ale będzie pewne" a tu niestety wszystko trzeba sprawdzać, co do firm sprowadzających samochody niestety z praktyki zawodowej wiem ile naciągaczy jest w tym biznesie i za nic jeżeli nie znam osób nie dam sobie sprowadzić samochodu nie widząc go na żywo - może troszkę krzywdzące dla rzetelnych handlarzy ale tu bierze gorę moja przezorność, no nic poszukam jeszcze troszkę na polskim rynku a dodatkowo będę musiał chyba poważnie przemyśleć opcje sprowadzenia samochodu - także dzięki wielkie Levy_sdz za propozycję - jak się będę decydował na pewno się odezwę...

Masmisza - jasne

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pare osob z forum VKP juz bylo z nami i wszyscy sa zadowoleni.

Jabolkg - jest taka mozliwosc jesli chodzi o auta z otomoto czy allegro. Nazywa sie to inspekcja i kosztuje 99zl. Koles robi raport i wysyla

Edytowano przez Levy_sdz

Dokładnie tak.

Płacimy, po sprawdzeniu auta dostajemy sporo zdjęć, opis co i jak, często grubość lakieru na poszczególnych elementach.

Sam z tego korzystałem i jestem zadowolony

hmmm a może coś takiego ?

car4you podobno dobry komis ;d

car4you byłem kiedys oglądać VC dla kogoś z forum auta głównie polski salon obsługa zna sie na autach można pogadac o najdrobniejszych szczegółąch kolega z pracy brał tam toyote jest zadowolony, kiedys często gościł tam TVN TURBO

Edytowano przez papas5

ale tylko tak dodam że to auta z polski więc jakaś tam większa szansa jest na prawdziwy przebieg bo polak zazwyczaj nie robi 50kkm rocznie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

a co do TVN Turbo to nadal gości ostatnio gośc sprawdzał lexusa is 300 z tego komisu

ahhhhh cukiereczek troche wykraczający poza budżet

na pierwszy rzut do sprawdzenia idzie czarna Vectra nr 2 spróbuje w piątek uzyskać VIN zadzwonić do GM i rozkodować....zobaczymy co się dowiem....

i piękny automacik ;dd

w piątek GM może byc nieczynne , poza tym nie chętnie teraz mówią cokolwiek na PW powiem Ci jak gadać żeby coś załatwić

Witajcie koledzy.

Mam zamiar zmienić samochód i chciałbym poradzić się jeśłi chodzi o Vectrę C w dieslu jaki silniczek wybrac, taki uniwersalny, a zarazem komfortowy i z jakimś zapałem do ciągnięcia w przód.

Z góry dziękuję za jakieś porady.

Pozdrawiam

Maciej

1.9 CDTI 150 kuni, w razie gdyby zbrakło mocy to chipek na 180, jak ma wielu kolegów z forum.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.