Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sebastian CH

rozpórka do VC 3.2 V 6

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zainstalowaniem rozpórki miedzy kielichy w swojej VC 3.2 V 6 . Po pierwsze zastanawiam się czy to ma sens biorąc pod uwagę, że nie uprawiam sportowej jazdy moim rodzinnym GTS, po drugie jako, że mam sportowe zawieszenie - 20 (fabrycznie obniżone) rozważałem zmianę na standardowe, żeby viki trochę podnieść. Na naszych wspaniałych autostradach zwłaszcza na zimowych 16 trę czasem brzuchem po koleinach i innych takich cudach. Rozpórkę pewnie bym założył przy opcji pozostawienia obniżonego zawiasu. Mam jeszcze plan na 18 fele na lato i dlatego zastanawiam się nad celowością tych wszystkich pomysłów.

Co wy na to?

Trafiłem coś na aledrogo - czy warto?

Please login or register to see this link.

Jeśli admin uzna, że to do mechanicznego tuningu to proszę przenieś.

Edited by Sebastian CH

Guest coolice

Zamontowałem taka rozpórkę do siebie i nie żałuję. Samochód o wiele sztywniejszy, mniej w środku plastiki trzeszczą na nierównych nawierzchniach, czuć co się dzieje z przednią osią i ogólnie z kołami, można o wiele szybciej w zakręty wchodzić. Teraz dopiero, po montażu zdałem sobie sprawę jak pracowała buda na nierównościach. Same plusy. Jedyny minus to chyba tylko taki, ze jak się gdzieś rozbiję i normalnie jeden kielich się by przemieścił, to się przemieszczą oba. Dodam jeszcze, że mam Vectre GTS też 3.2 ze sprężynami Eibacha, twardszymi i krótszymi niż seria.

pozdrawiam

Też się zastanawiam nad montażem takiej rozpórki - może ktoś ma taką w VC GTS z fabrycznym zawieszeniem sportowym i mógłby podzielić się wrażeniami?

Kolego "coolice" - mógłbyś wrzucić fotkę jak masz przykręconą tą rozpórkę do kielicha po stronie kierowcy? Chodzi mi o rozwiązanie mocowania pompy ABS.

Guest coolice

Dobra, jutro zrobię zdjęcie i wrzucę.

i CO Z TYMI FOTKAMI Coolice bo się nad tym poważnie zastanawiam.

Dajcie jakieś namiary na tą rozporkę bo strona z allegro poszla do archiwum. Za ile kupiliściwrozpórkę do VC może ktoś zrobi zdjęcia już zamontowanej rozpórki ???????

Standardowo fotki nie wstawione i nikt się nie pofatygował. Ja odpuściłem wtedy ale dalej się zastanawiam. Może jednak ktoś może się pochwali i zrobi foty.

Rozpórka zawieszenia przedniego,silnik 1.9CDTI Z19DTH

Please login or register to see this image.

55639663.jpg

80471739.jpg

59280132.jpg

76629893.jpg

98839255.jpg

Wszystko pasuje bez problemu,jedynie trzeba było dokupić dłuższe śruby na kielichy spowodowane dodatkowa grubością mocowań rozpórki.

Please login or register to see this quote.

Fajne, że ktoś w końcu wstawił fotki - dzięki

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:"> Napisz jeszcze czy właściwości trakcyjne zmieniły się w zauważalnym stopniu ?

Ile zapłaciłeś za tą rozpórkę?

Edited by Piotreq

Vectra z rozpórka jest sztywniejsza i zwarta,co jest najbardziej odczuwalne na zakrętach.W moim przypadku rozpórka zamotowana jest z przyczyn zawieszenia gwintowanego,aby przednia szyba nie pękła.Cena rozpórki to 350zl z przesyłką.

Edited by Prywatny

Masz jakiś namiar na ten sklep i czy to jest aluminium jak się domyślam?

Ja mam natomiast pytanko odnośnie rozpórki w VB... Czy do każdej wersji silnikowej będzie taka sama? Chodzi mi konkretnie o v6. Znalazłem tutaj chyba w przystępnej cenie:

A moze ktoś wie gdzie jeszcze mogę znaleźć rozpórki do v6?

I jeszcze pytanie czy lepsza "pełna" czy ze śrubą?

No no wygląda godnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> już kiedyś o niej myślałem, ale temat porzuciłem. Teraz jednak wrócił a jeszcze jak widzę, jak ładnie się prezentuje to na pewno sobie taką kupię

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> przyłączam się do prośby o namiar na sklep, w którym to to mają

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Rozpórkę kupiłem na Allegro : Dars Tuning ,www.darstuning.com.pl ,tel. 058 552 18 52.

Niestety majac IDS+ zdaje mi sie, ze nie da sie zalozyc rozporki...

Hmmm... czyli mogę rozumieć, że do siga przed lift 3.0 cdti ze zwykłym zawieszeniem tez można montować?

na stronce mają tylko do VB

Rozpórkę kupiłem(20.02.2011).Najwidoczniej nie ma już w ofercie,pozostał jeszcze Ebay.de

Ja pewnie po świętach do nich przedzwonię. Może mają w ofercie, a nie mają na stronie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

i jak z tym sklepem, są te rozpórki czy nie bo czas kupować?

Niestety majac

No a co z rozpórką do 3.2 v 6 ? Są gdzieś do kupienia?

Przedzwoń do

. Kiedyś mieli rozpórki do VC.

Koledzy potrzebuję rozpórkę do mojej VC. Ma może ktoś namiary, bo linki do rozpórek leżą, a na allegro są tylko do VB i VA.