Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

SIG_MAN

Logowanie radia / Logowanie wyświetlacza

492 posts in this topic

Fajna porada. W końcu wiadomo, jak to jest.

Pytanie. Czy jak w aucie jest CD70 lub DVD90/DVD100 i jest z wyświetlaczem zwykłym, tj. z takim nie kolorowym

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to jak wygląda sprawa dołożenia do radia CID'a?

0

Posted (edited)

Dobre pytanie !!!! Bo zapomniałem o jednej rzeczy.

Jak CD70 było podłączone pod GIDa to pierwsze trzeba dodać kabel RGB (w AH i ZB czasami kabel jest i czeka na CIDa).

CD70 bardzo często nie ma też zakładki mapy i trzeba ja potem aktywować... nie wiem jak to dokładnie jest.

Na CIDzie mamy wtedy TYLKO strzałki, bez graficznie wyświetlonej mapy.

Reszta bez zmian:

wejść w radio, rozlogować, wsadzić CIDa zalogować.

W CIDzie ustawić parametry auta.

Jak nie da się aktywować graficznego wyświetlania mapy ani tech2 ani op-com... dajcie mi znać, coś wymyślę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by SIG_MAN
0

Please login or register to see this quote.

Witam.

Ja mam właśnie taki problem, że mam, radio CDR 2005 niewylogowane - tak kupiłem samochód. Z tego opisu wiem jak radio zalogować do samochodu, ale jak mogę je wylogować z poprzedniego? Dam radę sam OP-COMem, czy muszę szukać jakiegoś elektronika? Dodam, że radio gra, tylko na wyświetlaczu nic nie widać i nie działają przyciski na kierownicy.

Pozdrawiam

t9radek

0

Sig_man Ci wyloguje radio zgłoś się do niego na pw, kom, albo na maila

0

Kolego, CDR2005, CDR2006, NCDC2013 i wszystkich przedlifotwych UNIKAM JAK OGNIA !!!!!!

Raz specjalnie dla kolegi Piotreq ruszyłem ten temat i nawet zrobiłem, niestety NIGDY WIECEJ

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ludzie mówią że się nie loguje a raz że się loguje... podobno można nawet zdjąć kod... ale jak????? NIE WIEM, JESZCZE NIE WIEM.

0

Akurat CDR2005 nie jest logowane - jest na kod.

Wykaz które są kodowane/logowane:

Please login or register to see this link.

1

u mnie to nie zadziałało  , miałem GID  więc kupiłem ponoć wylogowanego CID i tak poprostu go włozyłem bez wylogowania i oczywiście napis DISPLAY SAFE  .pojechałem do ASO i gościu trochę się zdziwił co zrobiłem ale normalnie zologował CID do autka 

0

Jak napis mryga to pól biedy, zawsze zalogujesz.. podobno. Jak się zapali na stałe... umarł w butach

0

Ciekawy temat. Dzieki SIG_MAN.

0

Jak by ktoś miał problem z zalogowaniem niewylogowanego wcześniej radia to służę pomocą

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Okazało się, że można bez problemu poradzić sobie samemu - bynajmniej z CD30/mp3

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> Ja właśnie takie niewylogowane CD30 mp3 kupiłem na allegro, poczytałem parę postów na elektrodzie, na zachodnich forach znalazłem wsady do pamięci do identycznego modelu radia ale wylogowanego (tu trzeba zwrócić uwagę bo były CD30 od różnych producentów Blaupunkta, Grundiga, Delphi). Za pomocą najprostszego programatora (4x rezystor i 1x kondensator) zgrałem stary wsad żeby jak coś można było do niego wrócić i wgrałem nowy. Co interesujące nie trzeba było wcale wylutowywać kostki pamięci - wystarczyło dolutować na chwilę parę kabelków przy użyciu najtańszej lutownicy z zaostrzonym grotem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Oczywiście na koniec trzeba było zalogować radio w aucie za pomocą Opcoma (zakłądka Rozrywka/EHU/Włącz zabezpieczenie). Może to i mało profesjonalne ale przecież jestem amatorem - ważne, że radyjko działa.

1

Kolego, uzupełnij poradę o brakujące dane, opisy i linki do oprogramowania.

Proponuję zrobić z tego nowy temat.

Podkreślę tylko, że tego typu działania mogą doprowadzić nie tylko do szczęścia z powodu uruchomienia radia ale i PŁACZU z powodu wysadzenia radia.

Pamięć jest zasilana tym samym napięciem co kilka innych elementów i amatorskie działania mogą skończyć się ŹLE.

Nalezy też pamiętać o macie antystatycznej a prosta lutownica też umie zrobić kuku.

Mam jedno CDC OPERA u siebie, dokładnie tak samo było rozlogowywane.

Podczas wgrywania pamięci wszystko poszło OK, radio dało się zalogować, elegancja francja ale PRZESTAŁA DZIAŁAĆ ZMIENIARKA.

Koszt PEWNEGO wylogowania radia to w ogłoszeniach na allegro razem z wysyłką około 120zł, koszt naprawy UWALONEJ elektroniki... (szukajcie nowego radia).

Post mocny, zasługuje na pochwałę, ale trzeba go dopracować i co ważne ROBICIE TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

0

Te radia na allegro chodzą po 150zł (mi udało się kupić za 120) więc dużo nie ryzykowałem:) Poza tym jak ktoś nie zrobi jakiegoś zwarcia to nie sądzę, żeby 3,5V z portu LPT w kompie zrobiło jakieś straty:) Co do tej opery to pewnie ktoś wgrał zły wsad - po powrocie do oryginalnego powinno na 99% być ok. Tak jak wspomniałeś każdy robi to na swoją odpowiedzialność oczywiście i nie radze grzebać w droższych radiach po 500zł ale w takim CD30 myślę, że gra jest warta świeczki:)

0

Witam. Po przeczytaniu posta kolegi SIG_MAN i jego stwierdzeniu:

"Po przerzuceniu całego zestawu wszystko jest OK w 100% - TO MIT !!!", postanowiłem więc w swoim Signum również zalogować radio.

Dodam, że cały zestaw czyli radio NCDC 2015 + wyświetlacz CID kolor + tel. przeszczepiłem z jednego auta i wszystko działało super, pełny BC, komunikaty graficzne, aż do dzisiaj...

Odpaliłem Op Coma i wszedłem w ustawienia swojego radia, programowanie i wreszcie w włączenie zabezpieczenia przeciwwłamaniowego w celu zalogowania wszystkiego. Program wyświetlał dość długo komunikat proszę czekać, po czym tło wyświetlacza zmieniło kolor na czarny! Nie ma napisu display safe. Dodam, że wszystko działa jak należy, wyświetla wszystkie dane jak przedtem, tylko wszystkie symbole są białe na czarnym tle. Komunikaty graficzne np. o śliskiej nawierzchni wyświetlane są jak przedtem w kolorze. Próbowałem już wszystkiego żeby to zmienić, odłączyłem aku na 1h, odłączyłem nawet wyświetlacz na kilka minut, oczywiście funkcja kontrastu i pokrętło od regulowania intensywności podświetlenia nie pomagają.

Przed próbą zalogowania radia miałem problem z security code, w jakiejś innej opcji programu już niestety nie pamiętam jakiej poproszono mnie o kod który podałem, ale wystąpił jakiś dziwny błąd i pojawił się samochód z kluczem. Po jakimś czasie samo znikło i wszystko było dobrze. Przeszukałem ustawienia wyświetlacza w op comie i niestety nic nie zdołałem naprawić.

Jeżeli ma ktoś jakieś sugestie co mam zrobić to proszę o pomoc.

0

A nie masz czasami ustawionego/przestawionego wyświetlacza w trybie "nocnym"?

0

Posted (edited)

Dzięki za zainteresowanie. Niestety, czy ustawię na auto, czy na tryb dzienny lub nocny dalej jest to samo. Wydaję mi się, że wyświetlacz jest sprawny technicznie, ponieważ komunikaty graficzne wyświetla jednak w kolorze. Jutro odłączę samo radio od zasilania tak na 30min. może to coś pomoże. Chciałbym się zapytać znawców czy jest w op comie opcja przywrócenia ustawień domyślnych, widziałem tam reset ecu, ale to zbyt groźnie brzmi jak dla mnie i tego nie ruszam.

Niestety odłączenie radia nic nie dało. Tak mi się skojarzyło, że jak miałem wcześniej wyświetlacz monochromatyczny to też przecież było czarne tło z żółtymi napisami, teraz jest tak samo jak wcześniej tylko napisy białe. Może coś się pomieszało, tylko co?

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:"> Dodam, że jak wchodzę poprzez op coma w bloki pomiarowe w radiu to nic nie pokazuję tylko cały czas myśli, aż do wyczerpania baterii w laptopie. Może ktoś się z tym spotkał... HELP

Edited by Dranek
0

Nie zajmuję się radiami z 2003 roku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> czyli CDR2005 i spółka

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Można przerzucić zestaw z auta do auta i może być tak, że wszystko będzie działało. Jeśli konfiguracja auta jest IDENTYCZNA będzie ok, jeśli zbliżona będą błędy a jak będzie INNA klima to może nie działać sterowanie.

0

Dzisiaj rozwiązałem problem. Pojechałem do ASO i tam podłączyli auto pod komputer. Wystarczyło w techu wejść w opcję związane z wyświetlaczem i zmienić kolor podświetlenia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> W op comie takiej funkcji nie ma, także nie wiem w jaki sposób mi się to wcześniej zmieniło. Co tech, to tech żaden op-com nigdy mu nie dorówna.

0

AMEN

0

Ja dodam od siebie to co może jest oczywiste ale ja nie wiedziałem a teraz już wiem.

U mnie logowanie i wylogowanie opcomem było możliwe TYLKO przy WYŁĄCZONYM ZAPŁONIE I WŁĄCZONYM RADIU. Każda inna konfiguracja powodowała komunikat "programowanie nieudane".

Czy to jest to radio o którym myślę?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

NIE, TO NIE TO !!!!! TO ZDECHŁE CZEKA AŻ SIĘ ZA NIE WEZMĘ.

UWAGA !!!!!! Czasami nie da się by TECH2 ustawic PL menu w CD30 itp. ale jak robimy zmiane języka na WYŁĄCZONYM zapłonie jęzk się zmienia :) :)

Na włączonym zapłonie OP-COM i TECH2 szuka połączenia z każdym aktywbym urządzeniem (ECC, CID, UHP, EHU).

0

Mam radyjko CDR2005 z Triple Info Display i z tego co się dowiedziałem czytając Wasze posty Koledzy tego radyjka nie trzeba wylogowywać? Chcę je zamienić na taki wynalazek

tylko z tego co wiem, nie będzie wyświetlało daty po włączeniu radia. Trzeba odłączyć jakiś PIN?

PzdR.

0

Posted (edited)

to i ja sie coś zapytam, do auta z radiem cdr2005 można wrzucić coś nowszego?? np cd70??

Edited by zubek73
poczytaj forum - odpowiedź na to pytanie jest w niejednym mniejscu / zubek
0

zubek73 nie pokazał paluszkiem więc ja to zrobię

0

No dobrze a co z tą datą? jak podłączę te radio to nie będzie jej wyświetlało? Pozdrawiam.

1